Lucinka23
02.11.08,10:43
Ahojte poraďáci. Potrebovala som poradiť. SZČO sa na mňa obrátil s takouto otázkou: Môžem si do daňovo uznaných výdavkov, dať výdavky za 10 cien do vianočnej súťaže?
Pôjde o žrebovaciu súťaž v maloobchode (potraviny). V prípade nákupu nad určitú sumu bude zákazník zaradený do zlosovania a pred Vianocami bude žrebovanie. Podľa mňa je to daňovo uznaný výdavok v zmysle § 19 ods. 2 písm. k ZDP ale nie som si istá, či to nie je nejak limitované. Viem, že do konca roku 2003 to bolo limitované určitým percentom. Prosím poraďte mi. A ešte by ma zaujímalo, či náhodou neviete ako musí prebiehať to žrebovanie. Či je potrebné verejné alebo nie, či dokonca je potrebný nejaký notár. S týmto som sa ešte nestretla.

Ďakujem.
tetrisss
02.11.08,11:06
Myslim, ze to je normalny danovy vydavok, mohlo by sa uvazovat o vydavku na reklamu. O pravidlach takychto sutazi vsak neviem, neporadim.
Lucinka23
02.11.08,15:44
Ďakujem tetrisss. No ja si myslím, že tie pravidlá si môže podnikateľ stanoviť sám, pokiaľ pri žrebovaní bude mať viacej ľudí, prípadne ak to bude verejné, malo by to byť OK.
tetrisss
02.11.08,16:00
Ja si tiez myslim, ze to nemusi byt nejako s notarom, to by bolo smiesne. Hladala som to aj na nete, ale k nicomu som nedosla.Urcite to nejako hodte na papier, co budu ceny,za co sa dostane zakaznik do zrebovania, kedy a to si myslim, ze staci.
Muška
02.11.08,16:23
Lucinka23
02.11.08,17:07
Ďakujem, urobíme to cez listinu, kde si dáme podpísať prevzatie daru. Ale teraz ma napadá otázka, či to musíme evidovať aj v knihe majetku, nakoľko sa tie výhry budú nakupovať už od teraz. Ale javí sa mi to dosť nezmyselné, teraz zaradiť a pred Vianocami vyradiť.