Dáša_
01.11.08,08:56
Viem, že je tu pár prevádzkovateľov úspešných internetových obchodov. Zaujímalo by ma, či máte nejaký program, pomocou ktorého vypĺňate balíkové sprievodky, prípadne dobierkové poukážky, tlačíte štítky k balíkom.
Zaujímajú ma hlavne balíkové sprievodky , lebo sú samoprepisovacie a to by tuším vyriešila iba ihličková tlačiareň.

Ideálne by pre mňa bolo, keby som mala taký sw, kde vyrábam faktúru, rovno by som údaje z nej preniesla automaticky do súboru na tlač balíkovej sprievodky, ak treba, tak dobierkovej poukážky, adresy a pripadne aj sumy dobierky na balík. Samozrejme, potrebovala by som tieto súbory mať ešte prístupné na editáciu, lebo miesto doručenia nie je vždy to isté, ako sa fakturuje a niekedy ani na fakture nefiguruje.

Nerobí mi síce problém to vypisovať ručne, ale predsa len je rozdiel robiť 4 balíky za týžden a 4 balíky denne
Dáša_
10.11.08,17:17
Naozaj všetci vypisujete všetko ručne?
Filip Glasa
11.11.08,19:59
No mám pocit že v money, alebo v pohode si to vieš vytlačiť aj na základe údajov z faktúry. Používam obidve a v jednom som videl niečo ako tlač sprievodky k balíku pri faktúre. Inak sú na to aj samostatné SW, ale radšej by som sa povŕtal v ekonomickom SW kde robíš faktúry, aby sa ti to nezdvojovalo.
Inak pozri toto:
http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/formular-postova-sprievodka-podaci-listok-npsk_04sprievodka.html
http://www.posta.sk/page/101
http://www.rksoft.sk/formulare.htm
http://www.instaluj.cz/cz/katalog/podnikani-kancelar/formulare/obalka-podaci-listok/
http://tahaj.sme.sk/browse/20?page=1
padro
11.11.08,20:30
no teraz mavam tak 5 balikov za den, nie ze by ma to bavilo rucne vypisovat, ale vsetky tie programy co to mali akoze ulahcit tak to len komplikovali, ...
Dáša_
12.11.08,04:35
Dakujem za odpovede.
rksoft som skušala aj osloviť, ale vždy je to iba izolovaná služba. Ostatne skúsim prelúskať, ale na prvý pohľad to nemajú.

Keby som mala ihličkovú tlačiaren (balikova sprievodka je samoprepisovacia), tak si tuším vyrobim formulár v exeli :))
raston
12.11.08,10:46
najlepsi soft s original updateom a stiahnutymi formularmi je FORM Studio 2008,
ma databazu vsetkych platnych formularov a tlaciv - pocnuc danovymi az po balikove sprievodky - plus si k tomu zadovaz ekonomicky fakturacny softver Alfa - to je vsetko
r.
Filip Glasa
13.11.08,12:28
v money s3 to vyzerá ako na priloženom obrázku. Z vystavenej faktúry kde raz zadáš adresy si môžeš rovno nechať tlačiť sprievodku, podací lístok, zloženku.
Filip Glasa
20.11.08,09:22
pohoda (a určite to bude aj v Kros-e)má tiež možnosť tlačiť poštovné doklady priamo z faktúry:
slabikar
20.11.08,09:42
falap. tie programy to vedia tlacit aj vo free verzii? ci je treba znova kupit komplet balik. lebo ja mam jeden program, ale nevie tlacit sprievodky
Filip Glasa
20.11.08,11:18
poradu mám free a money nejakú platenú základnú verziu. Asi to pôjde aj v Money a v Krose v demo verziách. Akurát sa treba pohrať s tlačiarňou a nastavením tlače.
luigi72
20.11.08,12:19
poradu mám free a money nejakú platenú základnú verziu. Asi to pôjde aj v Money a v Krose v demo verziách. Akurát sa treba pohrať s tlačiarňou a nastavením tlače.

Poradu má každý free :D
Filip Glasa
21.11.08,08:39
hehe no myslel som pohodu
padro
21.11.08,08:46
no to nastavovanie tlaciarne,... skor ako prides o nervy tak sa vratis k rucnemu vypisovaniu:)
Filip Glasa
21.11.08,20:21
skor ako prides o nervy tak sa vratis k rucnemu vypisovaniu
nikdy nemôžeš robiť naozaj veľký objem objednávok ručne. Takže raz ťa to určite postihne. Skúsim si to nastaviť a napíšem ako som dopadol.
Dáša_
21.11.08,20:29
Ked ja by som rada robila dávkovo.
Vyrobím si naraz všetky faktury, dam si najradšej asi do suboru uložiť všetky balíkové sprievodky, dobierkové poukážky (nie je totožný súbor), nálepky na balíky. Aby som nemusela neustále meniť to, čo do tlačiarne uložím.

Moja predstava - z obchodu si vyexportujem objednávku, posuniem ju do fakturačného programu. Tam urobím prípadne zmeny. Faktúru vytlačím a zároven si do nejakého súboru odložím údaje, ktoré pojdu na sprievodku, balík a dobierku (samozrejme automaticky z faktúry). Ale tieto poukážky ... tlačím naraz až po faktúrach. Do podávača vložím sprievodky.....
Všetko urobím naraz, ked mám pripravených naraz všetkých 10 balíkov napríklad.

Mmch, ako riešite na laserových tlačiarnich balíkové sprievodky, ked su samoprepisovacie? Alebo existujú aj iné?
Filip Glasa
21.11.08,22:03
Mmch, ako riešite na laserových tlačiarnich balíkové sprievodky, ked su samoprepisovacie? Alebo existujú aj iné?
určite sú aj iné - pozerám na balíkoch čo mi chodia z veľkých eshopov - tak sú tlačené na tlačiarni a nie sú prepisovacie. Tu sú k tomu informácie:
http://www.posta.sk/page/101
Dáša_
22.11.08,05:35
Aha, takže riešenie je také, že si dám u pošty prípadne u atestovanej tlačiarne vyrobiť vlastné poštové poukážky aj balíkové sprievodky vhodné do laserových tlačiarní. Možem si objednať aj vlastnú potlač. Ale to je vyhodné iba pre tých, čo prevádzkujú iba jeden obchod.
Samozrejme, táto sranda bude niečo stáť.

Takže základná otázka, ktorú musím vyriešiť - aký počet balíkov som ešte schopná zvládnuť ručne a kedy je to pre mňa zaujímavejšie už si priplatiť.
Filip Glasa
22.11.08,07:44
Aha, takže riešenie je také, že si dám u pošty prípadne u atestovanej tlačiarne vyrobiť vlastné poštové poukážky
toto píšu poštári:

Služby sú poskytované komplexne, t. j. od najmenších objemov a typov, určených pre súkromné osoby, až po veľké objemy určené organizáciám, buď v základnom prevedení, alebo s potlačou zákazníka.
čiže asi nebude problém objednať si na miestnej pošte aj iné než bežné tlačivá:

Poštová sprievodka vnútroštátneho styku s podacím lístkom (11-007) (http://www.posta.sk/storage/File/tlaciva/11-007-A4-SKK-2008-07-18.pdf) (tlačivo je vyplniteľný PDF formulár)
Tlačivo pošty, s ktorým odosielateľ podáva balík. Pošta odosielateľovi potvrdí prijatie balíka potvrdením časti „Podací lístok“, ktorý je potrebné uschovať si pre prípadnú reklamáciu. Tlačivo je upravené tak, aby bolo možné vpisovať len do častí, ktoré vypĺňa odosielateľ.
UPOZORNENIE: Tlačivo má tri diely s obojstrannou potlačou, ktoré sú umiestnené na jednom liste papiera formátu A4.
slabikar
22.11.08,07:57
toto píšu poštári:

čiže asi nebude problém objednať si na miestnej pošte aj iné než bežné tlačivá:

cize tie tlaciva co ma posta na svojom webe, podacie listky, balikovi dobierkove sprievodky si mozem veslo vyplnit a tak posielat dobierkove a ine baliky?
Dáša_
22.11.08,07:59
cize tie tlaciva co ma posta na svojom webe, podacie listky, balikovi dobierkove sprievodky si mozem veslo vyplnit a tak posielat dobierkove a ine baliky?

Nie som si celkom istá, ale tuším by si mal dodržať farebnosť.
slabikar
22.11.08,08:03
Nie som si celkom istá, ale tuším by si mal dodržať farebnosť.

tak potom naco su na webe?
Dáša_
22.11.08,08:08
tak potom naco su na webe?

Spravna otázka.
Ale sú tu farebné a na webe je aj ceník http://www.posta.sk/storage/File/PPP%20U/cennik_PPP_euro.pdf

Tlacit to farebne, to by asi bolo hodne drahe.

Pri počte rádovo do 10 balíkov denne to ešte zvládnem aj ručne. A pri vyššom počte balíkov už verím, že budem zaujímavá aj pre prepravné firmy:)))

Mmch, chcem sa spýtať na prepravné služby, ale to bude skor na novú tému
slabikar
22.11.08,08:12
Spravna otázka.
Ale sú tu farebné a na webe je aj ceník http://www.posta.sk/storage/File/PPP%20U/cennik_PPP_euro.pdf

Tlacit to farebne, to by asi bolo hodne drahe.

takze co vlastne sa z toho da rozumne pouzit?
podaci listok mozem z webu stiahnut a vyplnit ze?
ale ten modry papierk, dobierkovy, to musim asi na poste vypytat. a myslis ze mi daju len tak napriklad naraz 50 kusov?
Dáša_
22.11.08,08:16
takze co vlastne sa z toho da rozumne pouzit?
podaci listok mozem z webu stiahnut a vyplnit ze?
ale ten modry papierk, dobierkovy, to musim asi na poste vypytat. a myslis ze mi daju len tak napriklad naraz 50 kusov?


NO ved si vypýtaš na viac krát, nie? Ale mne v pohode tolko dali a mám to predvyplnené - zaúkolovala som neter cez prázdniny:D
slabikar
22.11.08,08:21
NO ved si vypýtaš na viac krát, nie? Ale mne v pohode tolko dali a mám to predvyplnené - zaúkolovala som neter cez prázdniny:D

ak mi nedaju naraz 100, vezmem ujov, tety, sesternice, bratrancov a postavime sa do radu a kazdy vypyta po 20.:D

a inac, ved ako odosielatela mozem tam buchnut peciatku nie?
Dáša_
22.11.08,08:22
ak mi nedaju naraz 100, vezmem ujov, tety, sesternice, bratrancov a postavime sa do radu a kazdy vypyta po 20.:D

a inac, ved ako odosielatela mozem tam buchnut peciatku nie?


Jasne, možeš. Problem je akurát s balíkovou sprievodkou - tá je samoprepisovacia.
Nie som si istá, či ju môžem čiastočne rozdeliť a opečiatkovať tak všetky 3 vrstvy.
Filip Glasa
22.11.08,10:48
1. tlačivá si môžeš normálne na pošte kúpiť v počte aký ti vyhovuje.
2. tlačiť si z ich vzorov na kancelárskej tlačiarni z internetu by bolo veľmi drahé
3. časť tlačív sa dá kúpiť aj v ševte

5. pre firmy má pošta špeciálne tlačivá: 3x balíková sprievodka na A4, čiže nie prepisovacia, ale do tlačiarne. Ale tieto "firemné" tlačivá nebudú mať na každej bežnej pošte:

Tlačivo má tri diely s obojstrannou potlačou, ktoré sú umiestnené na jednom liste papiera formátu A4.

6. Podiacie lístky na listy nie je problém tlačiť hromadne na hromadné tlačivá z pohody, money, alfy alebo poštárskeho excelu.

Poštu budeš Dáša potrebovať vždy. Niektorí zákazníci nebudú chcieť kuriéra ani pri rovnakej cene ako za poštu.
slabikar
22.11.08,10:52
1. tlačivá si môžeš normálne na pošte kúpiť v počte aký ti vyhovuje.
2. tlačiť si z ich vzorov na kancelárskej tlačiarni z internetu by bolo veľmi drahé
3. časť tlačív sa dá kúpiť aj v ševte

5. pre firmy má pošta špeciálne tlačivá: 3x balíková sprievodka na A4, čiže nie prepisovacia, ale do tlačiarne. Ale tieto "firemné" tlačivá nebudú mať na každej bežnej pošte:

6. Podiacie lístky na listy nie je problém tlačiť hromadne na hromadné tlačivá z pohody, money, alfy alebo poštárskeho excelu.

1. naco budem kupovat, ked to je zadarmo na poste?
2. o tlacenie doma mi islo preto, aby som nemusel rucne vypisovat vsetko
Dáša_
22.11.08,10:56
Poštu budeš Dáša potrebovať vždy. Niektorí zákazníci nebudú chcieť kuriéra ani pri rovnakej cene ako za poštu.

No ved mne v podstate pošta vyhovuje. Lacne a spoľahlivé. Len viem, že v čechách existuje možnosť "obchodný balík", kde si pošta chodí sama pre balíky. A to by mi veru vyhovovalo s tým, že by som u seba zredukovala počet "baliacich dni" na dva, či tri v týždni.

Inak, raz ma telefonicky kontaktovala jedna prepravná služba. Ale vtedy som bola na cca 1-2 balíkoch denne a to bolo pre nich ešte nezaujímavé.
Viem, že pri vačšom počte balíkov sú náchylný na zľavy. Len netuším aké. Ja totižto posielam nie veľmi drahé veci a tak by som to nerada prepravou predražila
Filip Glasa
22.11.08,11:00
naco budem kupovat, ked to je zadarmo na poste?
to ti poštárky dávajú z dobrej vôle. Oficiálne by veľké množstvá rozdávať nemali. Tie veľké tlačivá pre firmy ti zadarmo nedajú - a len na tie sa dá rozumne tlačiť tlačiarňou.
Dáša_
22.11.08,11:00
1. naco budem kupovat, ked to je zadarmo na poste?
2. o tlacenie doma mi islo preto, aby som nemusel rucne vypisovat vsetko

No priznám sa, že môj momentálny záver je taký, že zatiaľ najlacnejšie a najjednoduchšie je to pre mna vypisovať ručne.

Ale mám v hlave predstavu riešenia. Problém je, že moje vedomosti uviazli na databázach, takže zatiaľ si s tým asi sama neporadím :D
vsu
13.01.09,12:41
v money s3 to vyzerá ako na priloženom obrázku. Z vystavenej faktúry kde raz zadáš adresy si môžeš rovno nechať tlačiť sprievodku, podací lístok, zloženku.
tlac podacieho listka som nevidel ani money ani v pohode.
Filip Glasa
13.01.09,15:21
V pohode je určite poštový podací hárok - podací lístok pre viac listov. Aj som s tým už bol na pošte niečo poslať.

V moeny som raz podací hárok tiež vytlačil, ale teraz to ani ja neviem nájsť. každopádne je tam viac zostáv ako ponúkne kontextové menu. Len neviem kadiaľ ich tlačiť.