mina12
30.10.08,18:05
V novembri 07 mi operovali klucnu kost (brr),kedze bola posunuta. dali mi sestdierovu dlahu so skrutkami a este v maji 08 na RTG boli viditelne stopy po lomnej linii... teraz v novembri mam ist na RTG a nasleduje operacia- vyber klinov- osteosyntetickeho materialu..Co to obnasa?? ako dlho budem PN? Zase budem mat ruku nehybnu? Akym sposobom rezu? Prvu jazvu mam totiz prisernu...je bezne, ze by mi povodnu jazvu dookola vyrezali a potom nanovo zasili?? Za rady dakujem, dost som z toho v strese.:confused:
Bionda
31.10.08,11:42
Už samotné vyberanie klinov nie je náročné, každá nemocnica event. ošetr. lekár rozhoduje o dĺžke hospitalizácie alepredpokladám, že nemalo by to byť dlhšie ako 3 dni, potom je dôležitá okamžitá rehabilitácia a znovuuvedenie hybnosti a hlavne záťaže na zranenú kosť, takže sa treba pripraviť na pravidelné cvičenia. Niekedy bývajú zároveň odporučené kúpele- za účelom intenzívnej rehabilitácie. O všetkom rozhoduje ošetrujúci lekár. O celom postupe vyberania klinov by tiež mali informovať pacienta pred zákrokom, nakoľko určite podpisuješ súhlas.
Zase dodám: Treba sa pýtať, nebyť len xy s diagnózou.
janka5687
14.09.20,12:01
Dobrý deň, som v podobnej situácii, ale už som 4 mesiace tak, že len každý mesiac na kontrolu lebo kosť ešte nie je vzrastena, chcela som sa opýtať ako to prebiehalo keď vybrali tu dlahu, boli potom ešte nejaké rehabilitácie alebo čo nasledovalo potom?