Fany1000
30.10.08,16:11
Vie už niekto niečo nové ohľadom predprimárneho vzdelávania? Pomôže akákoľvek rada či postreh. Ďakujem.
BABYstar
31.10.08,14:30
Mám metodickú príručku s prílohami a prebieha prevzdelávanie riaditeliek a zástupkyň.Informácie nájdeš v Predškolskej výchove č.1
zeppka
02.11.08,15:23
Ahoj, správne má byť používaný termín: preprimárne vzdelávanie. Ja len toľko.
BABYstar
03.11.08,15:55
je to správne ,je to predprimárne vzdelávanie ISCED-O / materské školy /a primárne ISCED- 1
zeppka
05.11.08,16:25
Áno, bohužial sa to vyskytuje aj v základných dokumentoch pre MŠ, ale ide o to, že v zahraničí sa uvádza termín preprimary, teda slovo preprimárne je odvodené od zahraničného slova. Preto by sa nemala spájať slovenská predložka s cudzím slovom. ...Nechcem mudrovať, pretože vôbec nie som jazykovedec, ale tak dajako nám to vysvetlovali aj profesori. Bohužial pri tvorení dokumentov sa to nejak neustriehlo, a preto všetci používajú termín predprimarne. No čo už;), pre mňa je logicky prijateľnejšie a aj sympatickejšie slovko preprimárne :rolleyes: pa
Fany1000
06.11.08,20:22
Ahoj. Tá metodická príručka, ktorú máš, to je stiahnuté z internetu? Lebo tú mám aj ja. Ináč informácie z Predškolskej mi nejako unikli. Vôbec som to tam nezaregistrovala. Budem sa na to musieť pozrieť ešte raz a poriadne :-). Ale ďakujem.
BABYstar
07.11.08,16:49
Nie ,je to kniha aj s prílohami a slovníkom,tie dostanú riaditeľky na prevzdelávaní píše sa o tom v Predškolskej .Dobré veci sú aj na českej stránke www.rvp.cz.