huno
01.11.08,23:10
Výpis z listu vlastnítva na právne úkony nesmie byť starší ako 3 mesiace.Vo všetkých inštitúciách a úradoch to od Vás požadujú.Podľa mojich šetrení a zisťovaní,táto požiadavka 3 mesiacov nie je uvedená v žiadnom zákone,vyhláške,v usmernení,v nariadení,v smernici...Je to len info z minulosti,ktorá sa traduje a preto ju všetci máme v podvedomí,že takto to má byť a musíme sa tým riadiť.
V podstate mne to neprekáža,ale chcem upozorniť,že v dnešnej dobe podvodov a špekulácií je jednoznačne potrebné pred podpisom zmluvy o prevode nehnuteĺnosti použiť aktuálny výpis v deň zrealizovania transakcie a nie sa spoliehať na výpis z pred 3 mes.!
Budem mať výpis z LV zo dňa 1.6.2008,t.z. platnosť končí 1.9.2008.Podotýkam,že výpis z LV zo dňa 1.6.2008 je bez akejkoľvek ťarchy,čiže žiadne záložné právo,vecné bremeno,exekúcia...je čisté.
1.7.2008 si požičiam od banky peniaze a založím pozemok,prebehne to rýchlo a 20.7.2008 už mám nový výpis z toho istého LV,ale už je tam vyznačené záložné právo v prospech banky.Mám peniaze,a stále 2 platné výpisy z LV,raz čisté a raz s ťarchou.
Som podvodník a tak rýchlo nájdem dobráčiska kupca,ktorého si namotám rečičkami na prst,dám mu zľavu a ukážem mu čisté LV bez ťarchy,však som seriózny vlastník pozemku,nie?Dobráčisko mi tak uverí,že zmluvu podpíše,že tam neviaznu žiadne ťarchy a v deň podania návrhu na vklad si ani neoverí aktuálny stav na LV a dá mi peniaze.Samozrejme,že to prebehne veľmi rýchlo,ešte ja zaplatím 15 dňový urýchlovací vklad a mám peniaze od banky aj od dobráčiska.
To či bude vklad zamietnutý alebo povolený ma teraz netrápi,tu chcem poukázať na tvrdú realitu a nezmyselnosť lehoty 3 mesiacov!!!
Jasne,že ma dá na súd,ale ja mám prachy.
Prosím Vás,ak máte vedomosť,v ktorom zákone,vyhláške sa cituje platnosť verejnej listiny 3 mesiace,odpíšte mi.Veľmi pekne ďakujem.