iriska
17.05.05,15:28
Prosím o radu... Jedna známa bola evidovaná na ÚP a potom začala robiť finančné poradenstvo. Mala sa zahlásiť ako daňový subjekt na Daňovom úrade, ale urobila to oneskorene a dostala pokutu 2000 Sk. Chce sa odvolať, čím sa dá argumentovať?

Ďakujem
Zuziana
17.05.05,14:20
NIČÍM!!!!!!
iriska
17.05.05,14:26
Takú odpoveď ale ja neprijímam.
ALDA
17.05.05,14:36
Ak niekto chce robiť finančného poradcu, mal by poznať zákony:D
Alebo začala bezhlavo "len" podnikať a radiť?
Jevajs
17.05.05,14:38
Odvolanie zbytočné. Jediné čo sa dá skúsiť je žiadosť o odpustenie. Ale nedávam tomu veľkú nádej, lebo predsa treba plniť ŠR že áno. A prečo nie práve pokutami. Teraz sa to sype z každej strany.
ik-a
17.05.05,14:50
Alda ma sice pravdu, ale skusit z toho vykluckovat moze. Sice ako poradca by to mala mat v malicku, ale nikto uceny z neba nespadol.
§ 31 odst.1 zakona c. 511/1992 Zb. o sprave dani a poplatkov hovori, ze osoba , kt.ziska opravnenie na podnikanie alebo zacne vykonavat inu zarobkovu cinnost, je povinna daregistrovat do 30 dni. V tejto vete je spojka alebo. Tolko navod, dalej to je uz o samotnom podani odvolania.
iriska
17.05.05,16:56
Aby som uviedla na pravú mieru - je to akési sprostredkovanie, pre finančnú firmu a keďže ona predtým nemala žiadnu živnosť ani nič, tak by sa mala zaregistrovať. Nie je to také finančné poradenstvo, že z fleku odrecitujem paragrafy a tak... Skôr je to také poradenstvo, kde uložiť peniaze, kedy, v akej výške, aby sa čo najlepšie zhodnotili....
iriska
17.05.05,17:18
i-ka celkom nechápem, čo si tým myslela. Asi som tupá, sorry...

Inak v tom rozhodnutí je, že odvolanie má odkladný účinok...
Už ste sa s tým niekto stretol...?????
andrej_rv
17.05.05,17:19
Iriska, aj keď sa Ti príspevok od baranovicova nepáčil, jej krátka odpoveď úplne vystihuje možnosti argumentácie. Daňovníčka porušila svoju povinnosť danú zákonom č. 511 a daňový úrad nemá žiadnu zákonnú možnosť pokutu nevyrubiť. Ináč tých 2000,- Sk je spodná hranica, takže nie je možné pokutu ani znížiť. Ak aj podáte nejaké odvolanie, predpokladám, že DÚ daňové konanie zastaví s odôvodnením, že ste zmeškali zákonom stanovenú lehotu, ktorú DÚ nemôže predĺžiť ani odpustiť jej zmeškanie. Ak si chcete precvičiť podanie na daňový úrad, môžete to skúsiť, ale podľa mňa to žiaden praktický význam nemá.
ik-a
17.05.05,17:22
i-ka celkom nechápem, čo si tým myslela. Asi som tupá, sorry...

Inak v tom rozhodnutí je, že odvolanie má odkladný účinok...
Už ste sa s tým niekto stretol...?????
Bud ma zivnost a do 30 dni sa nahlasit, alebo zivnost nema ale vykonava cinnost podla osobitnych predpisov a od prveho prijmu sa zahlasit do 30 dni.
pyton
17.05.05,20:33
i-ka celkom nechápem, čo si tým myslela. Asi som tupá, sorry...

Inak v tom rozhodnutí je, že odvolanie má odkladný účinok...
Už ste sa s tým niekto stretol...?????
iriska, ak má odvolanie neodkladný účinok, treba zaplatiť hneď, napriek tomu, že sa odvolávaš, a ak má odkladný účinok, to znamená, že ak sa odvoláš, počkáš, ako to dopadne a zaplatíš až potom. Ten odkladný účinok je aspoň malá výhoda.
Zuziana
18.05.05,04:14
Prepáč Iriska, za strohú odpoveď, ale je to tak, myslím, že odvolaním neuspeješ. Čo sa týka "odpustenia" - odpúšťať sa môžu penále, nie pokuty.
iriska
18.05.05,15:52
Ja nepotrebujem rady od účtovníkov, ktorí sa riadia len a len podľa zákona a nikdy inak... Pracujem s tým, že sa odpúšťa, kľučkuje s paragrafmi a neplatí... Bohužiaľ v DÚ sa nevyznám. Tak potrebujem radu od niekoho kto sa s tým stretol a uspel.... Viem, že to ide, ale neviem ako...
Zuziana
18.05.05,16:15
Iriska, my máme klientov, radíme, kľučkujeme v ráci zákona, niekedy až na hrane, ale to , že si si nesplnila oznamovaciu povinnosť ti nik neodpustí. A zvlášť, keď už bola vyrubená pokuta. Mne sa nechce citovať zákon, ale ver mi, je to tak. Správce dane m u s í !!!! vyrubiť pokutu. A keď ti ju raz vyrubil, už ti ju nikto nezruší, pretože mu to ukladá zákon a ten správca dane o svoju stoličku na daňovom úrade prísť nechce!!!!!!!! My nie sme "len" účtovníci!!!
bepo
18.05.05,17:03
iriska-myslíš niečo ako keď ide po hlavnej ceste kolóna s prezidentom so zapnutými majákmi,ty z veďľajšej do nich nabúraš a nájdeš si niekoho kto to vybaví bez pokuty a napomenutia?Keď nájdeš ozvi sa,radi sa poučíme.
anto
18.05.05,17:17
Nejedná sa o náhodný a jednorazový príjem?, ak áno, tak by sa to dalo s tým zdôvodniť, že ten príjem bol náhodný a jednorazový, jeho daňové vysporiadanie bude v daňovom priznaní na konci zdaňovacieho obdobia.
iriska
19.05.05,17:51
p. baranovicova - keďže správca dane MUSÍ tú pokutu vyrubiť, je na druhej strane ako sa z toho dostať.
bepo - jasné, že sa to dá. musíš mať styky :)
anto - dík, niečo také som už kdesi čosi začula, takže skúsime to ...
Za pokus to stojí, netreba len nečinne sedieť a platiť... všakže?
bepo
19.05.05,18:03
DU ti to neodpustí,budeš musieť ísť na súd.A súdiť sa kvôli 2000Sk-ak nemáš lepšiu zábavu tak veľa štastia.Ak venuješ ten čas a námahu užitočnejšie,zarobíš min 5-krát toľko.
evina
19.05.05,18:51
p. baranovicova - keďže správca dane MUSÍ tú pokutu vyrubiť, je na druhej strane ako sa z toho dostať.
bepo - jasné, že sa to dá. musíš mať styky :)
anto - dík, niečo také som už kdesi čosi začula, takže skúsime to ...
Za pokus to stojí, netreba len nečinne sedieť a platiť... všakže?iriska z Tvojich odpovedí cítim, že vieš asi sama najlepšie ako z toho. Držím palce!
My asi v takýchto prípadoch platíme
Miruška
20.05.05,02:52
Súhlasím s evinou a bepom. Myslím si, že súdiť sa s Daňovým úradom pre 2000.- Sk je strata času, pričom sa dá vynaložiť energia omnoho lepšie a užitočnejšie. Mám informácie, že majú z Ministerstva financiií príkaz, neodpúšťať penále. To znamená, že je zbytočné podať 500.- Sk kolok. Ale pokuta sa musí zaplatiť, či v sociálnej alebo zdravotnej alebo na daňovom úrade. Súhlasím s evinou, že iriska vie ako z toho von. Keď sa jej to podarí, nech sa s nami podelí o spôsob ako z toho vyšla von. A ak sa jej to nepodarí, tak nech iriska dá tiež vedieť, a utvrdíme sa len v tom, že neexistuje, žiadna právna kľučka proti zaplateniu pokuty.
babenko1
20.05.05,05:21
p. baranovicova - keďže správca dane MUSÍ tú pokutu vyrubiť, je na druhej strane ako sa z toho dostať.
Za pokus to stojí, netreba len nečinne sedieť a platiť... všakže?všetko je pekné, písať môžeš, ale nebude to mať žiadny účinok.. a dávaj si hlavne pozor, ked to nezaplatíš, daňoví exekútori sú veľmi rýchli
Zuziana
20.05.05,09:50
Iriska, stolička daňového úradníka stojí na veľmi vratkom povrchu. Ak raz pokutu vyrubí, niet takmer cesty späť. A niekto, kto je v hierarchii nad ním, tiež asi len tak pre nejaké "styky" nebude mať tendenciu tento výmer rušiť. Takže ak sa ti to podarí tak klobúk dolu.
Jana Acsová
20.05.05,10:33
Ja nepotrebujem rady od účtovníkov, ktorí sa riadia len a len podľa zákona a nikdy inak... Pracujem s tým, že sa odpúšťa, kľučkuje s paragrafmi a neplatí... Bohužiaľ v DÚ sa nevyznám. Tak potrebujem radu od niekoho kto sa s tým stretol a uspel.... Viem, že to ide, ale neviem ako...Tak tu Ti radí "superneúčtovník". Jediná možnosť, ktorou "možno" uspeješ, je že si finačný poradca zlomil nohu a to aby si mala rezervu tak na 29. deň ako mu vznikla povinnosť registrácie. Musí dôvodiť, že práve na ten 30-ty deň sa chystal registrovať, ale nemohol prísť, lebo mu ju dali dole len 1 deň predtým, ako sa dostavil na daňový úrad. (Naznačujem tým PN, alebo niečo takto závažné.)
Vo všetkom majú ostatní pravdu.
bepo
20.05.05,10:50
iriska-jedna možnosť ma napadla-pošli im úmrtný list daňovníka,ktovie ako zareagujú
ik-a
20.05.05,11:54
Tak tu Ti radí "superneúčtovník". Jediná možnosť, ktorou "možno" uspeješ, je že si finačný poradca zlomil nohu a to aby si mala rezervu tak na 29. deň ako mu vznikla povinnosť registrácie. Musí dôvodiť, že práve na ten 30-ty deň sa chystal registrovať, ale nemohol prísť, lebo mu ju dali dole len 1 deň predtým, ako sa dostavil na daňový úrad. (Naznačujem tým PN, alebo niečo takto závažné.)
Vo všetkom majú ostatní pravdu.
Pri citani tohto prispevku mi napadla, ozaj este jedna moznost. Ak dotycna osoba mala ustanoveneho zastupcu, preniest tuto sankciu na neho. Ak ma zastupca poistenie, moze to ist cez jeho poistku.
Jana Acsová
20.05.05,12:15
Úplne super. Jasné, poisťovňa to istí. Poisti.
Zuziana
20.05.05,12:42
Pri citani tohto prispevku mi napadla, ozaj este jedna moznost. Ak dotycna osoba mala ustanoveneho zastupcu, preniest tuto sankciu na neho. Ak ma zastupca poistenie, moze to ist cez jeho poistku.

Jedna taká drobnosť. Ak by to mohlo ísť cez poistku, je tam jeden zádrheľ - spoluúčasť, ktorá je len málokedy pod 2000,- Sk.
iriska
20.05.05,14:59
BEPO, to by ale bol fór :)