everel
01.11.08,20:46
Chcem kúpiť pre fasádnika vŕtacie kladivo. Čo je lepšie Metabo alebo Makita? Čo by ste mi radili. Mal som DEwalt a za štyri roky ju zničil /možno k tomu prispela aj slabá údržba/. Mám nástroje aj od Makity a aj od Metaba. Mne sa zdá Metabo asi lepšie. Čo vy na to?
iriska
02.11.08,07:03
Bosh mimotemy :)
ekopo
02.11.08,07:15
Ninna
02.11.08,08:11
Chcem kúpiť pre fasádnika vŕtacie kladivo. Čo je lepšie Metabo alebo Makita? Čo by ste mi radili. Mal som DEwalt a za štyri roky ju zničil /možno k tomu prispela aj slabá údržba/. Mám nástroje aj od Makity a aj od Metaba. Mne sa zdá Metabo asi lepšie. Čo vy na to?
Wurth - majú cenovo prijatelné náhradné batérie a jediné čo odchádza na nich sú vypínače.
A pokiaľ trváš na uvedených značkách tak MAKITA.;)
mexo55
02.11.08,14:55
Ja by som bol za METABO ,Pracujem s matabo vrtackami uz 11 rokov na strechach,kde dostavaju zabrat naplno.
everel
02.11.08,17:22
Bosh mimotemy :)
Bosh je ozaj mimo témy. Bosch už nevie vyrobiť profi náradie.
Ninna
02.11.08,17:33
Keď profi tak HILTY
jajko50
03.11.08,05:21
To je rozhodnutie ozaj zložité. Aj Metabo aj Makita sú dobré značky a výrobky skvelé. Vŕtacie kladivo Makita sme používali pred rokmi na menšie, či väčšie búracie práce. Tam kde odišli dve Hiltky, tam Makita fachčila ďalej. Nemusí to byť pravidlo -- píšem len svoj názor--takže ak kladivo tak Makita a ak menšie ručné náradie tak jedno z tých dvoch-- obe sú dobré.
erzet
03.11.08,06:00
Všeobecne. Metabo, Makita, HILTY, Bosh. Môže byť svetová kvalita, ale budeš mať smolu a kúpiš od tej značky "šmejd". Na druhej strane budeš mať šťastie, kúpiš napr. u Vietnamca, bude Ti dobre slúžiť. To nehovorím iba o stavebníckom náradí. Samozrejme že je tam iné percento pravdepodobnosti.
iriska
03.11.08,06:39
To je pravda, niekedy sa nájde chybička, ktorá úplne znemožní to náradie, ale manžel má osvedčené profi náradie Bosh, hlavne také, čo používa denno denne.
everel
09.11.08,14:53
Díky. Kúpil som Metabo.
Laco-monter
14.02.10,09:27
toto je ono - http://www.bosch-naradie.sk/


To bolo ono tak pred 10 rokmi .:o

Kvalita náradia BOSCH v posledných rokoch išla rapídne dole .:mad:
1.hugo
19.02.10,10:02
Obidve značky su dobré, pokiaľ sa ale o ne nestaráš všetko sa pokazí no ja osobne by som radšej makitu, čítal som o ich motoroch, majú silnejší krútiaci moment a aj životnosť a nešetria na materiáloch.
PhantomLord
01.05.10,12:55
Chcem kúpiť pre fasádnika vŕtacie kladivo. Čo je lepšie Metabo alebo Makita? Čo by ste mi radili. Mal som DEwalt a za štyri roky ju zničil /možno k tomu prispela aj slabá údržba/. Mám nástroje aj od Makity a aj od Metaba. Mne sa zdá Metabo asi lepšie. Čo vy na to?
Hilti
buchač
01.05.10,14:32
....Narex....
220870
01.05.10,14:49
Hilti je len predražený a navyše ťažký stroj. BOSH tak od nich tak skoro nič nekúpim,keď tak v Rakúsku ,alebo v Nemecku.Tam dbajú na svoje meno a predávajú original Nemeckú kvalitu.Sem vozia cez pol zemegule Čínsky šmejd.Narex sú ešte stále vinikajúce karbobrúsky a kotúčové a priamočiare píly.Vrtačky sú od nich slabé a kazivé.
Braňo
12.01.11,12:28
viete poradiť nejaký dobrý e-shop na náradie Makita? Môže byť aj zahraničný, kde sa dá platiť kartou.
Marikal
12.01.11,12:42
typ na dobrý e-shop s náradím som poslala v správe...
misomiso
12.01.11,12:46
Všeobecne. Metabo, Makita, HILTY, Bosh. Môže byť svetová kvalita, ale budeš mať smolu a kúpiš od tej značky "šmejd". Na druhej strane budeš mať šťastie, kúpiš napr. u Vietnamca, bude Ti dobre slúžiť. To nehovorím iba o stavebníckom náradí. Samozrejme že je tam iné percento pravdepodobnosti.


Tak toto u naradia rozhodne neplati. Od Makity nekupis smejd, aj keby si si nohy zodral. Na druhej strane je holy nezmysel snazit sa nasadit akekolvek neprofesionalne naradie na tazke profi prace. To sa potom ziaden kus nedozije ani obednej pauzy.