breckova
30.10.08,13:51
10 zamestnancov bude pracovať počas 1 mesiaca v inej firme, pretože materská firma nemá pre nich momentálne prácu. Poraďte mi prosím, čo všetko je potrebné urobiť aby tento pracovný vzťah bol právne nenapadnuteľný. /dodatok k pracovnej zmluve s iným miestom výkonu práce, čo by malo byť uvedené v zmluve medzi firmami..../
Ďakujem
Martin Mocko
30.10.08,12:58
10 zamestnancov bude pracovať počas 1 mesiaca v inej firme, pretože materská firma nemá pre nich momentálne prácu. Poraďte mi prosím, čo všetko je potrebné urobiť aby tento pracovný vzťah bol právne nenapadnuteľný. /dodatok k pracovnej zmluve s iným miestom výkonu práce, čo by malo byť uvedené v zmluve medzi firmami..../
Ďakujem

Raz som také niečo robil. Na živnostenskom mi povedali, že nemôže byť vo faktúre uvedené "prenájom zamestnanca" - že by to úzko súviselo s tresnou činnosťou "obchod s bielym mäsom". Takže sme fakturovali poskytnutie pracovných síl, prípadne poskytnutie práce.

Pokiaľ nezmeníš v pracovnej zmluve miesto výkonu - je zamestnávateľ zamestnancom povinný poskytnúť stravné ako pri PC.

Ak tak nebude - treba zvážiť kto a ako bude poskytovať stravu podľa zákonníka práce.
Chobot
30.10.08,13:54
10 zamestnancov bude pracovať počas 1 mesiaca v inej firme, pretože materská firma nemá pre nich momentálne prácu. Poraďte mi prosím, čo všetko je potrebné urobiť aby tento pracovný vzťah bol právne nenapadnuteľný. /dodatok k pracovnej zmluve s iným miestom výkonu práce, čo by malo byť uvedené v zmluve medzi firmami..../
Ďakujem

A nedalo by sa to riešiť formou dočasného pridelenia podľa § 58 ZP? Neoznám síce podmienky, ale bolo to už tu preberané, treba si nájsť staršie témy.
breckova
02.11.08,13:18
Ďakujem za radu ako fakturovať, a pokúsim sa to formulovať ako dohodu o dočasnom pridelení.....podľa § 58 ZP. Vznikli prevádzkové dôvody a chceme sa zatiaľ vyhnúť hromadnému prepúšťaniu, pretože 17 ľudí je už vo výpovednej lehote.
Máme na to čas do 4.11.08......:-)
breckova
02.11.08,15:48
V téme: Prenájom pracovnej sily inému zamestnávateľovi ...som našla takúto radu:
""Na personálny leasing pracovnej sily, alebo inak povedané dočasné pridelenie zamestnanca inému zamestnávateľovi je potrebné povolenie z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave. Toto povolenie nie je jednoduché získať.
Po získaní takéhoto povolenia, je možné zamestnať zamestnanca a vyslať ho na práce k inému zamestnávateľovi, s následnou fakturáciou.
ADZ - agentúra dočasného zamestnávania""
Je toto naozaj potrebné??