NelaX
31.10.08,19:36
ahojte. Potrebujem súrne poradiť. Mám suchú pleť (šupinkuje sa), ale zároveň nejaké akné, aj fľaky po akné a aby toho nebolo dosť, leskne sa jak besná :mee:. Vyskúšala som už toho tonu, lacnejšie a aj úplne drahé a nič mi nepomáha. Dermatoložka mi vôbec nepomohla, len mi ju ešte viac vysušila. Tak ak máte niekto s týmto skúsenosť, poraďte, budem veľmi vďačná :)
Bionda
05.11.08,10:15
skús ešte Infadolan masť- na regeneráciu kože. Skúsiš, uvidíš, keď si už toho toľko skúsila, skús tiež nejaké obklady - večer z repíka , tie vyrážky natri Ichtamolom (event. Gáfrová masť s ichtamolom).
jaja99
05.11.08,10:18
Skús niečo na báze ovocných kyselín. Mne napr. pomohla pleťová voda za pár kačiek.
hanelie
05.11.08,10:26
dvojtýždňová kúra: / potom 2 týždne pauza - a ešte raz 2týždne kúra
1. vnútorne: žihľavový čaj / ráno a večer pred spaním / 2dcl / 1vrecko / all 1PL

2. vonkajšie: umývanie tváre odvarom z harmančeka
tvár natierať "obyčajnou" marynou

pritom sa vyhýbať všetkým dráždivým jedlám:
vysmážané, vyprážané, udené, príliš kyslé, kysnuté,
prajem skoré vyliečenie:)
maruška123
05.11.08,10:31
tak ja mám presne takú istú pleť ako píšeš a roky som si s ňou nevedela poradiť, avšak teraz už ani so šupinkami nemám problém,

ráno po umytí tváre ak aj nejaké šupinky mám tak si tvár pošúcham uterákom,

raz do mesiaca kozmetika kde ti kozmetička profesionálne pleť vyčistí, moja kozmetička po vytlačení vyrážok používa masku zo zeleného ílu - zohnala som si ju aj ja nakoľko mi veľmi pomáha a presne po kozmetike nemám niekoľko dní žiadne šupinky a teraz si budem dávať tú masku aj ja doma, samozrejme najviac sa mi tvorili šupinky, ked som si sama doma tlačila vyrážky a nedala som potom na stiahnutie pórov žiadnu masku,

požívam hydratačný krém , nepoužívam žiadne mastné krémy pretože sa potom pokožka leskne a tvoria sa vyrážky
jaja99
05.11.08,10:35
Ešte doplním, že mne harmanček nerobil dobre - zistila som, že mám naň alergiu. Z dôvodu výskytu výťažku harmančeka má mnoho ľudí problémy - to mi povedala kožná.
Radšej skúšaj prípravky po jednom, ako viac naraz, ale zmena stravovania určite pomôže. Ja som napr. vypustila mlieko, nie na 100%, ale skôr jem jogurty ...
maruška123
05.11.08,10:41
len chcem reagovať na vyššie uvedené prspevky, strava je veľmi dôležitá, ja som výrazne obmedzila jedlá z bielej múky, cukru, mlieka, nejem žiadne pečivo a potom sa mi aj pleť upravila
milenia
05.11.08,10:41
Skús si dať predpísať Roacutan. Je to derivát vitamínu A. Otazne je či sa hodí na tvoje problémy.
NelaX
06.11.08,13:16
Ďakujem všetkým za odpovede :) a ten čajík určite vyskúšam, ale s týmjedlom no neviem, ja sa moc zdravo nestravujem :D
Maruska123 kam chodíš na kozmetiku? Ja už dlhšie zháňam nejakú dobrú kozmetičku, naj v okolí TT kraja, dík.
maruška123
06.11.08,13:32
ja chodím na kozmetiku v Trenčíne, vyskúšala som viaceré baby ale táto z nich je najlepšia, v okolí TT nepoznám žiadnu, len Ti chcem poradiť, že kozmetika 1 x za mesiac nie je všetko bez tej stravy to veľmi nepôjde, ja dokonca som začala robiť si aj detoxikáciu organizmu ( zmenila som stravu a beriem aj detoxikačné prípravy ) a potom aj tá pleť by sa mala upraviť ( už pred 3 rokmi som začala meniť stravu a tá pleť je čoraz lepšia ) , ten ROACUTAN som tiež počula že je dobrý avšak pokiaľ nemáš nejaké akné s ktorým sa nedá žiť a podľa tvojho opisu to asi až také zlé nie je ja by som ho nebrala je to silný zásah do organizmu a v prípade ak by si počas jeho bratia otehotnela, tak to nemusí dobre dopadnúť, tie lieky sú hormonálne pokiaľ mám dobré informácie
NelaX
17.11.08,23:57
Maruška: a čo je to za masku? a ak by sa dalo, napíš konkrétne značku a názov, a kde si ju zohnala, ďakujem :)

a ešte otázka pre všetkých: poznáte nejakú dobru kozmetičku v okolí ga, príp. tt alebo v nr?