ivanaol75
31.10.08,13:37
Dobrý deň, prosím o radu. Odišla som od manžela - nedokázali sme ďalej spolu žiť -a podala návrh na rozvod. Aby deti trpeli rozchodom rodičov menej, máme ich v striedavej starostlivosti. Rozvod prebehol, a teraz mám záujem o majetkoprávne vysporiadanie, ibaže neviem, ako na to. Odišla som takpovediac s prázdnymi rukami a bývam v zariadenom podnájme...byt, v ktorom sme predtým bývali,patril manželovi, dostal ho darovacou zmluvou od rodičov. Počas manželstva sme byt kompletne zrekonštruovali (investovala som aj všetky peniaze, ktoré som mala z obdobia pred svadbou) a nanovo zariadili. Keď som odišla, manžel byt znovu previedol na svojich rodičov a taktiež všetky peniaze, ktoré mal na účte..takže v podstate teraz nevlastní nič. Problémom taktiež je, že som v podstate celý čas trvania manželstva bola na MD, takže manžel tvrdí, že nemám na nič nárok, pretože som vlastne nič nefinancovala. Má vôbec zmysel pokúšať sa o vysporiadanie BSM v tomto prípade? Nebude to zbytočná strata peňazí na právnika a súdne trovy? Dohoda s manželom nie je možná :-(...
willma
31.10.08,13:28
nebude to zbytočná strata času, ak vieš preukázať, čo si do toho bytu vložila tak treba do toho ísť a tvrdenie manžela, že počas materskej si nič nefinancovala na súde neobstojí už vôbec.
martina641
04.12.08,13:20
ahoj..som tu nova,tiez mam problem s bytom s byvalym ex...ako mam a kde napisat tu moj prispevok,neviem poradte mi
martina641
04.12.08,13:31
dobry den.som 16 rokov rozvedena ,ex odisiel v roku 1994 byvat do bytu ktory dostal od vojska,predtym sme byvali vo vojenskom,potom presioel pod mesto.kedze si nenarokoval na byt kde som ostala byvat s maloletymi detmi,uzivala som ho nadalej.ale chcem si ho odkupi,ale musim mat jeho cestne vyhlasene,ze s tym suhlasi,no dal si podmienku ze ho musim dat napisat na deti.aby len oni boli vlastnikmi bytu.dcera je studentkou vysokej skoly,je plnoleta,syn zije mimo republiky..poradte co mam robit..diky.