patka.bn
29.10.08,23:14
Prijemny neskory vecer,

prosim o radu. Mam zamestnanca, ktory je zamestnany v dvoch spolocnostiach. V oboch robi za rovnaku mzdu a v oboch sa mu odvadza aj zdravotne aj socialne poistenie v rovnakej vyske.

Do ruk sa mi dostala PN-ka. Ide o to, ze zamestnanec ma PN len pre jedneho zamestnavatela a to este s nespravnym nazvom zamestnavatela.

Prosim poradte mi ako oznamit na socialku, ze aj u druheho zamestnavatela ziadame o vyplatenie nemocenskeho, ked nemam druhe potvrdenie o docasnej pracovnej neschopnosti.

Zaroven jedna podotazka - PN zacala od 22.10.2008 - pocitam 10 dni, teda 31.10.2008 by som mala oznamit na socialku, ze presiahla 10 dni, alebo staci az 1.11.2008? Ak staci 1.11.2008 a tento datum pripada na sobotu, posiela sa tato PN v pondelok?

Dakujem.:---
Manual
30.10.08,05:02
Zamestnanec spravil chybu. Ty nerob nič za neho. Nech ide k lekárovi a dá si vypísať 2 PN-ky a každú dá svojmu zamestnávateľovi a ten už vie čo s tým má urobiť
Stačí aj v pondelok
ilona
30.10.08,05:49
Ja len dodám,že aj keď niekto je ešte dobrovolne pripoistený a aj zamestnaný tiež si musí dať vypísať 2 x PN u lekára.
abel
30.10.08,05:54
Stačí poslať až v pondelok, sociálka aj tak bude vyplácať nemocenské až v decembri - buď po ukončení PN alebo na základe preukázania, že aj celý november PN ešte trvá.
Airamz
30.10.08,14:26
Ja len dodám,že aj keď niekto je ešte dobrovolne pripoistený a aj zamestnaný tiež si musí dať vypísať 2 x PN u lekára.

A ešte jeden dodatok : na druhej strane dokladu PN-ky treba ešte správne označiť, že zamestnanec=poistenec si uplatňuje nemocenské aj z iného poistenia, t.j. pri existencii ďalšieho zamestnávateľa alebo dobrovoľného nemocenského poistenia.;)
..MARIA
30.10.08,14:34
Zamestnanec spravil chybu. Ty nerob nič za neho. Nech ide k lekárovi a dá si vypísať 2 PN-ky a každú dá svojmu zamestnávateľovi a ten už vie čo s tým má urobiť
Stačí aj v pondelok

Ďakujem, pomohlo to aj mne, mala som ten istý prípad, takže už som si ho vyriešila....:)