Netrpezlivec
21.10.08,08:57
Zdravím vás poraďaci.
Chcem si kúpiť akuskrutkovač. Vedel by mi niekto poradiť čo si mám všímať
pri kúpe tekéhoto zariadenia? Aké mate skúsenosti s takýmito zariadeniami a
ktoré parametre by som si mal všimnúť pri kúpe? Vedeli by ste mi odporúčiť
nejaký internetový obchod alebo kamenný obchod napríklad v košiciach, kde
by som mohol takéto zariadenie kúpiť za rozumnú cenu.
Rozumná cena je u mňa do 1000SK. Alebo kúpil by som aj drahší, ale
musel by byť aj kvalitný. No ja momentálne neviem čo znamená byť kvalitný.ˇ
Za rady vám vopred ďakujem.
Chobot
21.10.08,07:21
Zdravím vás poraďaci.
Chcem si kúpiť akuskrutkovač. Vedel by mi niekto poradiť čo si mám všímať
pri kúpe tekéhoto zariadenia? Aké mate skúsenosti s takýmito zariadeniami a
ktoré parametre by som si mal všimnúť pri kúpe? Vedeli by ste mi odporúčiť
nejaký internetový obchod alebo kamenný obchod napríklad v košiciach, kde
by som mohol takéto zariadenie kúpiť za rozumnú cenu.
Rozumná cena je u mňa do 1000SK. Alebo kúpil by som aj drahší, ale
musel by byť aj kvalitný. No ja momentálne neviem čo znamená byť kvalitný.ˇ
Za rady vám vopred ďakujem.

Pozeraj hlavne kapacitu batérie a výkon (udáva sa v maximálnom krútiacom momente jednotka Nm). Ja som pre zvedavosť kúpil v lacnom obchode taký skrutkovač za 240 Sk a tým môžem skrutkovať akurát tak do polystyrénu. Do dreva nemám šancu tým zaskrutkovať vrut.

Raz robili v nejakej relácii test - značkový (Bosch) a nejaký neznačkový rovnakej ceny. Bosch bol menej výkonný. Tým ale nechcem povedať, že Bosch je zlá značka, len za tú cenu dostaneš neznačkový výkonnejší. Napr. toto je delo, ale drahé:

http://www.hobbyexpert.sk/akuskrutkovace/bosch-psr-200-li

Inak sa mi z hľadiska výkonu pozdáva aj tento:

http://www.hobbyexpert.sk/akuskrutkovace/skil-2248-aa

pre porovnanie drahší Bosch má nižší krútiaci moment:

http://www.hobbyexpert.sk/akuskrutkovace/bosch-ixo.

AKo ale pozerám, tak do tisícky takú kvalitu, akú požaduješ asi nezoženieš. Budeš musieť obetovať ešte jedného Štúra alebo Hlinku.:D
Milan.Žiška
21.10.08,07:37
Dosť rozhodujúce je či ho chceš používať " príležitostne ", alebo to má biť niečo ako " poloprofi ".
Zo skúsenosti tie " náradia - noname allebo podobné" sú viac menej jednorázová záležitosť. Naopak tie o čosi drahšie sa dajú...
Profi náradie je OK ale to už sú mašinky, ktoré na seba musia zarobiť a od toho sa odvíja kvalit a cena.
Dobré je si kúpiť a vyskúšať ( možno aj na predajni) v blízkom okolí ( predajcou je dostatok ), aby si mohol zariadenie - vrátiť/reklamovať resp. aby si mal dostupný servis.
Alternatíva je aj Hypermarket so zárukou 2-3 roky, a keď sa pokazí odnesieš na výmenu alebo ti vrátia peniaze. Ale to je už o inom.
Veľa štastia pri výbere.
chlap
21.10.08,12:19
Ja už asi 2 roky používam tento: Black&Decker CD14CA (http://www.blackanddecker.sk/powertools/productdetails/catno/CD14CA/)

Kúpil som ho v sade s dvomi batériami a nabíjačkou - stál okolo 2.500,- Sk. Je to dobrý stroj, dá sa s ním aj vŕtať.
Rozhodne nekupuj tie AKU skrutkovače, čo vyzerajú ako hrubý skrutkovač - t.j. valec s nástavcom na konci - trochu viac ho budeš namáhať a rozsype sa.
Martin Mocko
21.10.08,12:22
Ja už asi 2 roky používam tento: Black&Decker CD14CA (http://www.blackanddecker.sk/powertools/productdetails/catno/CD14CA/)

Kúpil som ho v sade s dvomi batériami a nabíjačkou - stál okolo 2.500,- Sk. Je to dobrý stroj, dá sa s ním aj vŕtať.
Rozhodne nekupuj tie AKU skrutkovače, čo vyzerajú ako hrubý skrutkovač - t.j. valec s nástavcom na konci - trochu viac ho budeš namáhať a rozsype sa.

Jo..presne. Tie hrubé skrutkovače sú maximálne do vitrínky. Ale ak niekto chce vymienať batériu v digitálkach :)

Podobný Black&Decker mi brat priniesol z USA...a funguje už asi 3 roky. Raz som s ním chcel vŕtať dokonca do panelu..ale to už nešlo. Trošku z neho aj zasmrdel taky plasticky smrad...ale funguje ďalej.
Chobot
21.10.08,12:29
Ja už asi 2 roky používam tento: Black&Decker CD14CA (http://www.blackanddecker.sk/powertools/productdetails/catno/CD14CA/)

Kúpil som ho v sade s dvomi batériami a nabíjačkou - stál okolo 2.500,- Sk. Je to dobrý stroj, dá sa s ním aj vŕtať.
Rozhodne nekupuj tie AKU skrutkovače, čo vyzerajú ako hrubý skrutkovač - t.j. valec s nástavcom na konci - trochu viac ho budeš namáhať a rozsype sa.

Joooj, pekná vecička:cool: , ale to už je z kategórie akumulátorových vŕtačiek, nie skrutkovačov, aj keď sa to dá používať ako skrutkovač. A sila 9,4 Nm hovorí samo o sebe.

Tie skrutkovače majú tak maximálne 4-6 Nm.:rolleyes:
tom_NR
21.10.08,16:04
Ako približne postupujem pri výbere náradia:
- určím si náročnosť a rozsah plánovaných prác,
- podľa toho stanovím kategóriu (hobby, poloprofi, profi),
- zvážim svoje finančné možnosti,
- zistím aktuálnu ponuku (v poslednej dobe preferujem internetové obchody).

Osobne mám skúsenosti s akuskrutkovačmi O.K. - Baumax (vydržal asi rok) a japonská Makita, konkrétne http://makita.com/en-us/Modules/Tools/ToolDetails.aspx?ID=33859
i-obchod http://www.centrumnaradia.sk/

A ešte niečo: dnes už "drahý" nemusí znamenať "kvalitný"... ;)
220870
21.10.08,18:07
Pozeraj hlavne kapacitu batérie a výkon (udáva sa v maximálnom krútiacom momente jednotka Nm). Ja som pre zvedavosť kúpil v lacnom obchode taký skrutkovač za 240 Sk a tým môžem skrutkovať akurát tak do polystyrénu. Do dreva nemám šancu tým zaskrutkovať vrut.

Raz robili v nejakej relácii test - značkový (Bosch) a nejaký neznačkový rovnakej ceny. Bosch bol menej výkonný. Tým ale nechcem povedať, že Bosch je zlá značka, len za tú cenu dostaneš neznačkový výkonnejší. Napr. toto je delo, ale drahé:

http://www.hobbyexpert.sk/akuskrutkovace/bosch-psr-200-li

Inak sa mi z hľadiska výkonu pozdáva aj tento:

http://www.hobbyexpert.sk/akuskrutkovace/skil-2248-aa

pre porovnanie drahší Bosch má nižší krútiaci moment:

http://www.hobbyexpert.sk/akuskrutkovace/bosch-ixo.

AKo ale pozerám, tak do tisícky takú kvalitu, akú požaduješ asi nezoženieš. Budeš musieť obetovať ešte jedného Štúra alebo Hlinku.:D
Ten test som počul aj ja bol v Slovenskom rozhlase. U Bosh-u tam prepadla hlavne batéria.Najlepšie bola hodnotená METABO. Ja ten aku skrutkovač METABO mám na profi využitie a neviem si ho vynachváliť. Takže ak hľadáte niekto dobrú mašinku za rozumnú cenu tak určite môžem doporučiť to METABO. Len stálo trochu viac ako tú tisícku. Niečo cez 6 000 SKK.Z Bosh-u som v poslednom čase dosť znechutený náradie od nich už nie je to čo bývalo.Kazí sa a nemá takú výdrž ,ako konkurencia.Zrejme to bude tým že začali vyrábať v PRC (product republik cina).Tak skoro od nich niečo nekúpim.
Marína
21.10.08,19:05
Práve sa pýtam manžela na jeho názor a hlavne skúsenosti.
Za najdôležitejšie považuje, aká je batéria. Všeobecne platí, že čierna sa musí úplne vybiť a až tak sa môže dať nabiť. Nie je kvalitná. Červená sa nemusí úplne vybiť a môže sa dať nabiť. Niektoré značky čierne ani nepoužívajú. Červené majú jednoznačne vyššiu životnosť. Batéria musí byť lítiová, aby bola kvalitná. Vyrábajú sa už aj novšie typy batérii(to manžel zatiaľ o tom len povrchne čítal) ale ceny uťahovačiek sa pohybujú cca od 15.000 Sk. Tieto batérie majú nižšiu váhu, vyššiu kapacitu a životnosť. Manžel už mal Bosh, Metabo a Makitu. Teraz má DeWalt(cca 8000 Sk) a s tou je najspokojnejší.
220870
21.10.08,20:11
De Walt je špica a aj HITACHI ale to je od 10 000.
petmar
22.10.08,03:18
Ano za DeWalt, z tých čo majú chlapi v robote najlepšie ťahá.
Doma mám Bosch 12V (stála 2500) keď bola nová a asi 1,5 roka vynikajúca, vŕtala, krútila, má 2 zdroje ale ledva vydržali 2 roky záruku.
So strojčekmi do 1000 SK nemám skúsenosť, ale majú ich aj do 500,- v Baumaxe
Značkové sa dajú opravovať, ale tie opravy sú poriadne drahé...
tom_NR
22.10.08,06:38
Dnes sa už toho veľa neopravuje. V záruke sa buď vrátia peniaze, alebo vymenia kus za kus. Opravy sú časovo náročné a neefektívne, čo sa týka hlavne spotrebného tovaru. Fandím však domácim kutilom, ktorí ten čas majú a snažia sa opraviť všetko možné... :)
jojkoz
22.10.08,07:09
No v cenovej kategorii do 1000,- SK je to len a len cistokrvna cina.
Tam zalezi skor na stasti a konkretnom kuse ako na znacke.

Z tych lepsich sklamava BOSCH. Naozaj uz zdaleka nieje co byval.
Najpr. sa velmi pokazila ich zelena hobby rada - ale teraz uz tak vyzera aj modra PROFI.

priklad - mame doma karbobrusku BOSCH asi 7 rokov - ide uplne bez problemov - kedze ju mame najdlhsie je aj najviac vytazena - prijemne su oproti "cinam" hlavne male vibracie.

Takisto mame asi 6 rokov malu vrtacku s priklepom. Otec s nou robi vsetko - napriek tomu ze je mala staci takmer na vsetko v domacnosti - od samotneho vrtania sa s nou v podstate miesali vsetky zmesi na stavebne upravy.

Kedze s nou mame dobre skusenosti tak som si aj ja presne ten isty typ od BOSCHU (original predajna ) kupil.
A ajhla sice je oznacenie to iste je inovovana - trosku tvarovo - trosku sa zmenilo bezklucove sklucovadlo - ale hlavne uz na prvy pohlad je z nej citit cinu - ostre hrany, nepresne spoje - normalne som bol zhrozeny.
Zatial maka bez problemov ale mam ju kratko.

Inac a AKU skrutkovacom som spokojny s BLACK and DECKER. ccca 2400 aj s dvomi aku. 12V.
Milan.Žiška
22.10.08,07:48
Používam DeWalt profi + 2batérie 12V. Už tomu bude 9 rokov. Nemám sťažnosti ani počas profi ani počas hobby využívania.
Netrpezlivec
27.10.08,05:54
Ahoj poradaci, dakujem Vam vsetkym za rady. Nakoniec som kupil
akciovu akuvrtacku Asist z Hypernovy (Kosice Optima) za 900 SK s kufrikom aj s prislusenstvom vrtakov. Akumulator dava 18V a maximalne otacky 550 ot/min. Krutiaci moment neudavaju.
Ale stalo sa mi ze ked som ju kupil zistil som ze je pokazena. Proste absolutne sa netocila. Nabil som akumulator, lebo som si myslel ze chyba je v tom, ale aj tak nic. Prvy krat v zivote som kupoval taketo zariadenie a hned sa mi to stalo. Nastastie mi ju vymenili hned na druhy den. Zistili sme ze akumulator
je OK ale vrtacka je pokazena. Ale dobre to dopadlo. Uz som s nou stihol
poskladat novy pisaci stolik s mnozstvom zasuviek... . Je to super vecicka. Rucnym skrutkovacom by mi to trvalo celu vecnost a tak som to zvladol za 2hod.

Este raz vdaka za rady.
maso971
30.10.08,09:31
Zdravim vas, viete mi odporučiť kvalitný značkovy aku-skrutkovač? Čo prihliadať pri kúpe( batéria-aká). Cenovo do 3000sk. Vdaka.
Martin Mocko
13.02.09,08:57
Viem, že sa vyrábajú už i AKU príklepové vŕtačky. Ale to sa mi veľmi nepáči. Neviete niekto náhodou poradiť nejakú el. vŕtačku, ktorá by mala príklep a dala by sa použiť i ako skrutkovač? Viem, že drahšie príklepovky majú i reguláciu otáčok...ale na skrutkovači ide i nastaviť sila krútiaceho memonetu. Ide to i na nejakej el. vŕtačke?
Milan.Žiška
13.02.09,11:04
Príklepové vrtačky - tie s ktorými aj niečo urobíš ( nie mechanický príklep) majú väčšinou SDS uchytávaciu hlavu a tam nádstavec na bity neupneš. Je potrebné mať medzikus - t.j. klasickú upínaciu hlavu na skúčidlové upínanie s prechodom na SDS. Ak by si chcel navyše ešte reguláciu momentu tak to sú pálky. Za tie peniaze kúpiš rovno dve mašiny.
alltracboy
13.02.09,13:15
mam aku vrtacku-skrutkovac narex, a na to ze ma uz snad aj cez 7 rokov, slape, baterka v pohode...proste zazracny kus. Pouziva sa tak 3x do tyzdna priemerne. raz sa na nej menila upinacia hlava.
jun2006
16.02.09,06:13
Zdravím vás poraďaci.
Chcem si kúpiť akuskrutkovač. Vedel by mi niekto poradiť čo si mám všímať
pri kúpe tekéhoto zariadenia? Aké mate skúsenosti s takýmito zariadeniami a
ktoré parametre by som si mal všimnúť pri kúpe? Vedeli by ste mi odporúčiť
nejaký internetový obchod alebo kamenný obchod napríklad v košiciach, kde
by som mohol takéto zariadenie kúpiť za rozumnú cenu.
Rozumná cena je u mňa do 1000SK. Alebo kúpil by som aj drahší, ale
musel by byť aj kvalitný. No ja momentálne neviem čo znamená byť kvalitný.ˇ
Za rady vám vopred ďakujem.

Zalezi na kapacite baterii (Li-ion su lepsie - ako v mobile), napati (najmenej 14,4V - 18V je lepsie) a v neposledon rade na konstrukcii - kovove prevodovky skor ci neskor urcite ocenis.

Zhodou okolnosti nedavno bol o tom pekny clanok na sme.sk
jun2006
16.02.09,06:17
Ano za DeWalt, z tých čo majú chlapi v robote najlepšie ťahá.
Doma mám Bosch 12V (stála 2500) keď bola nová a asi 1,5 roka vynikajúca, vŕtala, krútila, má 2 zdroje ale ledva vydržali 2 roky záruku.
So strojčekmi do 1000 SK nemám skúsenosť, ale majú ich aj do 500,- v Baumaxe
Značkové sa dajú opravovať, ale tie opravy sú poriadne drahé...

no jo - DeWalt, Makita - a uz aj klasika Narex - to je ina liga. Ale aj za ine peniaze..:mad:

A este Metabo - mam doma od nich par veci - a poviem vam - je to sila co to vsetko vydrzi!
Martin Mocko
16.02.09,06:42
Príklepové vrtačky - tie s ktorými aj niečo urobíš ( nie mechanický príklep) majú väčšinou SDS uchytávaciu hlavu a tam nádstavec na bity neupneš. Je potrebné mať medzikus - t.j. klasickú upínaciu hlavu na skúčidlové upínanie s prechodom na SDS. Ak by si chcel navyše ešte reguláciu momentu tak to sú pálky. Za tie peniaze kúpiš rovno dve mašiny.

Je mi jasné, že potrebujem úchyt na bity. To je najmenej. Potreboval som iba niečo do bytu..hlavne príklepovku. A keď by bolo treba i niečo zošrobovať..tak to použiť i tam. Preto som rozmýšľal nad "káblovou" mašinou, čo dokáže všetko.... Aj tak to nebude využívať ani denne ani týždenne. Ešte jedna otázočka..čo je to mechanický príklep? Aký ešte existuje. Ako to zistím na vŕtačke?
petra:-)
16.02.09,06:55
Príklep môže byť ešte pneumatický.

Aha, tu je taká fešanda, čo dokáže doťahovať skrutky, vŕtať do dreva, muriva a má aj príklep. Vyzerá dobre. Mám Aku skrutkovač tejto značky a som s ním veľmi spokojná :)

http://www.madalbal.sk/katalog/priklepova-vrtacka-1
Martin Mocko
25.02.09,05:30
Príklep môže byť ešte pneumatický.

Aha, tu je taká fešanda, čo dokáže doťahovať skrutky, vŕtať do dreva, muriva a má aj príklep. Vyzerá dobre. Mám Aku skrutkovač tejto značky a som s ním veľmi spokojná :)

http://www.madalbal.sk/katalog/priklepova-vrtacka-1

No...ten extol sa mi celkom pozdáva. Kto ešte pozná túto značku a má s tým skúsenosti?
jojkoz
25.02.09,05:54
No...ten extol sa mi celkom pozdáva. Kto ešte pozná túto značku a má s tým skúsenosti?

EXTOOL je cina - kazdopadne aj ta moze byt uplny smejd ale aj vcelku obstojna - tuto znacku by som priradil tym lepsim.
Martin Mocko
25.02.09,06:02
EXTOOL je cina - kazdopadne aj ta moze byt uplny smejd ale aj vcelku obstojna - tuto znacku by som priradil tym lepsim.

Tak..čína je už dnes úplne všetko..a text "Made in EU" na výrobku je iba propagačný. Ale s tým už musíme žiť.
Aj v číne sa dá dohodnúť kvalita - je to však na zodpovednosti firiem, ktoré "vyrábajú" výrobky v číne.
Zaujíma ma to iba preto, lebo ma zaujala jedna príklepovka od Black&Decker a jedna od Extolu.
Ilmari
26.03.09,12:38
Dobry, den
Vsimol som si Vasu diskusiu, kedze som riesil podobny problem. Dlhsie som uvazoval aky skrutkovac kupit. Nakoniec som sa rozhodol pre Makitu 6339 DWFE. Je to skrutkovac z rady mxt-velmi odolne kovove suciastky+vysoky krutiaci moment. Rozhodujucim faktorom bola cena. Predavac mi ho ponukol za polovicnu cenu-8800 sk a dal mi k tomu 3 3,0 Ah baterie. Povodne stal viac ako raz tolko. Samotny vyrobok ma vsak uz 4 roky a tak som sa predajcu pytal, ci ten vek nema vplyv na akumulatory. On tvrdil, ze nie. Doma pri nabijani som vsak zistil ze miesto 70 minut nabija zhruba 40- 50. to by znamenalo, ze baterie maju znizenu kapacitu. Keby som musel za kratky cas kupit nove, tak mozem rovno kupit za tu cenu profi li-ion skrutkocvac. Co si o tom myslite? Vyrobok by sa dal samozrejme zreklomvat.

Dakujem velmi pekne
Chobot
26.03.09,13:39
Dobry, den
Vsimol som si Vasu diskusiu, kedze som riesil podobny problem. Dlhsie som uvazoval aky skrutkovac kupit. Nakoniec som sa rozhodol pre Makitu 6339 DWFE. Je to skrutkovac z rady mxt-velmi odolne kovove suciastky+vysoky krutiaci moment. Rozhodujucim faktorom bola cena. Predavac mi ho ponukol za polovicnu cenu-8800 sk a dal mi k tomu 3 3,0 Ah baterie. Povodne stal viac ako raz tolko. Samotny vyrobok ma vsak uz 4 roky a tak som sa predajcu pytal, ci ten vek nema vplyv na akumulatory. On tvrdil, ze nie. Doma pri nabijani som vsak zistil ze miesto 70 minut nabija zhruba 40- 50. to by znamenalo, ze baterie maju znizenu kapacitu. Keby som musel za kratky cas kupit nove, tak mozem rovno kupit za tu cenu profi li-ion skrutkocvac. Co si o tom myslite? Vyrobok by sa dal samozrejme zreklomvat.

Dakujem velmi pekne

Skrutkovaču nevadí, že má 4 roky, ak nebol používaný, ale batériám áno. Po 4 rokoch, ak boli skladované bez nabitia, tak sa ich schopnosť udržania kapacity znižuje. Predajca ti dal zľavu práve kvôli batériám.
Ilmari
26.03.09,19:42
Dakujem velmi pekne za reakciu. Ano, samotny skrutkovac je ozaj dobry, ja len dufam, ze to nebude cista zrada s tymi akumulatormi. To by bolo neeticke od predajcu, kedze som u neho nakupil vacsinu naradia. Ale je to aj moja hlupost, ze som si to presne nezistil dopredu. Prax ukaze v akom stave tie baterie ozaj su. Kazdopadne budem rad ak niekto dalsi prida reakciu. Pripadne by som mohol poradit s inymi vecami. Pracujem s drevom s rucnym(rezbarske nastroje, atd.) aj elektrickym naradim.
tom_NR
27.03.09,04:48
Akumulátory, či už Li-Ion, Li-Pol, alebo Ni-MH vydržia pri správnom používaní a skladovaní aj 10 rokov. Teda ak sú k jednej mašine 4 batérie nech aj s 50% kapacitou, nie je problém s ich "kolobehom" počas práce. Ich skutočný stav sa dá zistiť jedine používaním; okrem toho aj na 4 roky "nový" tovar platí dvojročná záručná lehota.
Milan.Žiška
27.03.09,05:43
Akumulátory, či už Li-Ion, Li-Pol, alebo Ni-MH vydržia pri správnom používaní a skladovaní aj 10 rokov.

Môžem len portvrdiť, funkčnost batérií, ktoré používam striedavo dookola do akuskrutkovača a dvoch lámp už skoro 11 rokov, síce už s poklesom výkonu rádove cca 20-30%, ale pri potrebe na moje použitie to bohate postačuje.
Som presvedčený, že ešte nejakú chvílku vydržia.:):):)
centeso
29.03.09,11:24
Pozri sem www.prokeramika.sk
lpopi
13.04.09,13:11
a
alltracboy
14.12.09,13:21
mam aku vrtacku-skrutkovac narex, a na to ze ma uz snad aj cez 7 rokov, slape, baterka v pohode...proste zazracny kus. Pouziva sa tak 3x do tyzdna priemerne. raz sa na nej menila upinacia hlava.
no uz aj ta moja posla.. zajtra sa pojdem pozriet na de walt do presporu. Ale kedze sa uz nerobi ako sa robilo, a ty vrtacky by nemala vyuzitie zrejme budem musiet pohladat nieco do 180 eur
alltracboy
16.12.09,08:37
takze nastupca mojeho narexu je milwaukee C12 DD
peterkos2
16.12.09,09:53
Bosch kvalitný býval možno tak pred 10 rokmi a viac.Teraz už to nie je ono-potvrdili mi to aj známi predajcovia.
lapejko
16.12.09,21:18
Pred 10-mi rokmi som kúpil 12v Narex, už mu nejde brzda a blbne vypínač, pred 6-mi 9,6 V Wurth, veľmi silný moment uťahovania ale v záruke vypínač, po záruke sme repasovali batérie a nevydržali iba dva roky, 12 V Makita 3 roky perfektne šla, v cene 6000 sk bola aj lampa, aku-2,0 AH. Odišiel motor, pasuje tam modelársky za 300 sk, takže ešte ide... Najnovšiu mám mesiac Hilti 12 V 3,0AH za 280 €- skvelá mašinka.
Gogomír
19.08.13,10:09
Dobrý deň, ja by som chcel vyzdvihnúť predovšetkým značku Makita. Sú to veľmi kvalitné a spoľahlivé skrutkovače a výborné sa s nimi pracuje. Osobné mám doma dve skrutkovačky a som s nimi veľmi spokojný. Jednú mám už asi 5 rokov a doteraz som s ňou nemal žiaden problém druhú aku-skrutkovačku som si kúpil len nedávno BDF343SHE3 s tromi akumulátormi a tá je už na profesionálne používanie.
madasi
24.08.13,10:41
tiež chválim Makitu jednička na trhu
pankratz
24.08.13,14:45
Prečo je ten dotaz z r. 2008. Ešte si ju nekúpil ?!