Vladimír Ozimý
17.05.05,11:26
Mňa by zaujimal váš názor na spájanie dokladov účtovníctve, firmy z dôvodu ušetrenia ceny na položke spájajú doklady napr. z tej istej firmy za mesiac na jeden výdavkový a mňa by zaujímalo či to robíte aj vy tak alebo nie, pretože ja som toho zástanca moc neni, pretože mi tam uniká zakladná podmienka usmernenia a to že účtovný prípad je uskutočnený v deň úhrady prijatia platby vzniku záväzku alebo pohľadávky atd...neviem
Zita5
17.05.05,09:28
Mňa by zaujimal váš názor na spájanie dokladov účtovníctve, firmy z dôvodu ušetrenia ceny na položke spájajú doklady napr. z tej istej firmy za mesiac na jeden výdavkový a mňa by zaujímalo či to robíte aj vy tak alebo nie, pretože ja som toho zástanca moc neni, pretože mi tam uniká zakladná podmienka usmernenia a to že účtovný prípad je uskutočnený v deň úhrady prijatia platby vzniku záväzku alebo pohľadávky atd...neviem

Už to tu bolo na porade spomínané , že to tak robia . Nie som za taký postup , ale môže sa to .
jeso
17.05.05,09:31
aj ja poznam firmy, ktoré účtujú tzv. zberný účtovný doklad napr. za 5 dní jednou sumou...
ja to nerobím -u mna v účtovníctve je každý doklad zaúčtovaný samostatne-lepší prehlad pre mna , aj danovákom sa nechce sčítavat doklady a tiež DPH , či suma celkom sedí n a jednotlivé doklady pri danovej kontrole
Sany
17.05.05,09:53
ja to tiež robím - súhrný doklad za celý mesiac. Ak mi kupujú do prevádzky skoro každý deň citróny a šlahačku, by som zblbla. To by bolo šanónov...
Ivenka
17.05.05,10:26
Davam každý prípad zvlášť. Minulý rok, keď som začínala jednu firmu tak som riskla viac dokladov na jeden prípad. Hotový guláš. Nikdy viac. Dopadlo to tak, že som 2 a 3 mesiac celý z pokladne vymazala a nahodila ešte raz. A hlavne to DPH, kto ho bude nasčítavať.
Luna
17.05.05,10:29
Ja robím zberné doklady na všetko čo sa dá.na mat.,na PHM,atď. Nemám s tým problém,ani žiadna kontrola nemala problém.Mám to rýchlejšie,VPD mám vytvorené v Exceli mám tam rovno iniciáli firmy, základ dane a DPH potom už len vpisujem sumy z dokladov,ktoré jasné že číslujem.Podľa mňa je to rýchlejšie.
Zita5
17.05.05,10:29
No veď práve , že keď sa účtuje denne a každý účtovný prípad zvlášť , je to na nezaplatenie . Je v tom poriadok , prehľad a ľahko sa dá skontrolovať v prípade či už DPH alebo účtovania . No ale každý to robí tak ako mu to vyhovuje .
lenkak
17.05.05,15:16
Málokedy sa mi stane, že mám viacej dokladov spolu, ale nevidím v tom problém.
Manual
17.05.05,15:27
Spájanie bločkov keď je plátca DPH asi nie je dobré riešenie. Aj kôli kontrole. Pokial to mám nahádzať do kalkulačky a prekontrolovať, zatial to mám po bločkoch nahodené. Ale 100 ludí = 100 chutí
Pekný podvečer...
ondrejvla
17.05.05,16:24
Ja tiež vypisujem každý doklad na VPD, mám v tom väčší prehľad! Keď sa ma konateľ spýta, kedy sa kupovalo napr.pletivo v Baumaxe, dám si vyhľadať a nemám problém! Ale keby som pri tom mala aj stĺpiky, klince a napr.Baumit- to by sa mi už hľadalo horšie. Mne takýto systém vyhovuje a to neúčtujem za položky, ale platí mi paušál.
DanielaSL
17.05.05,16:39
Môj šéf to volal štábna kultúra , ja tiež dávam každý doklad zvlášť, mala som možnosť vidieť účtovníctvo , kde tých dokladov bolo pripnutých neúrekom k jednému pokladničnému dokladu a vôbec sa mi to nepáčilo.
Vlasti poslala som ti SS.
NUNA
17.05.05,16:39
Ja vypisujem VPD na každý doklad samostatne. Jeden VPD robím len na poštovné a to vždy k poslednému dňu v mesiaci.
ondrejvla
17.05.05,16:43
Danka, už som ti odpovedala.Pá!
INGRID KRIŽANOVSKÁ
17.05.05,17:31
Niekde na DU to akceptujú, na inom DU to prekáža
rene
28.05.05,13:25
Ja to robím v takých firmách, kde nakupujú dennodenne materiál na prípravu jedál tak, že nalepím na A4 bločky z registračných pokladní, k tomu pripnem pásku z kalkulačky, kde som zrátala zvlášť sumy bez DPH, zvlášť DPH a potom sumu celkom a vyrobím jeden výdavkový doklad.
Tiež sa mi viac páči, keď je jeden doklad k jednému výdavkovému, ale tie malé firmy by účtovníctvo tým pádom vyšlo neskonale draho, tak sme spravili kompromis.
Zatiaľ nám žiaden kontrolór nevytkol, že by to bolo nesprávne.
Robím to tak aj pri PHM za autá, ak ich v jednej firme viac, jeden doklad na jedno auto za jeden mesiac.
Lydka R
09.02.07,18:51
Prečítala som si príspevky v tejto téme, ale predsa sa ešte spýtam.
Dostala som spracovať účt. s.r.o. za celý rok. A doniesli mi na kontrolu aj rok 2005. Všetky nákupy (aj úhrady fa v hotovosti) za mesiac (na niektorých aj za jeden a pol) sú vypísané na jednom hárku papiera (aj s predkontáciami), ktorý má názov vyúčtovanie nákupu. Nič nie je rozlíšené, či už podľa dodávateľa alebo druhu zásob. Sú platcami DPH, takže je tam rozpočítané pri každej položke aj DPH. Tento doklad je akože ID a všetky náklady 5xx, resp.321 sú účtované oproti 335. Pri každom výbere hotovosti z banky je účtovanie 335/221. Keď sú nákupy na tom súhrnom doklade vyššie (nižšie) ako pohľadávky, tak to potom jednoducho dorovnajú s 211. Najhoršie na tom je, že takto začali robiť už aj rok 2006 a polepili bločky od nákupov na jeden papier. Neviem teraz, či mám dokončiť takto celý rok, alebo to nejak prerobiť podľa seba - každý nákup=VPD a výbery účtovať normálne na dotáciu pokladne. Skúste poradiť.
betka
10.02.07,19:01
Ako uz spominali ostatni vyssie, som tiez zastancom 1 doklad jeden VPD, fakt je to prehladne, a nie je problem to ihned najst.
sway
10.02.07,19:23
Spájanie bločkov keď je plátca DPH asi nie je dobré riešenie. Aj kôli kontrole. Pokial to mám nahádzať do kalkulačky a prekontrolovať, zatial to mám po bločkoch nahodené. Ale 100 ludí = 100 chutí
Pekný podvečer...

Ja osobne šetrím čas, nakoľko mám s klientami dohodnutý paušál a je mi jednoduchšie spájať doklady, mám na všetko vytvorené tabuľky (ALE IBA PARAGONY - drobné nákupy z RP), ktoré sa aj daňovákom páčili, lebo mali krásne vyčíslený základ DPH a sumu spolu. Osve kancelárske potreby, PHM, tlačivá, parkovné.. u každého klienta čo najviac nakupuje. hodím sem vzor. ;)
Lydka R
10.02.07,19:36
No áno, to by som brala, to je pekne prehľadné, ale oni to majú všetko domiešané, je to totálne neprehľadné. Práve to študujem podrobnejšie a v tom vyúčtovaní nákupu je aj úhrada odvodov, faktúr, preddavky v hotovosti a všeličo možné. Asi im aj rok 2006 zaúčtujem tou ich "metódou", aj keď nie som si istá čo by na to povedala kontrola. Najhoršie na tom je že všetky doklady za 2006 už polepili a očíslovali po svojom.
ekopo
10.02.07,19:51
1 bloček = 1 VPD = riadok v PD alebo zápis v účtovnom denníku a to mi hneď urobí automaticky bez zásahu evidenciu DPH . Mám 95% klientov platičov DPH. Naučili sa nenakupovať napr. 1 pero za 9,-Sk na 1 doklad. Každý má svoj systém.
sway
10.02.07,20:02
Spájanie bločkov keď je plátca DPH asi nie je dobré riešenie. Aj kôli kontrole. Pokial to mám nahádzať do kalkulačky a prekontrolovať, zatial to mám po bločkoch nahodené. Ale 100 ludí = 100 chutí
Pekný podvečer...


No áno, to by som brala, to je pekne prehľadné, ale oni to majú všetko domiešané, je to totálne neprehľadné. Práve to študujem podrobnejšie a v tom vyúčtovaní nákupu je aj úhrada odvodov, faktúr, preddavky v hotovosti a všeličo možné. Asi im aj rok 2006 zaúčtujem tou ich "metódou", aj keď nie som si istá čo by na to povedala kontrola. Najhoršie na tom je že všetky doklady za 2006 už polepili a očíslovali po svojom.

No mala som podobné problémy, vyrobila som im jednoduchý pokyn - ako majú postupovať pri nákupoch v hotovosti - aké doklady mi majú posielať, všetkým klientom som ju poslala mailom a čuduj sa svete - u nás stále asi vládne birokracia - krásne sa umravnilli, doklady mi kopírujú, cvakajú na kópiu po jednom a ja si sama už dávam doklady do tabuliek. ;)