mirhu
30.10.08,10:49
Môžem mať viac súbežných prac.pomerov, resp.DoVP, a ktomu živnosť?
príklad:

polovičný úvazok na TPP
DoVP
živnosť

vďaka
Tweety
30.10.08,09:50
Môžem mať viac súbežných prac.pomerov, resp.DoVP, a ktomu živnosť?
príklad:

polovičný úvazok na TPP
DoVP
živnosť

vďaka
Môžeš mať.
bsp1
30.10.08,10:06
Kolko len chces. Avsak pri pracovnych pomeroch musis dat pozor, aby si neprekrocil limit odpracovanych hodin za tyzden.
tinulli
30.10.08,18:38
Dobry, chcem sa opytat. Mám uzatvoreny hlav.prac.pomer na 8 hod. a k tomu mam ponuku na ďalší prac. pomer na pol.uväzok. Môžem mať 2 takto uzatvorené prac. zmluvy? alebo by som mala uzatvoriť nový dodatok v prvom PP tiež na pol.uväzok? ako je to potom s odvodmi a prípadnou PN? ak by som napr. bola PN, musím byť PN v oboch PP? a budem dostávať po 10 dňoch nemocenské dávky od soc. poisťovne z oboch PP? V tomto mojom hlavnom PP si viem prácu robiť totižto aj doma, takže nemusím vôbec nič vymeškať...
mirhu
02.11.08,07:26
Kolko len chces. Avsak pri pracovnych pomeroch musis dat pozor, aby si neprekrocil limit odpracovanych hodin za tyzden.
Myslis na DoVP? ci TPP? vyzera to tak ze mi to vyjde :
TPP na pol prac.úväzok, a k tomu 2x DoVP....

ako by to teda malo sediet hodinovo?
nicolet
18.11.08,07:01
Dobry, chcem sa opytat. Mám uzatvoreny hlav.prac.pomer na 8 hod. a k tomu mam ponuku na ďalší prac. pomer na pol.uväzok. Môžem mať 2 takto uzatvorené prac. zmluvy? alebo by som mala uzatvoriť nový dodatok v prvom PP tiež na pol.uväzok? ako je to potom s odvodmi a prípadnou PN? ak by som napr. bola PN, musím byť PN v oboch PP? a budem dostávať po 10 dňoch nemocenské dávky od soc. poisťovne z oboch PP? V tomto mojom hlavnom PP si viem prácu robiť totižto aj doma, takže nemusím vôbec nič vymeškať...
tiez by ma zaujímalo ako je to s odvodmi pri súbežnom pracovnom pomere a prekročení max.VZ.
Nadena
18.11.08,07:06
Ja nemocenské v druhom PP krátim, aby platba vyšla z maximálneho.
mirhu
30.11.08,09:42
Kolko len chces. Avsak pri pracovnych pomeroch musis dat pozor, aby si neprekrocil limit odpracovanych hodin za tyzden.

poprosim teda este raz o ozrejmenie, ci tomu dobre rozumiem:

TPP - moze ich byt aj viac? ale nesmu SPOLU ? presiahnut pocet odpracovanych hodin za tyzden ?(40)

DoVP - moze byt ich aj viac, ale nesmu SPOLU ? presiahnut urceny pocet hodin ( 350/rok )

DoPČ - moze byt ich aj viac, ale nesmu SPOLU ? presiahnut urceny pocet hodin ( 10/týždeň )

vdaka
Tweety
30.11.08,09:51
poprosim teda este raz o ozrejmenie, ci tomu dobre rozumiem:

TPP - moze ich byt aj viac? ale nesmu SPOLU ? presiahnut pocet odpracovanych hodin za tyzden ?(40)

DoVP - moze byt ich aj viac, ale nesmu SPOLU ? presiahnut urceny pocet hodin ( 350/rok )

DoPČ - moze byt ich aj viac, ale nesmu SPOLU ? presiahnut urceny pocet hodin ( 10/týždeň )

vdaka
- nie TPP- ZP pozná len pojem PP
§ 85a

(1) Pracovný čas zamestnanca môže byť viac ako 48 hodín týždenne v priemere, za obdobie najviac štyroch mesiacov po sebe nasledujúcich, len v prípade, ak ide o zdravotníckeho zamestnanca podľa osobitného predpisu a ak zamestnanec s takým rozsahom pracovného času súhlasí a rozsah týždenného pracovného času neprekročí 56 hodín v priemere.
9, Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín.
§226
Dohoda o vykonaní práce (1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti

1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
mirhu
30.11.08,09:59
- nie TPP- ZP pozná len pojem PP
§ 85a

(1) Pracovný čas zamestnanca môže byť viac ako 48 hodín týždenne v priemere, za obdobie najviac štyroch mesiacov po sebe nasledujúcich, len v prípade, ak ide o zdravotníckeho zamestnanca podľa osobitného predpisu a ak zamestnanec s takým rozsahom pracovného času súhlasí a rozsah týždenného pracovného času neprekročí 56 hodín v priemere.
9, Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín.
§226
Dohoda o vykonaní práce (1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti

1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

teda tieto hodnoty su spolu ?pre vsetkych zamestnavatelov, ktorych by som mala?
Tweety
30.11.08,10:02
teda tieto hodnoty su spolu ?pre vsetkych zamestnavatelov, ktorych by som mala?
Nie, je to za každého samostatne.
mirhu
30.11.08,10:05
Nie, je to za každého samostatne.
ahaaa :) vďaka, toto mi nebolo jasné,
valca11
02.12.08,19:17
Dobrý deň, konečne som našla to čo hľadám, ale čím viac to čítam, tým viac som popletená. Chcem nadviazať na predchádzajúce príspevky, či som to správne pochopila. Takže môžem mať DoVP u dvoch rôznych zamestnávateľov? A počíta sa mi to ako 2x350 hodín ročne alebo 1x?
infoziadatel
15.04.09,12:37
teda tieto hodnoty su spolu ?pre vsetkych zamestnavatelov, ktorych by som mala?
dobre, môžu byť dva pracovné pomery u dvoch zamestnávateľov. Ale zamestnávateľ by si mal robiť záznam-dochádzku, áno?

a v tom prípade by sa zrejme nemal vykazovať zamestnanec u dvoch zamestnváteľov v tých istých pracovných hodinách, či môže?

Ďakujem za info Zuzula