bagocina
01.11.08,11:08
Poskladal som si PC. Pri zapnutí PC ide všetko v poriadku až k načítaniu Windowsu. Veľmi slabo nabehne logo Windowsu a následne v okamihu sekundy bluescreen a hneď sa reštartuje. Bluescreen sa ukáže fakt len na okamih, že sa nedá prečítať ani aká chyba je. Skúšal som aj iný harddisk a to isté. Pritom na druhom PC idú oba harddisky.

Ďakujem za rady. :)
endrju
01.11.08,10:29
Tipujem, ze problem bude v RAMke
sthruska
01.11.08,10:54
Problém môže byť aj v nastavení BIOS + ovládače. Niečo také som mal ja.
bagocina
01.11.08,11:03
endrju @ Bola tam256 MB RAM vymenil som ju za druhú 512 MB RAM z iného PC ale nepomohlo.

strhuska @ Nooo je to dosť možné, pretože ak zapnem núdzový režim, reštartne sa pri načítavaní system32/drivers/Mup.sys, čo sú pravdepodobne ovládače. Na druhom HDD to však prebehne rýchlo a hneď sa reštartne.
bagocina
02.11.08,09:12
No a zaujímavosť, že HDD 114MB s Win 95 tam ide.
Stevo5
02.11.08,10:35
endrju @ Bola tam256 MB RAM vymenil som ju za druhú 512 MB RAM z iného PC ale nepomohlo.

strhuska @ Nooo je to dosť možné, pretože ak zapnem núdzový režim, reštartne sa pri načítavaní system32/drivers/Mup.sys, čo sú pravdepodobne ovládače. Na druhom HDD to však prebehne rýchlo a hneď sa reštartne.


No a zaujímavosť, že HDD 114MB s Win 95 tam ide.

Systémy na všetkých týchto harddiskoch boli inštalované na tejto zostave na ktorej ich skúšaš? Tá istá MB, RAM, Grafika, procesor?

Pretože ak nie tak by som sa aj divil ak by to šlo. Veď systém si testuje pri inštalácii všetok hardvér a inštaluje mnoho ovládačov presne naň.
Ak to na W95 ide, to by mohlo znamenať že HW je v poriadku.
Ja by som skúsil systém preinštalovať čistou inštaláciou ktorá začne bootovaním z inštalačného CD Win, formát C - stačí rýchly a po jeho skončení začne nová inštalácia systému. Ak je hardvér v poriadku tak by to mohlo fungovať.
bagocina
02.11.08,10:42
Takže preinštalovať Win na tom PC cez bootovanie.
bagocina
02.11.08,14:43
Ďakujem Vám. Funguje to :)