katkap17
30.10.08,12:17
Ahojte poradaci chcela by som sa spýtať účtujem v Alfe máme nákl. dopravu a neviem ako mám zaúčtovať bloky za Spotrebu PHM . Pr. spotrebujeme 200l mesiac tankujeme skoro každý druhý deň mám vypísovať na každý blok výdavkový doklad alebo to môžem dať na konci mesiaca na jeden doklad počet litrov za mesiac a priložiť bločky ďakujem krásne za radu
Manual
30.10.08,12:34
Ahojte poradaci chcela by som sa spýtať účtujem v Alfe máme nákl. dopravu a neviem ako mám zaúčtovať bloky za Spotrebu PHM . Pr. spotrebujeme 200l mesiac tankujeme skoro každý druhý deň mám vypísovať na každý blok výdavkový doklad alebo to môžem dať na konci mesiaca na jeden doklad počet litrov za mesiac a priložiť bločky ďakujem krásne za radu
Ano, stačí raz za mesiac:)
m.b.
11.11.08,11:01
Ahojte! Mohol by mi niekto vysvetliť, kedy musim používať priemernú cenu za PHM? V JÚ ak kupujeme PHM v hotovosti, v akej cene zaúčtujem spotrebu?
ZDENIELA
11.11.08,11:06
Ahojte! Mohol by mi niekto vysvetliť, kedy musim používať priemernú cenu za PHM? V JÚ ak kupujeme PHM v hotovosti, v akej cene zaúčtujem spotrebu?
Ty kupuješ a do nákladov dávaš cenu za PHM skutočnú - tú, za ktorú si PHM nakúpil
olasova
11.11.08,11:09
Ja používam priemernú cenu len na konci roka, aby som mohla vyčísliť pripočítateľnú položku v daňovom priznaní - nespotrebované PHM. Inak účtuješ vždy to čo je na doklade. Aj keď používaš súkromné vozidlo na podnikanie (povinnosť u SZČO príhlasiť na DMV) preplácaš PHM v čase nákupu, t.j. podľa bločku, ktorý musíš priložiť k cestovnému príkazu (musí tam byť minimálne množstvo litrov, koľko minieš podľa cest. príkazu a priemer. spotreby podľa technickeho preukazu). Je to platné od 01.01.2008.