Martina13
02.11.08,15:50
Dobrý deň

Mala by som zopár otázok ohľadom založenia firmy. Uvažujem o založení firmy, ktorá by sprostredkovávala iným firmám ženy na upratovanie. Predstavujem si to asi tak , že sa dohodnem s firmou, že im zabezpečím pani ktorá by upratovala kanceláriu trebárs 2-3 krát do týždňa po 3 hodiny. Ľudí by som zamestnávala na dohody o vykonaní práce s fixným platom. Je to rozumné riešnie? Čo všetko potrebujem vybaviť a zabezpečiť, treba i nejaké povolenie ?
Mám živnosť - Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti , stačí to?

Ďakujem za vaše odpovede s pozdravom Martina
zalobaba
02.11.08,15:10
Dobrý deň

Mala by som zopár otázok ohľadom založenia firmy. Uvažujem o založení firmy, ktorá by sprostredkovávala iným firmám ženy na upratovanie. Predstavujem si to asi tak , že sa dohodnem s firmou, že im zabezpečím pani ktorá by upratovala kanceláriu trebárs 2-3 krát do týždňa po 3 hodiny. Ľudí by som zamestnávala na dohody o vykonaní práce s fixným platom. Je to rozumné riešnie? Čo všetko potrebujem vybaviť a zabezpečiť, treba i nejaké povolenie ?
Mám živnosť - Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti , stačí to?

Ďakujem za vaše odpovede s pozdravom Martina

Predmet činnosti: "sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti" už ŽÚ v takomto znení nezapíše. Nové znenie je: "sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb" (....alebo "obchodu" alebo "výroby"). V tvojom prípade by si určite mala požiadať aj o vydanie ŽL "čistiace a upratovacie služby". Ty ako firma uzatvoríš s klientom Zmluvu o zabezpečení určitých služieb (upratovania), a následne im tieto služby poskytneš prostredníctvom zamestnanca alebo brigádnika (podľa teba pani, ktorá by kanceláriu upratovala). Treba však DOBRÉ zmluvy nielen medzi tvojou firmou a klientom alebo aj medzi tvojou firmou a osobami, ktoré nejakou formou zamestnáš.
biaaa
03.11.08,11:00
Predmet činnosti: "sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti" už ŽÚ v takomto znení nezapíše. Nové znenie je: "sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb" (....alebo "obchodu" alebo "výroby").

Minule mi teta na ZU povedala ze mi takyto nazov nezapise - ze musim si vybrat z ktorej oblasti sluzieb: napr. Sprostredkovanie sluzieb verejnych kulturnych podujatiach

Som bol normalne napaleny.
Bionda
03.11.08,11:39
Najlepšie je nájsť si trochu času a prejsť si na internete celý ten zoznam činností, ktoré má Živ. úrad uverejnený- ako odporučený a vybrať si podľa toho, vyhnete sa tak akýmkoľvek problémom pri registrácii a pokojný budete vy a aj tety na úrade :)
zalobaba
03.11.08,21:33
Minule mi teta na ZU povedala ze mi takyto nazov nezapise - ze musim si vybrat z ktorej oblasti sluzieb: napr. Sprostredkovanie sluzieb verejnych kulturnych podujatiach

Som bol normalne napaleny.

teta nemala pravdu, mal si trval na svojom.;)
zalobaba
03.11.08,21:34
Najlepšie je nájsť si trochu času a prejsť si na internete celý ten zoznam činností, ktoré má Živ. úrad uverejnený- ako odporučený a vybrať si podľa toho, vyhnete sa tak akýmkoľvek problémom pri registrácii a pokojný/í budete vy a aj tety na úrade :)

:D
biaaa
03.11.08,21:44
teta nemala pravdu, mal si trval na svojom.;)

jj, jednoducho povedala ze to nieje nazov cinnosti, ale len oznacenie nazvu ktore musi byt specifikovane, to ze som jej ukazal cele usmernenie, a zaroven som jej ukazal, ze za tym nazvom niesu ziadne tri bodky ani nic ine co by zdravy rozum nutilo pokracovat v oznaceni nazvu zivnosti - nechcela si to dat vysvetlit -
co uz???

ako si pomozes? pojdes za veducou? ta tam vtedy nebola (aj ked mozno ano) - ale ked su kamaraky :D

nabuduce aspom budem vediet :cool:
zalobaba
04.11.08,20:56
jj, jednoducho povedala ze to nieje nazov cinnosti, ale len oznacenie nazvu ktore musi byt specifikovane, to ze som jej ukazal cele usmernenie, a zaroven som jej ukazal, ze za tym nazvom niesu ziadne tri bodky ani nic ine co by zdravy rozum nutilo pokracovat v oznaceni nazvu zivnosti - nechcela si to dat vysvetlit -
co uz???

ako si pomozes? pojdes za veducou? ta tam vtedy nebola (aj ked mozno ano) - ale ked su kamaraky :D

nabuduce aspom budem vediet :cool:

Treba žiadať o vydanie ŽL v takom znení. V prípade, ak ti ho nevydajú, musia to písomne zdôvodniť, čo sa im chcieť nebude. V prípade, že by sa im chcelo, odvoláš sa.
Bionda
05.11.08,08:14
:D
Hold občas ten nominatím množného čísla mužského rodu ujde aj mne :D:D .
Nabudúce si dám väčší pozor žalobabka.
Ale na margo témy: je lepšie - vzhľadom ku času , že to chceš rýchlo vybaviť, vybrať si z ich odvetví - ak pravdaže to nie je čosi úúplne iné, lebo ja som len pozmenila slovosled a najprv dala veľkoobchod a teta bola v" smútku" a išla sa pýtať či to tak môže byť. Závisí koľko času máš na "doťahovanie sa " .