matulka77
30.10.08,10:45
Potrebovala by som poradiť konkrétne kroky ohľadom podnikania prostredníctvom webu. Chcela by som si " otvoriť" internetový obchodík s detským textilom, premýšľam o živnosti, u veľkopredajcov nakúpiť tovar a predať to konečnému spotrebiteľovi. Nemám s tým zatiaľ žiadne skúsenosti, tak by sa zišla nejaká " múdra hlava", ktorá má zopár dobrých nápadov. Ako by to celé fugovalo...?
matulka77
30.10.08,14:29
Pre "machinak": nemôžem zatiaľ posielať súkromné správy, som tu len krátko. Vďaka za odpoveď, ja som mala na mysli skôr poradenie v oblasti účtovníctva, resp. vybavovania živnosti. Ale ak môžeš, pošli na seba mail, aby sme sa vedeli kontaktovať. ďakujem
biaaa
31.10.08,04:43
Co konkretnejsie ta zaujima?
V podstate chces asi robit maloobchod / velkoobchod.
Jednoducho nakupis tovar, urobis si reklamu a ked ho predas, vystavis odberatelovi fakturu a dodas tovar. Ked si na zivnost, staci ti viest jednoduche uctovnictvo.

Neviem co este - skus otazky specifikovat - lebo co sa tyka podnikania (aj cez internet) je tu toho popisane neurekom-staci poriadne prehrabat poradu.
matulka77
31.10.08,06:36
Zaujímalo by ma, či je pri takomto druhu podnikania potrebné mať nejaké skladové priestory ( preukázateľné ), ak by som to robila sama, aké odvody sa platia, komu a v akej výške. Mám len predstavu ako by som chcela aby to celé vyzeralo, ale skúsenosti žiadne. Prípadne na koho sa obratiť, aby mi v začiatkoch pomohol. Ďakujem.
matulka77
01.11.08,05:46
A ešte by ma zaujímalo, aké by som si mala uvieť miesto podnikania. Trvalú adresu? Pretože bývame v manželovom služobnom byte, takže na tejto adrese by to zrejme nešlo. Ale pokiaľ je to podnikanie na webe( či vlastne prostredníctvom webu), tak by to mohlo byť vcelku jedno kde sedím pri počítači a balím zásielky, alebo nie? Vďaka
biaaa
01.11.08,06:58
No v prvom rade ak si za miesto podnikania zvolis trvalu adresu-nemal by byt problem, akurat ze na vsetkych dokumentoch budes uvadzat tuto adresu t.j. aj na fakturach, atd...

Da sa potom pripadne zriadit prevadzkaren - ta uz moze byt hoci kde kde mas napriklad aj nieco prenajate (ten sluzobny byt) ak ti samozrejme da vlastnik suhlas so zriadenim prevadzkarne - resp. na vyuzivanie objektu na podnikanie pripadne mozes specifikovat len na administrativnu cinnost atd...

Oficialny sklad mat nemusis.
matulka77
01.11.08,10:08
Vďaka za odpoveď, veľmi rada by som sa do toho pustila, hoci všetci dookola sa tvária dosť skepticky. Už ma nebaví chodiť prosíkať o robotu, a to mám dve vysoké školy. len ako nabrať odvahu a začať...
biaaa
01.11.08,17:38
Ked si to dobre premyslis a naplanujes, myslim ze by to mohlo fungovat. Vela stastia!