neviem.ako
30.10.08,18:55
Rada by som vedela, ci sa da pri doruceni mailu zistit IP adresa odosielatela a co vsetko sa okolo toho realne da zistit - aj osobne udaje, teda adresa, kde sa fyzicky pocitac nachadza, alebo kde bol vyrobeny? Resp. meno toho, kto je vlastnikom pocitaca? A este k tomu - ako sa da podmienit zmena IP adresy, vsimla som si, ze kazdym a zapnutim a vypnutim modemu ide o zmenu.
Dakujem za odpovede.
Fero11
30.10.08,18:06
Obcajny smrtelnik si nad takymi vecami hlavu nelame a mne osobne by bolo jedno ci niekto na druhej strane vie moju IP alebo nie.
Ano ak vyp/zap modem, tak stale dostanes inu IP, lebo ti je pridelena s DHCP servera.
Samozrejme ak by sa jednalo o mail, nejaky vyhrazny, respektive, tama a tam je bomba ........ tak o par minut je u teba policia. Provider si to loguje a v pripade ak je to potrebne, tak to moze posunut policii
Pidgey
30.10.08,20:06
:) no, kde bol vyrobeny pocitac? hmmm, to je usmevne :)
Pokial mas postoveho klienta napr microsoft outlook, tam je moznost zistit IP adresu odosielatela.Ked budes mat IP adresu, su rozne SW ktore ti zistia polohu danej IP (mesto), a kto je providerom. Myslim, ze adesu kde sa dana Ip adresa nachadza asi vie iba provider,ale nie som si isty. Kto je vlastnik pocitaca sa da zitit podla toho kto na danej adrese byva, a tu informaciu ma provider. pokial mas DSL od T-comu, tak po kazdom restarte PC, resp modemu sa ti zmeni Ip adresa. Ak mas chello, tak tam sa meni IP adresa asi raz za dva tyzdne tusim.
slabikar
30.10.08,21:26
IP adresa sa meni pri dynamicom pridelovani IP a restarte modemu. ale aj tak sa da vystopovat PC
Fero11
31.10.08,11:02
:) no, kde bol vyrobeny pocitac? hmmm, to je usmevne :)
Pokial mas postoveho klienta napr microsoft outlook, tam je moznost zistit IP adresu odosielatela.Ked budes mat IP adresu, su rozne SW ktore ti zistia polohu danej IP (mesto), a kto je providerom. Myslim, ze adesu kde sa dana Ip adresa nachadza asi vie iba provider,ale nie som si isty. Kto je vlastnik pocitaca sa da zitit podla toho kto na danej adrese byva, a tu informaciu ma provider. pokial mas DSL od T-comu, tak po kazdom restarte PC, resp modemu sa ti zmeni Ip adresa. Ak mas chello, tak tam sa meni IP adresa asi raz za dva tyzdne tusim.
No podla toho na aku aplikaciu natrafi, ja som to niekedy skusal cez webove aplikacie, ale malokedy sa mi podarilo zistit, stat, mesto a providera. Skusal som to hlavne na svoju IP a lokalizator mi pravazne ukazoval, ze sa nachadzam v azii, ci afrike a pod.....
Takze tak :---
Pidgey
31.10.08,13:11
ja pouzivam malu aplikaciu ipnetinfo, resp www.ripe.net (http://www.ripe.net), a tieto mi cca ukazali zatial vzdy spravne udaje. Ako funguju ine SW neviem, tieto mi stacia, tak ine nehladam :)