mašlička
31.10.08,11:08
Dobrý deň,
potrebujem vypracovať prácu na tému Odúročovanie-využitie pre potreby účtovania a vykazovania v podnikateľských subjektoch a preto by som sa chcela spýtať,či nahodou neviete poradiť s nejakými knihami,publikáciami,článkami alebo niečo k tomu čo by som mohla použiť.Ja mám niečo nejake veci ale je tam toho veľmi málo iba nejáké základy.alebo aspoň niečo poradiť za kým by som mala ísť,alebo čo by som tam konkrétne k tomu mala ešte hladať,za pomoc a poradenie veľlmi pekne ďakujem :):)
betka
01.11.08,11:57
Pri Vašom finančnom rozhodovaní v PS potrebujete získavať aké sú sumy peňažných príjmov a výdavkov a ich rozkladane v čase. Zaujíma nás časová hodnota peňazí, kt. závisí od výnosnosti investovania peňazí a miery inflácie.
1. Výnosnosť investovania peňazí určuje doba viazanosti PP ku investícii a dosahovaná miera tohto výnosu.
- počítate budúcu hodnotu vkladu
- súčasnú hodnotu budúcich efektov a tu vlastne postup odúročenia sumy, kt. získate v budúcnosti. Počítame cez vzorec:
I=Kx(1/(1+i)n (toto n je na entú-horný index)
I je istina
i= úrok. m iera
n-počet rokov
Zátvorka mi predstavuje odúročiteľa)

-zisťujeme hodnotu súm anuít
..............

Literatúra skúste googlovať: podnikové financie, finančné analýzy, aj v Samuelsonovi by mal to mohlo byť: Ekonomia, Finančný management, Inestičné rozhodovanie a dlhodobé financovanie.......

Skúste určite niečo nájdete. Hlavne si zadajte časovú hodnotu peňazí alebo súčasná hodnota budúcich efektov, kde používam odúročiteľa.