sikula
29.10.08,21:59
Dobry Den,
Prosim Vas o radu. Obec postavila cez moj pozemok koryto na odvadzanie dazdovej vody bez naseho povolenia. To znamena, ze je tam nacierno.Ked to stavali strosta povedal, ze to je docasne.Teraz novy starosta hovori ze to neodstrani, lebo je to verejny zaujem, a ani nema peniaze na prestavbu.Toto koryto je asi 1m hlboke a oblozene betonovymi dlazdicami a neprechadza len cez moj pozemok, ale cez asi 20 pozemkov,pricom chrani (Predpokladam) domy, cez ktorych zahrady by mohlo ist toto koryto, avsak starosta to postavyl az za pozemkami tychto domou ktore to vlastne chrani. Teraz navrhol ze to obec odkupy ale za par korun za meter. Ja tam planujem asi za rok stavat a neviem ako ho donutit odstranit tuto stavbu alebo to predam ako stavebny pozemok, a nechcem tam tuto stavbu. moje otazky su:
1. moze mi to vyvlastnit ak je to stavba bez povolenia?
2. moze mi tam dat zapisat vecne bremeno?
3.mozem pozadovat cenu za tento pozemok 2500Sk ak v sucasnosti je takato cena pozemkov v okoli?
4.mozem to mozno ja z bagrom len tak zakopat, vzhladom na to ze to vlastne oficialne neexistuje?
5.mozem ziadat o odstranenie, bude mi vyhovene?
6.moze obec len tak postavyt takyto druh stavby?bez povolenia?
7. Je to vobec vodna stavba ak to nikto nepovolil?

Dajkum vopred vsetkym co odpovedia.
mlaco
30.10.08,07:43
Koryto brani stavbe? Mozno takyto potocik by bol prijemnym zveladenim pozemku.

Co tak spravit potrubie pre tento kanal na tvojom pozemku?

Ak to len tak zakopes bagrom -- nehrozi ti povoden? Kedze od suseda prichadzajuci kanal bude u teba koncit?

Kazdopadne: oficialna poziadavka o vyjadrenie sa resp. o odstratenie ti pri buducich sporoch moze pomoct.