indiana862
30.10.08,10:11
Ahojte ľudkovia,
da sa refakturovat licencia uctovného programu?
Firma A ma zakupený program-licencia na 1 pc.
Rozšíri tento program o 1 dalsiu licenciu, ktorú prerefakturuje
Firme B, ktora bude tuto licenciu vyuzivat. Da sa to ?
indiana862
31.10.08,09:13
:mee: nikto mi neodpovie?

Ja viem, že sa to dá urobiť, ale či to nie je napadnuteľné zo strany softvérovej firmy, co program predala 1.firme.
V podstate majiteľom licencie zostane 1.firma, ale preplatí jej ho 2. firma, ktora bude program vyuzivat v podstate za jednorazovy poplatok. Nie je to postavene na hlavu?
Prosím, poradte mi.
betka
31.10.08,10:22
Licenciu má firma A. Firma B ju mať nebude. Podľa mňa nemôžete predať licenciu, vy ju môžete užívať.
VYužívanie tejto licencie firmou B by som dala ako súčasť účtovných prác.
Stefan2005
31.10.08,11:30
:mee: nikto mi neodpovie?

Ja viem, že sa to dá urobiť, ale či to nie je napadnuteľné zo strany softvérovej firmy, co program predala 1.firme.
V podstate majiteľom licencie zostane 1.firma, ale preplatí jej ho 2. firma, ktora bude program vyuzivat v podstate za jednorazovy poplatok. Nie je to postavene na hlavu?
Prosím, poradte mi.

V prvom rade si treba prečítať Licenčné podmienky...
Vo všeobecnosti platí, že zakúpením licencie vzniká právo užívania programu, nevzniká však kupujúcemu právo s ním nakladať (teda predávať, upravovať, a pod.).
Otázka je, prečo si nekúpi firma B priamo licenciu. Je to možná tým, že licencia na ďalší počítač býva vždy so zľavou....
V každom prípade by som sa ale obrátil na autora programu - možná vám (teda firme B) predá licenciu ako na druhé PC - so zľavou - pokiaľ napr. preukážete, že firma A spolupracuje s firmou B (napr. A účtuje pre B, B odovzdáva doklady-podklady na účtovanie A - vyšlé fa, sklady, ....).