robin78
31.10.08,09:13
Dobry den,

chcel by som sa opytat, ze akym sposobom by bolo vhodne riesit nasledovny problem.

K RD vedie uzka prijazdova cesta ktore je slepou ulicou, na tejto slepej ulici je niekolko RD. Problem je, ze na tuto ulicu je mozne odbocit tiez len z uzkej jednosmernej ulice, takze osobnym autam este nerobi problem odbocit do tejto ulice, ale nakladnym uz ano, nehovoriac, ze aj pri odboceni musia ist dost natesno, t.j. zaberu takmer celu sirku cesty.

Povodne cca. 20-25 rokov dozadu na tejto ulici boli postavene RD, t.j. vstup do ulice bol dole rozsireny a nakladne auta sa viacmenej bezproblemov dostali k jednotlivym pozemkom. Ale neskor ked uz boli domy dokoncene si sused pri krizovatke ten rozsireny vstup ulice zastaval a tym v podstate znemoznil pristup nakladnym autam.

V 90. rokoch sa to susedia aj snazili riesit, najprv cez stavebny urad ako som sa dopatral aj k nejakym papierom, kde stavebny urad aj nariadil odstranenie stavby (t.j. murovaneho plotu), nakolko uvedena krizovatka nesplnala nejaku technicku normu. Poslednu zmienku co som nasiel, bola zmienka o tom, ze ked stavba nebola odstranena, ze sa zacne proces vyvlastnovania cca. 10m2 a v tomto bode sa to v podstate cele aj skoncilo.

Problemy z toho vyplyvajuce su napr. aj odvoz fekalii, nakolko v tej slepej ulicke nie je kanalizacia, nehovoriac, ze v pripade nejakeho poziaru sa tam poziarne auto ani nedostane, takze su tu aj urcite bezpecnostne rizika.

Viete poradit nejaky postup akym sposobom spustit tento proces odstranenia odznovu? Po sudoch sa mi zrovna tahat nechce a so susedom nie je rec ziadna. On si tam proste vybudoval parkovisko a je spokojny :rolleyes:

Pre lepsiu nazornost prikladam obrazok, zvisla pruh na obrazku je jednosmerka a vodorovny slepa ulicka, obe cesty su dost uzke. V hornej casti je vybodkovany aj povodny tvar krizovatky.

Dakujem za akekolvek napady :)
Zoltán Kovács
31.10.08,08:21
Čo tak obrátiť sa na stavebný úrad s dotazom (odvolať sa na spisové číslo) prečo sa vo veci nedeje nič. Môžeš sa sťažovať aj na nečinnosť úradu.
robin78
31.10.08,08:36
Čo tak obrátiť sa na stavebný úrad s dotazom (odvolať sa na spisové číslo) prečo sa vo veci nedeje nič. Môžeš sa sťažovať aj na nečinnosť úradu.

Vidim, ze som to tam nenapisal, prebehlo aj nejake sudne konanie, ktore dotknuti susedia prehrali, pocitam, ze mohlo byt v dosledku zacatia toho vyvlastnovania, predpokladam, ze to musi schvalit asi sud, alebo sa mylim?

Mozem skusit aj takyto rychly "tuk" na stavebny urad, ale kazdopadne este vytiahnut viacej informacii od susedov.