ts.jethro
01.11.08,14:50
pri prevode v Total video converter(na DivX4) mi ide potom zvuk asi o sekundu skorej..co s tym?skusal som posunut zvuk vo VirtualDube,ale nejak to nebere.ked to urobim vo VirtualDube cele aj s prevodom,je to ok ale DVD prehravac to seka.ma iba DivX5 a VirtualDub to urobi na DivX6.
Chobot
01.11.08,16:32
pri prevode v Total video converter(na DivX4) mi ide potom zvuk asi o sekundu skorej..co s tym?skusal som posunut zvuk vo VirtualDube,ale nejak to nebere.ked to urobim vo VirtualDube cele aj s prevodom,je to ok ale DVD prehravac to seka.ma iba DivX5 a VirtualDub to urobi na DivX6.

Sú dve možnosti, ako to urobiť. Jednou je, načítať súbor do videoeditora (ja používam Ulead VideoStudio) a tam rozdeliť video a audio stopu. Potom v náhľade Timeline posunúť manuálne zvukovú stopu o potrebný počet sekúnd a uložiť projekt - uloží sa v pôvodnom formáte, ale s posunutým zvukom.

Alebo si rozbaľ priložený súbor, je tam malá, ale šikovná aplikácia YAAI, ktorou sa veľmi jednoducho dá posúvať zvuková stopa voči videostope. Robí sa to v záložke Sync Audio. Návod snáď nepotrebuješ, ak vieš andlicky, tak je to intuitívne.

Má to len jednu chybu - dá sa to použiť len pri súboroch vo formáte .avi. Takže ak je ten súbor v inom formáte (napr. .mpg), tak to najprv treba sknonvertovať do .avi.