kabul
01.11.08,21:58
Ahojte
kedze sa rozhodujem pre výber kurenia pre R.D (zrejme pre kombinaciu ele. podlahove kurenie a teplovzdusna pec ) ale nemam to vybrane na 100% napadlo mi urobit priekum ktory urcite pomože mnohym pri rozhodovani, ake vykurovanie si vybrat.

Teda Ake pouzivate kurenie a ake su vase naklady:

TYP KURENIA(resp.kombinacia) :
OBSTARAVACIE NAKLADY :
MESACNE NAKLADY :
ROZLOHA VYKUROVANEHO PRIESTORU :
STAVEBNY MATERIAL POUZITY PRI STAVBE DOMU :
OKNA:
ZATEPLENIE:
REGION - LOKALITA:

DAKUJEM KAZDEMU PRISPIEVATELOVI ;)
dicktracy
01.11.08,22:00
TYP KURENIA(resp.kombinacia) : Plynovy kondenzacny kotol + krbova vlozka
OBSTARAVACIE NAKLADY : kotol-50000, krob.vlozka 35000 komplet krb
MESACNE NAKLADY : realne (nie inkaso) cca1500 za plyn
ROZLOHA VYKUROVANEHO PRIESTORU : 170 m2
STAVEBNY MATERIAL POUZITY PRI STAVBE DOMU :TEHLA
OKNA: plastove ???
ZATEPLENIE: polystyren 5cm
REGION - LOKALITA: Presov

kotol je na kurenie aj teplu vodu, a pri dvoch detoch...
v izbach su radiatory v ostatnych priestoroch podlahovka - super vec
pritom vsetkom je krb velmi prijemna vec :-)
drevo zatial bolo zo zahrady, nieco malo sa dokupilo, ale ak niekto vie o dreve v dobrej cene v presove budem vdacny.

tak sa rozhoduj... ja som spokojny
Ingrid Ondruskova
02.11.08,07:15
Takže aj ja prispejem do štatistiky: máme klasický skôr menší /2izb./rod.dom-zateplený, plastové okná
V kotolni máme plynový kotol /obstar.cenu neviem, lebo dom sme kupovali aj s kotlom/, ktorý sme minulý rok používali veľmi málo, skoro vôbec, lebo v kuchyni máme krb a ten nám skoro všetko vykúril. Nakoľko sme mali drevo zo záhrady a zo starej stavby...náklady na drevo skoro nulové a za plyn nám to vychádza mesačne /bolo zúčtovanie...viem to presne/ cca 500,-Sk. V tejto cene je samozrejme zahrnuté aj varenie na plyne. Pečenie-elektr.rúra.Teplú vodu máme na bojler...čiže viac peňazí ide zase do el.energie. No ale túto zimu máme v dome bábätko, treba samozrejme o niečo lepší tepl. komfort, takže plyn nám opäť
frčí...uvidím o pár mesiacov, čo nás to vyjde....
Ingrid Ondruskova
02.11.08,07:19
P.S.: krb je úžasná vec, len si treba na to zvyknúť, o.i. kto je veeeeľmi poriadkumilovný, nech do toho nejde, alebo nech sa pripraví na večné utieranie prachu, ale my s tým problém našťastie nemáme...trochu prachu...je nám to fuk!!
220870
02.11.08,08:08
Není tehla ako tehla.Ešte dôležitejšie ako mať zateplené steny je mať dobre zateplený strop!!! a podstané je aj to ,akú plochu skla v m2 máte celkom na vašich domoch.
kabul
02.11.08,21:43
niekto s kombinaciou ele. podlahove kurenie a krb sa tu nenajde ?
Resp. ake naklady su na take podlahove kurenie?
weisenpacher
20.01.09,18:48
ahoj kabul, nahanam rozumy ohladom podlahoveho kurenia, tak mi neda neprispiet do Tvojej statistiky:

TYP KURENIA(resp.kombinacia) : plynový kotol JUNKERS 24kW na priamy ohrev TUV aj vykurovacej vody
OBSTARAVACIE NAKLADY : byt som kupil z kotlom, cca.30tisic Skk
MESACNE NAKLADY : rocne naklady vlani boli 17 tisic Skk, predtym ca.20 tisic Skk
ROZLOHA VYKUROVANEHO PRIESTORU : 68 m2, 3-izbovy byt so vsetkymi izbami otocenymi na juh
STAVEBNY MATERIAL POUZITY PRI STAVBE DOMU : bytovka z 50-tych rokov 20. storocia
OKNA: plastove
ZATEPLENIE: ziadne
REGION - LOKALITA: Poprad

Ale momentalne rekonstruujem byt a chystam vymenu klasickych radiatorov KORADO za kompletne podlahove kurenie v celom byte. Chystam sa pouzit suchy sposob firmy EURO CALOR z CZ. Ked to odskusam, dam vediet :-D
misomiso
20.01.09,20:47
ahoj kabul, nahanam rozumy ohladom podlahoveho kurenia, tak mi neda neprispiet do Tvojej statistiky:

TYP KURENIA(resp.kombinacia) : plynový kotol JUNKERS 24kW na priamy ohrev TUV aj vykurovacej vody
OBSTARAVACIE NAKLADY : byt som kupil z kotlom, cca.30tisic Skk
MESACNE NAKLADY : rocne naklady vlani boli 17 tisic Skk, predtym ca.20 tisic Skk
ROZLOHA VYKUROVANEHO PRIESTORU : 68 m2, 3-izbovy byt so vsetkymi izbami otocenymi na juh
STAVEBNY MATERIAL POUZITY PRI STAVBE DOMU : bytovka z 50-tych rokov 20. storocia
OKNA: plastove
ZATEPLENIE: ziadne
REGION - LOKALITA: Poprad

Ale momentalne rekonstruujem byt a chystam vymenu klasickych radiatorov KORADO za kompletne podlahove kurenie v celom byte. Chystam sa pouzit suchy sposob firmy EURO CALOR z CZ. Ked to odskusam, dam vediet :-D

No neviem, ci by som daval podlahovku do bytu. Budes vykurovat suseda.