liveman1
30.10.08,23:27
Koľko sa platí za návrh na vklad do katastra? Sa mi zdá, že 2000 Sk, len nie som si istý.
mimi3
31.10.08,03:29
Je to 2000.- ale pokiaľ to chceš urýchliť tak je to 8000.-, tu je to tuším do troch dní.
RSFredinka
31.10.08,10:14
áno je to 2000sk za 30 dní a ak potrebuješ urýchlený tak to stojí 8000sk za 15 dní ale pozor niektoré katastre to nedodržujú
robin78
31.10.08,10:26
áno je to 2000sk za 30 dní a ak potrebuješ urýchlený tak to stojí 8000sk za 15 dní ale pozor niektoré katastre to nedodržujú

len doplnim, ze v pripade nedodrzania lehoty su povinny vratit ten priplatok za zrychleny vklad.
mariannak
31.10.08,11:29
a nezabudnite na návrh na vklad uviesť, že žiadam o urýchlený vklad zápisu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Nestačí dať 8tis. kolok. Treba to uviesť, že žiadate urýchlený vklad.
tommi_d
31.10.08,12:51
Ešte by som možno dodal, že i pri zrýchlenom vklade do 15 dní nebudete mať LV, je to len povolenie zápisu vkladu od právneho oddelenia katastra, samotnévydanie LV môže kľudne trvať i 2-3 týždne naviac.
Halli
31.10.08,13:05
...čo kataster to iná katastrofa :rolleyes:

Najlepšie je keď to tam čaká dva mesiace a potom oznámia, že konanie prerušujú pre chybu a nakoniec zistím, že chybu urobili oni , keďže omylom preskočili jednu stránku.:(
aksas2
31.10.08,13:15
len doplnim, ze v pripade nedodrzania lehoty su povinny vratit ten priplatok za zrychleny vklad.
Oni su povinni, ale len ked si poziadas o vratenie:)
liveman1
01.11.08,09:45
Keď už sme pri tejto téme. Aký je presný postup? Napíšem si návrh na vklad do katastra, priložím 2000 Sk kolok, dohodu o rozdelení BSM (2 byty, každý s manželov si nechá 1) v 5 kópiách s notársky overenými podpismi a donesiem do podateľne katastra? Oni tam niečo hneď overujú? Tam mi len potvrdia prevzatie?
Ešte by ma zaujímalo čo znamená termín - "povolenie vkladu do katastra", to je nejaký medzistupeň alebo čo vlastne. A to čo majú vybaviť do 30 dní (ak to náhodou stihnú:)) je čo? To už budem zapísaný v katastri na liste vlastníctva?
Halli
01.11.08,09:52
Vlastníkom sa stávaš dňom povolenia vkladu do katastra, čiže to čo máš na zmluve na razítku povolené a podpísané právnikom, alebo pracovníkom katastra...to kedy to dostaneš vedieť je na každom katastri iné, ale možeš sa na to informovať...ak budú ochotní.:rolleyes:
liveman1
01.11.08,11:46
Tvoja odpoveď mi je jasná. Môžeš mi to chronologicky napísať ako ti ide postupne tie úkony? Ďakujem
olybaba
01.11.08,12:43
pozdravujem,
tak je to takto :

- na prislusnej sprave katastra sa poda ziadost o vklad ....... vypise sa ako uz tu bolo x krat pisane (prilohou je zmluva - pravna listina)

- rozhodnutie, ktorým sa vklad povoľuje, správa katastra vyznačí v zmluve, rozhodnutie o povolení vkladu nadobúda právoplatnosť dňom jeho vyznačenia, správa katastra doručí zmluvu - pravnu listinu s vyznačením rozhodnutia o povolení vkladu všetkým účastníkom konania
- vklad povoľuje pracovník s osobitnou spôsobilosťou rozhodovať o návrhu na vklad
- rozhodnutie o povoleni vkladu je limitovane do 15 dni 8000 sk a do 30 dni 2000 Sk

- listina s povolenym vkladom sa odovzda pracovnikovi spravy katastra, ktory ma na starosti katastralne uzemie na ktore sa vztahuje vklad do katastra
- podla toho aku ma tento pracovnik velku kopu spisov na zapis sa listina zapise do katastra nehnutelnosti, lehota na zapis zavisi od tohto pracovnika