Lila
18.05.05,08:06
V r.2004 sme zle vypracovali mzdy /odvody (do Soc.poisťovne za zamestnanca) sme ukrátili za celý rok o cca 3.000 Sk/ .
To značí, že zamestnanci mali zle vypočítané odvody a tým aj daň mali o pár
korún vyššiu.
T.z. spravíme opravné výkazy do SP aj doplatíme koľko treba.
A spíšeme o tom zápis, že si nebudeme nárokovať od zamestnancov úhradu
a bude to zároveň náš nedaňový náklad r.2005 .
Čo sa týka dane z príjmu zo záv. činnosti, to necháme tak , keďže sme odviedli
o cca 500 Sk viac (za celý rok ). Čiže aj potvrdenia o zdanit. mzde by zostali pôvodné.
Myslím, že by sme to takto urobiť mohli.
bea
18.05.05,06:13
Ja by som to tiež riešila tak. Je to najjednoduchšie a najmenej "bolestivé".
Mirka-test
18.05.05,06:17
Súhlasím !!!
Lila
18.05.05,06:26
Ďakujem za odpovede. Nerobí niekto z Vás v programe OBERON???
Pretože práve v týchto odvodoch majú systémovú chybu. T.z. nadefinované
odvody do SP za zamestnanca sú 4% (priamo v tabuľke mzd. programu,ktoré si môžte odsúhlasiť), ale program počíta 3%.
Mirka-test
18.05.05,06:31
Ďakujem za odpovede. Nerobí niekto z Vás v programe OBERON???
Pretože práve v týchto odvodoch majú systémovú chybu. T.z. nadefinované
odvody do SP za zamestnanca sú 4% (priamo v tabuľke mzd. programu,ktoré si môžte odsúhlasiť), ale program počíta 3%.
O tom programe som v živote nepočula. Odporúčam WIN PROLUC, má dlhoročnú tradíciu, je ľahký a hlavne nerobia chyby, viď www.infopro.sk (http://www.infopro.sk)
Zuzana210
18.05.05,13:22
Nemá ten zamestnanec náhodou odpočet na 2 deti po 0,5% ?
jana stecova
19.05.05,07:42
Ja som mala podobný prípad,dôchodcovi som nezrazila poistenie nezamest.v roku 2004,v SP mi poradili nech mu to vysporiadam v mesiaci , v ktorom som nato prišla,jednoducho mu povýšim VZ v danom mesiaci tohto roku ,trochu som sa s tým pohrala v mzdov.programe MRP, žiaden opravný výkaz nedávam, je to daň.náklad aj DzZČ je toho roku vysporiadaná,so zamestnancom som sa dohodla,nebola to veľká suma,neviem,či som ti tým pomohla,ja som to mala jednoduchšie, bola to len jedna zložka poistného.Išlo o 572,-Sk,ale za niekoľko mesiacov.
yvadasis
20.03.07,17:39
Viete mi poradit, ake bolo stravne v roku 2006 pre Velku Britaniu, Cesko a Rakusko... dakujem ;)
vikinka
20.03.07,18:00
Stravné na rok 2006
Spojené kráľovstvo-GBP 35,- libier
Česko 600,-CZK
Rakúsko 45,-EUR