vrbka
17.05.05,14:21
Prosím Vás, poraďte mi ,čo je výhodnejšie. S JU začínam a neviem ,ako odpísať auto. Cena je 380 600 Sk , čosi mám ,ale pre kontrolu mi to môžete napísať?
A druhá vec, môžem počítať odpisy len zo základnej ceny auta ,to je 364500 Sk a ostatnú výbavy -Rádio,ťažné zariadenie.povinnú výbavu - samostatne?
Ďakujem Vám
Zita5
17.05.05,12:26
Prosím Vás, poraďte mi ,čo je výhodnejšie. S JU začínam a neviem ,ako odpísať auto. Cena je 380 600 Sk , čosi mám ,ale pre kontrolu mi to môžete napísať?
A druhá vec, môžem počítať odpisy len zo základnej ceny auta ,to je 364500 Sk a ostatnú výbavy -Rádio,ťažné zariadenie.povinnú výbavu - samostatne?
Ďakujem Vám

V prvom rade prosím Ťa napíš , či je auto kupované v hotovosti , alebo na lízing ?
INGRID KRIŽANOVSKÁ
17.05.05,18:52
Prosím Vás, poraďte mi ,čo je výhodnejšie. S JU začínam a neviem ,ako odpísať auto. Cena je 380 600 Sk , čosi mám ,ale pre kontrolu mi to môžete napísať?
A druhá vec, môžem počítať odpisy len zo základnej ceny auta ,to je 364500 Sk a ostatnú výbavy -Rádio,ťažné zariadenie.povinnú výbavu - samostatne?
Ďakujem Vám
a ešte je dôležité či je to auto nové alebo nie
Katarina
18.05.05,07:29
Rádio, ťažné zariadenie a povinná výbava je súčasťou OC auta, či je kúpené v hotovosti alebo na leassing. Je to aspoň môj názor. Vyjadrite sa prosím.
Zita5
18.05.05,07:32
Rádio, ťažné zariadenie a povinná výbava je súčasťou OC auta, či je kúpené v hotovosti alebo na leassing. Je to aspoň môj názor. Vyjadrite sa prosím.
Áno súhlasím , je to súčasť OC v každom prípade či lízing alebo hotovosť .
dara
18.05.05,08:03
Zitka, takže odpisovať vrátane rádia, ťažného zariadenia a podobne ?
Zita5
18.05.05,08:29
Zitka, takže odpisovať vrátane rádia, ťažného zariadenia a podobne ?
dara áno , ale ešte v zadaní otázky mi chýba podrobnejší rozpis , kedy bolo uvedené príslušenstvo zakúpené a namontované . Či to bola súčasť automobilu alebo neskôr sa to montovalo ??? Bolo by dobré to doplniť .
vrbka
18.05.05,11:47
Dopĺňam- auto je nové, kupované v hotovosti a neviem, čo si môžeme dať zamontovať.
A čo môžem odpisať samostatne.
Môžem aj zimné pneumatiky a disky? - kúpiť neskôr a pdpísať. Ďakujem
dara
18.05.05,12:02
Zitka, ak to bolo kupované všetko naraz tak je to podľa mňa súčasťou OC
a môžem to odpisovať aj vrátané tejto výbavy. Alebo sa mýlim ?
Zita5
18.05.05,13:09
Zitka, ak to bolo kupované všetko naraz tak je to podľa mňa súčasťou OC
a môžem to odpisovať aj vrátané tejto výbavy. Alebo sa mýlim ?

Odpisuje sa to ako celok .
ata
05.12.05,09:39
prosím Vás ako je to s odpismy,ak podnikateľ kúpil os.automobil a používa ho aj na os.účely.Čo na to daňováci uznajú 1/4 odpis ročne ,alebo len alikvotnu časť vzhľadom na skutočnosť ,že nevlastní okrem podnik.auta ešte jedno na os.účely.
Tweety
05.12.05,09:47
prosím Vás ako je to s odpismy,ak podnikateľ kúpil os.automobil a používa ho aj na os.účely.Čo na to daňováci uznajú 1/4 odpis ročne ,alebo len alikvotnu časť vzhľadom na skutočnosť ,že nevlastní okrem podnik.auta ešte jedno na os.účely.
Ak ho používa aj na súkromné účely, tak nemá nárok na celý odpis, iba pomernú časť.;)
ata
05.12.05,09:50
Ďakujem Tweety,prosím Ťa aká môže byť uznaná pomerná časť , žeby až 1/2?
Tweety
05.12.05,09:51
Ďakujem Tweety,prosím Ťa aká môže byť uznaná pomerná časť , žeby až 1/2?
To musíš posúdiť podľa jázd, koľko % je daňovo neuznaných.:o
ata
05.12.05,09:58
Díky potešilo ma ,že je to na báze posúdenia,lebo tých pracovných ciest je ďaleko viac ,než súkromných.Pekný dníček....
ata111
05.12.05,10:06
Nielen odpisy, ale všetky súvisiace náklady s prev.vozidla ponižujem percentom, na koľko je využívané auto na služ. a na koľko súkr. účely. Hoc aj napr. len 5 % podľa evidencie jázd.
Manual
05.12.05,17:15
Ďakujem Tweety,prosím Ťa aká môže byť uznaná pomerná časť , žeby až 1/2?
ata, je to jednoduché, vedieš KJ pre firemné auto=všetky cesty aj služobné aj súkromné, lebo by ti nesedel tachometer. Na konci roka si zistíš, SW to vie prefiltrovať, kolko km bolo na súkromné účely z celkového počtu a vypočítaš si percentualny podiel súkromných ciest. Toto môžeš robiť každý mesiac alebo raz za rok.
Napr. za rok si najazdila 10000 km z toho bolo súkromných ciest 3000 km tj. 30%. Tým pádom v rámci UUO dáš napr. odpisy za auto nižšie o 30% než by si dávala normálne.
Pekný večer želám:)
ata
07.12.05,13:32
Zaplatené zákonné poistenie aj havarijné potom musí ísť tiež nie celou čiastkou,ale prerátaným.... % .Dúfam,že som to pochopila správne.
Díky ..Čavte
Manual
07.12.05,15:54
Zaplatené zákonné poistenie aj havarijné potom musí ísť tiež nie celou čiastkou,ale prerátaným.... % .Dúfam,že som to pochopila správne.
Díky ..Čavte
Ano, krátiť príslušným %. Pochopila si to dobre.
Pekný večer želám...:)
stava
11.12.05,14:15
Ja by som auto platené v hotovosti odpisovala s príslušenstvom vozidla spolu. No ak je kupované na leasing vytvorila by som dve karta. Prvá by bola hlavná karta na vozidlo a druhá podkarta na príslušenstvo daného auta a odpisovala by sa ale rovnako ako prvá. Závisí teda na tom na aké obdobie je leasing vystavený. Ak na 36 období tak aj tzv. podkarta k hlavnej karte sa musí odbisovať na to isté obdobie. Stava. Pekný deň.