vzan
31.10.08,16:45
Chcem sa poradiť, čo je lepšie na vedenie účtovníctva v malej firme stolový klasický PC alebo prenosný notebook so software podvojného účtovníctva? Doporučené bolo klasický PC. Vopred ďakujem za odpoveď.
Rozalka
31.10.08,16:21
Ak sa rozhodneš pre notebook, zadováž si k nemu aj klasickú klávesnicu. Na ntb si síce môžeš nahrávať čísla aj na hornom riadku, je to však dosť nepohodlné. Ak si však prepneš klávesnicu na číselnú, niektoré klávesy sa zmenia na čísla (m=0, .=des. čiarka, -=+, j=1, k=2, l=3, ô=-, u=4, i=5, o=6, p=*, ý=7, á=8, í=9, é=/), ale ak chceš napísať písmenká, znova sa musíš prepnúť na klasickú klávesnicu, napr. ak napíšeš Klatovy zobrazí sa ti:
23at6vy
ekopo
31.10.08,16:26
Zadávaš v téme účtovný softéry, ale otázka sa skôr týka hardvéru a účtovníctvo. Vhodnejší je určite stolový PC, nakoľko sa v účtovníctve pernamentne využíva číselná klavesnica a je možnosť celú klávesnicu prispôsobiť k potrebám užívateľa. Samozrejme aj notobooku je možné zakúpiť numerickú klávesnicu, avšak práca už nie je taká pohodlná ako s klasickým PC. Za rovnakú cenu dostaneš výkonnejší PC ako notebook.
ekopo
31.10.08,16:28
Rozálka píšeš rýchlejšie......ale to nič, lebo tri krát som musel odbehnúť od PC
vzan
31.10.08,18:11
Ďakujem za názory a rady
blondy
01.11.08,06:54
Ak sa rozhodneš pre notebook, zadováž si k nemu aj klasickú klávesnicu. Na ntb si síce môžeš nahrávať čísla aj na hornom riadku, je to však dosť nepohodlné. Ak si však prepneš klávesnicu na číselnú, niektoré klávesy sa zmenia na čísla (m=0, .=des. čiarka, -=+, j=1, k=2, l=3, ô=-, u=4, i=5, o=6, p=*, ý=7, á=8, í=9, é=/), ale ak chceš napísať písmenká, znova sa musíš prepnúť na klasickú klávesnicu, napr. ak napíšeš Klatovy zobrazí sa ti:
23at6vy

ak sa rozhodne pre notebook, existujú aj notebooky priamo so zabudovanou numerickou klávesnicou . Ja takýto notebook používam na účto, a som s ním spokojná.
ivamon
01.02.09,12:10
Dobrý deň, ja by som potrebovala poradiť v MONEY S3 jednoduché účto. Je možné tam niekde nastaviť aj prečíslovanie už nahodených dokladov, keďže sa mi stalo, že som niektoré potom musela odtiaľ odstrániť ? Chcela by som to mať v poradí. A ak to nie je možné, tak aký je potom postup ? Nevadí to ?
Miriam.x
01.02.09,14:11
Dobrý deň, ja by som potrebovala poradiť v MONEY S3 jednoduché účto. Je možné tam niekde nastaviť aj prečíslovanie už nahodených dokladov, keďže sa mi stalo, že som niektoré potom musela odtiaľ odstrániť ? Chcela by som to mať v poradí. A ak to nie je možné, tak aký je potom postup ? Nevadí to ?
http://www.porada.sk/f56-money-s3.html