slabikar
02.11.08,12:58
ak sa niekomu zda tato tema kontroverzna, tak nech ju necita. diky.
co myslite, v com je pricina, ze slovensky a madarsky narod sa takpovediac, neznasaju? nehovorim, ze kazdy s kazdym, ale je to po Srbsku asi druhy najvacsi konflikt v Europe, aj ked, dufajme, na zaciatku a dalej to nepojde.
Johanka
02.11.08,12:12
:eek:,:mee:.
willma
02.11.08,12:13
ďalšia bomba, k čomu je to dobré?
Ingrid Ondruskova
02.11.08,12:19
Ja osobne nemám nič proti Maďarom a každý kto hovorí alebo koná inak, je asi na hlavu. Môj manžel obchoduje s tromi spoločnosťami priamo z Budapešti a vzťahy sú vynikajúce a pritom nevie po maďarsky ani jedno slovo.
Manual
02.11.08,12:22
Zrušiť tému, táto stránka je APOLITICKÁÁÁ
Stefan2005
02.11.08,12:36
Zrušiť tému, táto stránka je APOLITICKÁÁÁ

... a poprosil by som túto zásadu (apolotickosti) doplniť i do etikety Porady!
Manual
02.11.08,12:38
... a poprosil by som túto zásadu (apolotickosti) doplniť i do etikety Porady!
súhlasím ale pošli žiadosť Richardovi, alebo p. Mihálovi
slabikar
02.11.08,12:51
pridal som anketu, viď hore.
Stefan2005
02.11.08,13:12
pridal som anketu, viď hore.

Apolitickosť bola doteraz nepísaným pravidlom na Porade... Jej doplnenie do etikety je žiaduce preto, aby sa nastolovateľom ďalších kontroverzných tém dalo jednoducho poukázať na porušovanie daného bodu. Porada nepotrebuje v súčasnej dobe ďalšie živenie "vášnivých tém", a vôbec už to nepotrebujú účtovníci a daniari - pre nich je rozhodujúce bližiaci sa koniec roka a úlohy spojené so závierkou a úspešným zvládnutím prechodu na euro. Toľko môj názor k tomuto. Uff...
tetrisss
02.11.08,13:26
Zijem teraz na zmiesanom uzemi a ostro protestujem, ze by sa madarsky a slovensky narod neznasali, to vobec nie je pravda. Obycajni ludia spolu nazivaju uplne v pohode, pokial sa do toho nestrcia politici, pripadne ludia, ktori maju potesenie z rozbrojov. Na druhej strane somar je somar a to je jedno akej narodnosti je. Neviem, ci uvedenie tejto temy po predchadzajucich rozbrojoch je vhodne a na tuto stranku ani nepatri. Povazujem to za zbytocnu provokaciu.
slabikar
02.11.08,13:35
Apolitickosť bola doteraz nepísaným pravidlom na Porade... Jej doplnenie do etikety je žiaduce preto, aby sa nastolovateľom ďalších kontroverzných tém dalo jednoducho poukázať na porušovanie daného bodu. Porada nepotrebuje v súčasnej dobe ďalšie živenie "vášnivých tém", a vôbec už to nepotrebujú účtovníci a daniari - pre nich je rozhodujúce bližiaci sa koniec roka a úlohy spojené so závierkou a úspešným zvládnutím prechodu na euro. Toľko môj názor k tomuto. Uff...

hned v prvej vete som napisal: "ak sa niekomu zda tato tema kontroverzna, tak nech ju necita. diky."
Dav
02.11.08,13:45
hned v prvej vete som napisal: "ak sa niekomu zda tato tema kontroverzna, tak nech ju necita. diky."
Šlabikár, nauč sa lepšie pospájať písmenká do slov. Ako zistím, aká je to téma, keď ju neprečítam? Hrali sme futbal? Hokej? Chceš nebodaj vysvetliť maďarské daňové zákony ?????? Fungovanie dcérskych spoločností ????

Mňa život naučil, že ľudia sú len normálni a hlúpi. Bez rozdielu pohlavia, vierovyznania, národnosti, farby pleti.
slabikar
02.11.08,13:47
Šlabikár, nauč sa lepšie pospájať písmenká do slov. Ako zistím, aká je to téma, keď ju neprečítam? Hrali sme futbal? Hokej? Chceš nebodaj vysvetliť maďarské daňové zákony ?????? Fungovanie dcérskych spoločností ????

Mňa život naučil, že ľudia sú len normálni a hlúpi. Bez rozdielu pohlavia, vierovyznania, národnosti, farby pleti.

preco vobec citas temu, ked sa ti zda kontroverzna??
Dav
02.11.08,13:53
preco vobec citas temu, ked sa ti zda kontroverzna??
Ako zistím čo to je, keď to neprečítam? Ja som si totiž myslela, že pôjde o nejaký zaujímavý príspevok o účtovaní dcérskych spoločností.

Ospravedlňujem sa , že som si s Tvojim menom spájala odbornú tému.
slabikar
02.11.08,13:58
Ako zistím čo to je, keď to neprečítam? Ja som si totiž myslela, že pôjde o nejaký zaujímavý príspevok o účtovaní dcérskych spoločností.

Ospravedlňujem sa , že som si s Tvojim menom spájala odbornú tému.

1. invektivy z tvojej strany, jasne svedcia o tvojej "inteligencii".
2. ak sa ti tema nepaci, tak na nu neraguj. logicke nie? tak to robi bezny normalne zmyslajuci clovek.
3. tema nie je medzi odbornymi temami, ale ty si si to akosi nechcela vsimnut
slabikar
02.11.08,14:03
Invektíva bude toto : Ty si nechceš všimnúť, na akom fóre si. Keď si je už zaradil do témy Kultúra, správaj sa kultúrne aj ty.

s nekulturou si tu zacal TY! provokater
Zoltán Kovács
02.11.08,14:31
1. invektivy z tvojej strany, jasne svedcia o tvojej "inteligencii".
2. ak sa ti tema nepaci, tak na nu neraguj. logicke nie? tak to robi bezny normalne zmyslajuci clovek.
3. tema nie je medzi odbornymi temami, ale ty si si to akosi nechcela vsimnut


Musím reagovať:

Ad 1. O tvojej inteligencii zase hovorí samotná téma
Ad 2. Z názvu sa nedá posúdiť o akú tému ide
Ad 3. Ak otváraš tému zo zoznamu 15 najnovších, tam nevidíš kde je zaradená téma.

Len doplním, že tiež som otváral túto tému v nádeji, že sa dočítam niečo ohľadne rozdielnosti medzi SR a HU, resp. odborné veci. Ale hľa čo čítam......
Barbara
02.11.08,15:00
hmm, ej, ej, neviete mi povedať milí Poraďáci, že prečo mám taký pocit, že ten nick / slabikar / je ten náš starý známy neznámy :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Petra Nová
02.11.08,15:14
ak sa niekomu zda tato tema kontroverzna, tak nech ju necita. diky.
co myslite, v com je pricina, ze slovensky a madarsky narod sa takpovediac, neznasaju? nehovorim, ze kazdy s kazdym, ale je to po Srbsku asi druhy najvacsi konflikt v Europe, aj ked, dufajme, na zaciatku a dalej to nepojde.
No hádam by si sa mohol najskôr zamyslieť nad tým, akú tému zakvačíš na Poradu. Táto téma nie je problematická v tom, že je kontroverzná, ale je vadná preto, že je politická a už v jej zadaní možno tušiť šírenie národnostnej neznášanlivosti. Prihováram za jej zmazanie, práve z tých dvoch dôvodov. A prosím Ťa , odkiaľ berieš to paušálne .... „neznášajú“...? A už vôbec nerozumiem tomu „ ... druhý najväčší konflikt v Európe“....!!!! A prečo chceš vedieť, čo si kto na Porade myslí ?
Halli
02.11.08,15:59
Ja sem kopírujem príspevok p. Mihála z inej témy a dúfam, že skončíme pri ňom ;)

"Bez ďalších komentárov sa pridávam k tým, čo v takejto ankete hlasovať nebudú."/ dodavam, že ani reagovať už nebudem :D/
misomiso
02.11.08,16:25
jA si celkom DOBRE neviem predstavit, ak by mal kazdy striktne dodrziavat apolitickost Porady, ako by sme (ste) potom mohli diskutovat napriklad o roznych novelach Zakonnika prace alebo o II. pilieri.
andrej_rv
02.11.08,16:38
jA si celkom DOBRE neviem predstavit, ak by mal kazdy striktne dodrziavat apolitickost Porady, ako by sme (ste) potom mohli diskutovat napriklad o roznych novelach Zakonnika prace alebo o II. pilieri.To sú podľa Teba (aj vzhľadom na deklarovaný profil stránky) témy porovnateľné s problematikou národnostných vzťahov ?
Stefan2005
02.11.08,16:58
j ... ak by mal kazdy striktne dodrziavat apolitickost Porady, ako by sme (ste) potom mohli diskutovat napriklad o roznych novelach Zakonnika prace alebo o II. pilieri.

a veruže mohli... Lebo ak téma a jej výsledok je daný politickou objednávkou alebo politickým rozhodnutím, tak to už nie je odborná diskusia. Alebo ešte vždy vychádzame z toho, čo nám voľakedy vštepovali na politickej ekonómi socializmu, "že politika nemôže nemať prvenstvo pred ekonomikou"?
Muška
02.11.08,17:00
To sú podľa Teba (aj vzhľadom na deklarovaný profil stránky) témy porovnateľné s problematikou národnostných vzťahov ?
...tak teda túto tému som otvorila, len preto, že som si myslela, že andrej_rv príde konečne na naše stretko tu: http://www.porada.sk/t10254-p29-stretko-v-madarsku.html
.
....chodíme sem utužovať cezhraničné vzťahy :)

P.S.
Prepáčte pomýlila som si tému.
Richard
02.11.08,19:55
To že Porada je apolitická sme tu preberali ešte v jej úplných začiatkoch, ešte dávno pred skúsenosťami s rozhádanými témami, ktoré dokonca boli tiež apolitické...

Takže tému uzatváram.

P.S. Ďakujem všetkým, že túto tému "nepustili" :)