nozkar
31.10.08,00:18
Zdravím všetkých. Chcel by som poradiť s výberom DDS. Keďže pracujem ako živnostník v zahraničí, takže mi zostáva len 3 pilier. Ako sa rozhodnúť? Na čo brať ohľad? Oplatí sa mi to? A ako je to s dobrovoľným platením si do sociálnej poisťovne, nie je to zbytočné?
seat
05.11.08,21:41
Ak som správne pochopil chcel by si sa zapojiť do doplnkového dôchodkového sporenia - moja veľmi dobrá rada je vyhnuť sa tomu - sporím (lepšie povedané sporil som) vING a za čas cca 3roky tam mám menej peňazí ako som vskutočnosti vložil - jedná sa o konzervatívne investovanie ale je tam správny poplatok 3% čo je asi toľko koľko tomaximálne zarobí teda reálne v lepšom prípade si na nule, výhodou je že si môžeš odpočítať 12000 zo základu dane ale z dlhodobého hľadiska na tom iba stratíš, ak by si chcel poistenie to si treba orientovať iba na poistenie ak by sa ti niečo stalo nech je zabezpečená rodina - ak ho chceš iba na sporenie prvé dva roky platíš len pre toho kto ti to uzavrel a na konci máš iba niečo nad to o si zaplatil, poda mňa je najlepšie investovať do nejakých śporiacich produktov kde investovanie do fondov je z dlhodobého hľadiska najvýnosnejšie (terajšie turbulencie a pády akcií sú zhľadiska 20 - 30 rokov zanedbateľné) ale je pravda že netreba všetko dať do akcií - sú t aj dlhopisy a peňažné fondy - viem že sa tomu v tomto období ťažo verí ale je to tak (finančný poradca bude ako prvé radiť poistku lebo z nej má najvyššiiu províziu často aj viac ako tvoju ročnú platbu
seat
05.11.08,21:59
Ešte som zaudol - pri treťom pilieri sa do sociálnej poisťovne neplatí - to sa platí pri druhom pilieri - ten je na odbremenenie prvého piliera ktorý je dlhodobo neudržateľný, to či sa zapojiť do druhého piliera je otázne záleží to hlavne od tvojho veku od 37 - 40 rokov by som to už nechal tak, - je tu sto ľudí sto chutí ale radšej nepočúvaj aktuálnu vládu lebo tí potrebujú aktuálne zaplátať dieru v sociálnej poisťovni, či bol vstup do druhého piliera výhodnejší alebo nie sa aj tak všetci dozvieme až pri odchode do dôchodku, ja mám 32 rokov a rozhodne zostávam v druhom pilieri, keď si živnostník v zahraničí treba sa o tom poradiť s niekým kto sa tým teraz aktuálne zaoberá, veľa šťastia
Chobot
06.11.08,11:22
Zdravím všetkých. Chcel by som poradiť s výberom DDS. Keďže pracujem ako živnostník v zahraničí, takže mi zostáva len 3 pilier. Ako sa rozhodnúť? Na čo brať ohľad? Oplatí sa mi to? A ako je to s dobrovoľným platením si do sociálnej poisťovne, nie je to zbytočné?

Tretí pilier je prakticky vhodný (či výhodný) len pre zamestnancov, ktorým zamestnávateľ prispieva na DDS. Pokiaľ si len sám sporíš, tak si radšej menežuj peniaze sám, neviaž sa v III. pilieri, nie je to pre teba výhodné.
NInive
07.11.08,10:23
Fakt neviem, či sa oplatí spoliehať na klasiku. Detí veľa nieje a ani nebude. Deti rómských spoluobčanov neviem, či budú ochotní pracovať na naše dôchodky. Vychádza mi to, že ak nebude dosť peňaźí, tak budem mať ešte menej ako z DSS. Výhodou je asi fakt, že tie peniažky niekto po mne dostane,lebo v dnešnej dobe niet istoty, že sa toho dôchodku dožijeme. Menej detí, menej pracovnej sily, zvyšovanie veku do nástupu dôchodku. Osobne mi zamestnávateľ neprispieva veľa, ale za 3 roky tam už mám celkom peknú čiastku (teda s porovnaním s mojím platom....)

Dôchodkové mám teda od 25 rokov..., tak by sa to malo oplatiť viac, ako niekomu po 38-40..
nozkar
16.01.10,10:10
Neskoro, ale vďaka Vám. Nechal som to tak a nevstúpil som do žiadneho piliera. Ale stále rozmýšľam čo a ako spraviť na nejaké budúce zabezpečenie v starobe. Lenže ako sa v tom orientovať, keď tomu človek nerozumie? Čo je výhodné a kto v tom vie poradiť, keď je toľko špekulantov?
dalid
17.01.10,08:39
Hmm, tazko radit, co vyhovuje jednemu, nemusi inemu a potom kolko ludi, tolko nazorov.. Tiez kazdy sme ochotny tolerovat inu mieru rizika..
Co tak skusit pozriet nejake investicne positenie a nastavit si ho tak, aby si do poistky moc nedaval (predpokladam, ze aj tak uz nejake zivotne, urazove a pod. poistky mas uzatvorene), ale aby vacsina isla prave do tej sporiacej casti?? Ale mozno ti tu poradaci daju aj ine lepsie typy zalozene na pravidelnych platbach pocas dlheho casoveho obdobia.
milo2
17.11.14,20:09
dnes nie je výhodné poistovat sa. Soc. poistovna je najlepší smer. DDS vedie nejaka spol. a v nej vedenie. Su lepšie možnosti ako investovat zarobene peniaze v zahraničí.
Mila123
17.11.14,20:15
odpovedáš na skoro 5- ročný príspevok, resp. otázku.....
milo2
19.11.14,20:34
ja viem, práve preto je táto tema aktualna ja dnes. Ludia sa poistuju, providery beru peniaze ale všetky vydaje plati zakaznik, resp. poistovatel. Ja osobne som pracoval pre KONTINUITU a velmi dobre viem ako to chodí. Neoplati sa v tejto krajine uzatvarat životne poistky.