martinia
30.10.08,13:08
Ahojte , prosim o radu
ak mám v prac.zmluve uvedený výkon práce na celom uzemí SR aj Čr, ako je to s cestakom a náhradami pri zahr.ceste, mám či nemám nárok?
dakujem
Chobot
30.10.08,12:11
Ahojte , prosim o radu
ak mám v prac.zmluve uvedený výkon práce na celom uzemí SR aj Čr, ako je to s cestakom a náhradami pri zahr.ceste, mám či nemám nárok?
dakujem

Takto uvedený výkon práce (celá SR a ČR) nie je v súlade so ZP. Treba upozorniť zamestnávateľa, že musí uviesť presné miesto pravidelného pracoviska. Potom by mohol niekto uviesť, že miesto výkonu práce je zemeguľa a nikdy nevyplatí cest. náhrady....:confused::confused::confused::confuse d:
Ivenka
30.10.08,12:47
Chobot ale keď zamestnávame montážnikov, ktorý maju sice prácu každý deň ale dnes su v Košiciach, zajtra v Bratislave a buduci týždeň na Ukrajine. Ake mam dat miesto výkonu práce
Chobot
30.10.08,12:55
Chobot ale keď zamestnávame montážnikov, ktorý maju sice prácu každý deň ale dnes su v Košiciach, zajtra v Bratislave a buduci týždeň na Ukrajine. Ake mam dat miesto výkonu práce

Miestom výkonu práce bude sídlo firmy a všetko, čo budú pracovať niekde inde, bude pracovná cesta s riadnym nárokom na cest. náhrady.
Ivenka
30.10.08,12:59
Ďakujem.
Ivenka
30.10.08,14:03
Zamestnanci maju k dispozicii firemne auto kde sa vedie evidencia a dostavaju stravne listky, príp.maju zabezpečene obedy. Rozdiel je asi iba v tom, že im davama 89 Sk listky a maju narok na 98. Cestovné si možem ošetriť nejakou dohodou. Uvažujem správne ?
dagyna
30.10.08,17:54
Ahojte, ako je s náhradami cestovného pri vyslaní nového zamestnanca na školenie mimo miesta výkonu práce a bude dochádzať svojim autom , bežne sa preplácal len cestovný lístok s dopravy.
Chobot
30.10.08,22:49
Ahojte, ako je s náhradami cestovného pri vyslaní nového zamestnanca na školenie mimo miesta výkonu práce a bude dochádzať svojim autom , bežne sa preplácal len cestovný lístok s dopravy.

Ak pôde vlastným autom, môžete mu preplatiť štandardne náhradu za km (5,50/km) plus PHM, alebo mu uhradíte náhradu vo výške cest. lístka hromadnej dopravy.
dagyna
31.10.08,14:10
Ďakujem