majenka21
18.05.05,07:01
ahojky.. poradte mi niekto ze ako preukazem napr. o PC ze to je v mojom vlastnictve ak chcem dat ako nepenazny kapital do podnikania? diky
Zuziana
21.05.05,10:58
Snáď si ten PC predtým kupila, nie? Otázku konkretizuj, si FO, PO akebo čo?
lenkak
21.05.05,12:29
PC sa kupuje na meno. Hlavne ak to nie je malá čiastka.
Pepa
21.05.05,12:40
Majenka a to je aká téma "POMOC"?!!! To ti robí problém naformulovať otázku pár slovami?
Na kúpu PC máš snáď faktúru a doklad o zaplatení.
sway
21.05.05,13:32
ahojky.. poradte mi niekto ze ako preukazem napr. o PC ze to je v mojom vlastnictve ak chcem dat ako nepenazny kapital do podnikania? diky
ak máš nejaký doklad od toho, že si ho niekedy dávno kúpila ako osoba tak ho k tomu prilož, ak nemáš nič tak ho vlož do podnikania na základe čestného prehlásenia - predpokladám, že ho nemieniš odpisovať ani nič, len mať v majetku firmy - áno ?, - ale neviem prečo ho tam vôbec chceš dávať? - aby si mala navýšený majetok? - kľudne daj vedieť konkrétnejšie. :)
majenka21
24.05.05,06:47
FO si chce zalozit s.r.o. a moze dat PC ako nepenazny vklad? notebook..
durisovad
24.05.05,12:38
Podla mna ho moze dat ako nepenazny vklad, ale pre urcenie vysky tohoto vkladu by mal byt prilozeny znalecky posudok alebo aspon posudok od pocitacoveho experta.
FO si chce zalozit s.r.o. a moze dat PC ako nepenazny vklad? notebook..
lenkak
24.05.05,13:33
Nepeňažný vklad do spoločnosti a určenie peňažnej sumy, v akej sa nepeňažný vklad započítava na vklad spoločníka, sa musia uviesť v spoločenskej zmluve (u spoločností s ručením obmedzeným), zakladateľskej zmluve alebo v zakladateľskej listine (u akciových spoločností). Hodnota nepeňažného vkladu sa určí znaleckým posudkom, ktorý musí obsahovať aj opis nepeňažného vkladu, spôsob jeho ocenenia, údaj o tom, či jeho hodnota zodpovedá emisnému kurzu upísaných akcií splácaných týmto vkladom, alebo hodnote prevzatého záväzku na vklad do spoločnosti.