jozefor
30.10.08,20:19
chcem sa poradit o pripojenie elektriny a plynu?elektricky stlp je za cestou,ktoru bud treba podkopat alebo da sa dat stlp na mojom pozemku a od neho do skrine kabel?Cesta je vedlajsia nie hlavna.podkopanie alebo prekopanie cesty platia elektrikari alebo ja?Da sa dat plyn a elektrina do jedneho vykopu?A ako asi hlboko?Za kazdu radu dik!!!
focus3ccd
31.10.08,05:55
Elektrikari neplatia nic, ty si vsetko hradis sam. A je s tym dost vybavovaciek, aj ked je to vedlajsia cesta. Nemam s tym osobnu skusenost, stale to odtlacam ako kamen ale tiez ma to docka. Som elektrikar a mam kolegov, co si doma realizovali pripojky. Je viac sposobov, ale ci uz si kupis stlp, alebo rozkopes cestu, alebo to zrealizujes pretlakom, vsetko si platis sam. Ja by som ti doporucil urobit to pretlakom popod komunikaciu cca 3000,- m vratane chranicky. A okolo toho vsetky mozne vybavovania , hlavne kadial idu dalsie rozvody popod komunikaciu, moze tam byt TV, kanalizacia, plyn, elektrika, VN, optika........... Moj znamy prekopal na vlastnom pozemku opticku asi 30 zilovy kabel, ktory napaja KIA Zilina........ Na takom mieste, kde by si v zivote nepovedal, ze tam moze nieco take ist.......

Zelam pevne nervy.

O plyne skusenosti nemam.