kolomankraslan
02.11.08,12:55
dobry den chcel by som sa spytat otvaram webshop a pocul som ze nemusim byt platicom dph ze existuje take riesenie ze nakupujem bez dph a aj predavam bez dph a ze je take nieco ako 40 percentny pausal ze ked sa dava danove priznanie tak mam napriklad hruby zisk za rok 500 000 tak sa odpocita 40 percent to su vydavky ako naklady benzin a pod to je 200 000sk a z 300 000sk SA dani 19 percent co je 57000sk sa zaplati statu a ostatnych co mi z 500 000 ostane su moje mohli by ste mi to lepsie vysvetlit ci to tak je a ked ano kde treba ist vybavovat toto 40 percentny pausal . dakujem za odpoved.
Anja111
02.11.08,12:16
dobry den chcel by som sa spytat otvaram webshop a pocul som ze nemusim byt platicom dph ze existuje take riesenie ze nakupujem bez dph a aj predavam bez dph a ze je take nieco ako 40 percentny pausal ze ked sa dava danove priznanie tak mam napriklad hruby zisk za rok 500 000 tak sa odpocita 40 percent to su vydavky ako naklady benzin a pod to je 200 000sk a z 300 000sk SA dani 19 percent co je 57000sk sa zaplati statu a ostatnych co mi z 500 000 ostane su moje mohli by ste mi to lepsie vysvetlit ci to tak je a ked ano kde treba ist vybavovat toto 40 percentny pausal . dakujem za odpoved.
Platiteľom DPH zo zákona by si sa stal iba pri prekročení obratu a dobrovoľným platiteľom iba keby si chcel... Takže, platiteľom DPH nemusíš byť. V tom prípade neuvažuješ o DPH ani pri nákupe, ale ani pri predaji...
Ak chceš využiť paušálne výdavky, nenahlasuješ to nikde. Vypočítaš si ich v daňovom priznaní...
Tieto témy sú tu veľakrát rozoberané, stačí iba hľadať. Napr.:
http://www.porada.sk/t93276-p4-zivnost-and-naklady.html#post859561
Anja111
02.11.08,12:24
Dáša_
02.11.08,15:14
neexistuje riešenie, že nakupuješ bez DPH a predávaš bez DPH.

Ak nebudeš (na začiatku) platcom dph, tak budeš kupovať za koncové ceny, t.j. s dph a z tejto ceny budeš počítať svoju predajnú cenu.

40% paušálne náklady si spočítal v podstate OK, len nezabudni, že budeš platiť aj odvody do socialnej a zdravotnej poisťovne. Možno prvý rok nie, ale daľšie roky ano. A to nie je málo.
Naviac, ak počítaš so ziskom 500.tisíc, je viac ako pravdepodobne, že sa veľmi rýchlo staneš plátcom DPH zo zákona.
kolomankraslan
03.11.08,18:57
a ako to funguje pri tom ked donesiem tovar z ciech a kupim ich s dph v cechach tak potom ked som platcom dph ako to funguje
Krtko
07.11.08,00:07
a ako to funguje pri tom ked donesiem tovar z ciech a kupim ich s dph v cechach tak potom ked som platcom dph ako to funguje

Skús si otvoriť na tejto stránke najprv zákony, potom témy súvisiace napr. s DPH a potom, keď budeš ešte niečo potrebovať sa pýtaj.
Viem, že je to zdĺhavé, klikať a čítať. Ale tých niekoľko dní po 4-8 hodín stojí to za to. Veľa tu nájdeš a veľa ušetríš.
kolomankraslan
18.11.08,17:05
a prepacte za otazky ale chcel by som sa spytat :
v cechach mi povedal predajca ze on my to preda s dph a ja nemusim byt platcom dph ze ked nie som platcom dph na slovensku tak kupujem tovar v cechach s dph a ked budem platcom dph tak ze vtedy budem nakupovat tovar bez dph a to dph si zaplatim tu na slovensku vobec tomu nerozumiem a cital som si tie veci o dph takto mi napisal
nejsi platce dph--nakupujes s dph
si platce dph -- nakupujes bez dph
tak tomuto napr vobec nerozumiem preco mam ja nakupovat s dph ak nie som platcom dph a ked kupim tam tovar s dph nemusim tu to na slovensku nikde registrovat na druhej stranke ked som platcom dph kupim to od neho bez dph a ako pridem domov kde alebo kam mam ist tie dane zaplatit prosim pomozte vopred vam dakujem vobec tomuto nechapem este raz velka daka
Dáša_
18.11.08,18:04
a prepacte za otazky ale chcel by som sa spytat :
v cechach mi povedal predajca ze on my to preda s dph a ja nemusim byt platcom dph ze ked nie som platcom dph na slovensku tak kupujem tovar v cechach s dph a ked budem platcom dph tak ze vtedy budem nakupovat tovar bez dph a to dph si zaplatim tu na slovensku vobec tomu nerozumiem a cital som si tie veci o dph takto mi napisal
nejsi platce dph--nakupujes s dph
si platce dph -- nakupujes bez dph
tak tomuto napr vobec nerozumiem preco mam ja nakupovat s dph ak nie som platcom dph a ked kupim tam tovar s dph nemusim tu to na slovensku nikde registrovat na druhej stranke ked som platcom dph kupim to od neho bez dph a ako pridem domov kde alebo kam mam ist tie dane zaplatit prosim pomozte vopred vam dakujem vobec tomuto nechapem este raz velka daka

Ano, povedal ti to spravne. Ked nie si platcom dph, tak musis v zahranici kupovat s dph - to je to presne, ako ked kupujes u nas doma. Vzdy proste kupujes s dph, kazdy jeden rozok, knihu, stolicku..... V tomto pripade dph ide do rozpoctu sr.
Ak kupujes v zahranici, tak dph plynie do rozmoctu toho ktoreho statu.

Ak by si bol platcom dph, tak zahranicny predajca ti preda tovar za cenu bez dph a ty odvedies dph doma do rozpoctu sr. Azaroven si ho hned odpocitas. Chces to na priklade? Ale najlepsie by bolo zverit to uctovnikovi :)))
kolomankraslan
19.11.08,17:31
ano prosim ta mohol by si mi poslat ten priklad a vopred ti dakujem a zacinam pomaly do toho videt