martinM233
30.10.08,18:29
ahojte..

chcem sa spytat ohladom prace v zahranici..nakolko perfektne ovladam nemcinu chcel by som zhanat ludi pre nemeckeho zamestnavatela.islo by napr.o elektrikarov,murarov,tesarov a pod..ja by som podpisal zmluvu s nemeckou firmou a pre mna by pracovali ludia..zmluvy by mali so mnou,ja by som im zabezpecil ubytovanie,zalohy doktora stravu a pod.zaujma ma hlavne to ako to riesit,ci formou pracovnej agentury,zivnosti alebo ako?je otvoreny nemecky trh?a co pracovne povolenie?...ako je to blbost alebo to zavana nebodaj nejakou uzerou davam ruky prec...dakujem za pripomienky..
biaaa
31.10.08,04:37
Pokial viem nemecky trh je otvoreny len pre tzv. ferialjobs - co su vlastne sezonne prace pre gastro. Viem ze tam chodi aj vela robotnikov, ale ti pracuju pravdepodobne na cierno, alebo ich paaar je z tych, ktori povolenie nejakym sposobom ziskali. Oficialne je este stale pracovny trh pre slovakov zatvoreny !!!

Co sa tyka toho ako na to, musis si zalozit zivnost resp. s.r.o., a nasledne ziadat na UPSVaR registraciu ako sprostredkovatel zamestnania resp. agentura docasneho zamestnavania kde predkladas projekt k tomuto sprostredkovaniu.
Ak ti urad povolenie vyda, mozes oficialne sprostredkovat zamestnanie.
martinM233
31.10.08,06:31
dik za odpoved..zistil som ze ten trh je zatvoreny do roku 2011,netyka sa to IT ing a pod...udajne Nemci chcu znizit nezamestnanost..nasiel som tu uz podobne prispevky takze kuknem..dik