Gulo1963
01.11.08,10:42
Dobrý deň.
Obraciam sa na vašu stránku vo veci poradenstva.
Dňa 14.10.2008 mi bola z SPP Žilina zaslaná predžalobná upomienka o zaplatení dlžnej sumy. Keďže som zamestnaný v Škótsku nemôžem si dovoliť chodiť každý deň domov, úhrada mala byť vyrovnaná do 24.10.2008 a ja som prišiel na slovensko 30.10.2008. Dňa 15.3.2007 až do 15.9.2007 som bol vzatý do väzby, o čom mám aj potvrdenie. Z väzby som dňa 14.4.2007 písomne a doporučene žiadal SPP a.s. Bratislava o odpojenie plynovej prípojky, ktorá bola na moje meno, nakoľko som sa obával, že exmanželka bude aj naďalej používať plyn a nesplatí splátky, čím na moje meno vznikne dlžná suma. K odopojeniu prípojky došlo až niekedy v šiestom mesiaci a zároveň došlo k zapojeniu na meno exmanželky. Dlžná suma však nebola uhradená. Ja som to z väzby nemohol ovplyvniť, lebo som o ničom nevedel. Z SPP mi zasielali upomienky 10.4.2007, 19.6.2007 a 17.8.2007 na uvedenú adresu a keďže som ich neprevzal považovali ich za doručené, hoci som ich 14.4.2007 upozornil, že sa nachádzam vo výkone väzby.
Listy vlastníctva sú na moje meno a k BSM ešte nedošlo ako je možné že SPP aj napriek môjmu upozorneniu a nevyrovnanému dlhu nanovo zapojilo exmanželku.SPP ma vôbec neinformoval, či akceptujú moju žiadosť o vypojenie a o mojom pobyte vo väzbe, listom zo 14.4.2007, vedelo, aj napriek tomu zasielalo upomienky na adresu môjho trvalého pobytu.
Po ukončení väzby som navštívil SPP v Topoľčanoch. To však bolo už zrušené takže som nemal možnosť vedieť čo sa stalo a o dlžnej sume som sa dozvedel až touto upomienkou. Je možné dozvedieť sa od SPP aké jednotlivé položky obsahuje celková dlžná suma?

Prosím o radu čo mám robiť.
Lebo do práce v zahraničí sa vraciam 7.11. 2008 a bol by som nerád ak by sa vec dostala na súd.
Ešte by som chcel podotknúť, že na uvedené telefónne číslo SPP na predžalobnej upomienke nikto 30.10. a 31.10. nereagoval a ja si nemôžem dovoliť vyvolávať tam týždeň.

ĎAKUJEM.