fero000
30.10.08,16:03
Ako OZ sme sa dohodli s jednou firmou na vyhotoveni urcitych materialov bez nasej financnej uhrady za moznost umiestnenia loga ich firmy na nasej web stranke resp. na vyhotovenych materialoch. Radi by sme si tuto ich cinnost zazmluvnili, nemame zivnost na reklamnu cinnost. Najlepsie by bolo prijat to od nich ako dar. Aspon myslim. Mozte mi pomoct ako napisat takuto dohodu aby bola vyhodna pre obe strany a hlavne aby sme takymto navrhom zmluvy druhu stranu nestratili. Zatial mame totiz len ustnu dohodu. Ako sa v takomto pripade postupuje? Dakujem velmi pekne
janeb
04.11.08,13:15
Ja by som to riešila cez Darovaciu zmluvu, kde by som umiestnenie loga na webe alebo na vyhotovenom matieriály brala ako prejav vďaky za podporu. A takto by to malo byť OK. Dar je len vtedy dar ak nie je nicim podmieneny (uverenenie loga) ale naformulujete to ako dobrovolnu aktivitu obdarovaneho.
KvetkaK
04.11.08,13:19
Len neviem, či bude druhá strana súhlasiť, aby ste to riešili darovacou zmluvou, pretože dar nieje daňový výdavok.
janeb
04.11.08,20:38
Dar nie je daňový výdavok, ale firma podľa prispveku Fera000 matieral urobi zadarmo takze by mohli pristupit na darovaciu zmluvu.
Aby firma mala danovy vydavok by som to riesila fakturami v rovnakej vyske jedna od firmy za vyrobu materialu a druha od organizácie za reklamu, uhradené vzájomným zápočtom - priekak je v tom, že pre organizáciu to bude daňový príjem.
misomiso
04.11.08,20:45
No pockajte - to sa mi snazite nahovorit, ze ak moja s.r.o. nema zivnost na reklamnu cinnost, tak napriklad nemozeme prenajat stenu nasej budovy na billboard?

To by sme potom nemohli prenajat ani 1 kancelariu v nasej budove, ak by sme namali realitnu cinnost nie? Nedostavame sa tou snahou o respektovanie zakona nahodou trocha do oblasti absurdit?
misomiso
04.11.08,20:47
Apropos - moze akakolvek firma predat svoju zaregistrovanu domenu? Moze. Moze ju prenajat? Moze. Tak preco by nemohla prenajat cast webstranky (domeny)? Ved je to absurdne.
janeb
05.11.08,12:03
bavime sa o obcianskom zdruzeni - a to je nie je vytvorene za ucelom zisku a nema zivnostenske opravnenie a preto prijem z reklamy nie je opravneny prijem a je to danovy prijem

co sa tyka s.r.o. - ta moze robit taku cinnost aku ma zapisanu v obchodnom registri, ci nie?
fero000
06.11.08,09:34
k tej mojej otazke by som mal jedno riesenie - neviem ci najlepsie a spravne>>
Nedalo by sa to riesit takym sposobom, ze by nam ten material predali za symbolicku 1 korunu? Neviem ci druha strana moze material, ktory ma urcitu hodnotu predat pod cenu. Myslim, ze toto riesinie by bolo vyhodne pre obe strany. Ak sa mylim, alebo je ina moznost prosim napiste mi. Dakujem
janeb
06.11.08,13:15
cena je otazkou dohody takze 1,20 je OK. Aj my mame taketo faktury.