bobotova
02.11.08,20:22
Dobrý večer,

na 05.11.2008 sa mi nahlásili na kotrolu na Daň z príjmu za rok 2007. Keď som si to chystala, tak som našla vyblednuté bločky. Zopár som ich nahriala nad plameňom sviečky, všetky sa mi ukázali ako negatív.
Ale mňa hlavne zaujíma, či Vám takéto ,, obnovené" bločky uznali pri daňovej kontrole? Či má vôbec význam sa s tým zdržiavať, lebo ich mám veľa vyblednutých. Klienta som síce upozornila, že nech sa takýmto dodávateľom vyhne, ale aj tak, viete že za všetko môže účtovníčka.
Bože ja vždy každú kontrolu odtrpím, vždy sa hrozne bojím.:mee:
Vopred Vám ďakujem za odpovede.
Krtko
02.11.08,22:05
Toto sme ešte neskúšali, ale žehlička alebo sušič na vlasy by mali možno podobný efekt a menšie riziko, že o blok nenávratne prídeš.
My bločky tlačené termotlačou kopírujeme pri zaúčtovaní. Klient sa pri výbere dodávateľa neriadi druhom používanej pokladne, ale biznisom. Ak ich nie je veľa ani to neriešime a automaticky sa prefotia v cene účta. Mám však klienta, čo je schopný ísť 5x za deň do Tesca, Hypernovy a Kauflandu plus ešte niečo menšie, takže za mesiac je toho aj na 10 A3, tam sme sa dohodli na príplatku.
Takisto nám klienti, čo majú vlastné pokladne s termotlačou nosia prefotené mesačné pásky. Originály sú v Knihe pokladnice a kópie v účt.dokladoch
SlavkaS
03.11.08,00:25
betka
03.11.08,07:35
Dobrý večer,

na 05.11.2008 sa mi nahlásili na kotrolu na Daň z príjmu za rok 2007. Keď som si to chystala, tak som našla vyblednuté bločky. Zopár som ich nahriala nad plameňom sviečky, všetky sa mi ukázali ako negatív.
Ale mňa hlavne zaujíma, či Vám takéto ,, obnovené" bločky uznali pri daňovej kontrole? Či má vôbec význam sa s tým zdržiavať, lebo ich mám veľa vyblednutých. Klienta som síce upozornila, že nech sa takýmto dodávateľom vyhne, ale aj tak, viete že za všetko môže účtovníčka.
Bože ja vždy každú kontrolu odtrpím, vždy sa hrozne bojím.:mee:
Vopred Vám ďakujem za odpovede.

Ano uznali. Závisí od kontrolora, či uzná, alebo neuzná. Stretla som sa s prípadmi, že vačšinou prefot. bločky uznávajú.
Hlavu hore, aj ja trpím pri DK.:),
Ešte poznámka, vy zaúčtujete doklad viditeľný, dohodnite sa so subjektom, ako budete postupovať v prípade bločkov z ERP, buď ich bude fotiť subjekt, alebo vy. (po DK fotím úplne všetky, pretože ten, kt. si myslím, že nevybledne, práve ten sa stratí z ppiera)
bobotova
03.11.08,18:37
Ďakujem za odpovede! Po kontrole sa Vám ozvem ako som s bločkami dopadla.
Viera.M.
03.11.08,19:09
Pekný večer všetkým.
Ja si bločky nefotím, ale asi budem musieť začať. Mala som DK, v septembri t.r. na DPH/ročnú/ r. 2006. Nebolo mi uznané zo strany DÚ DPH z dokladov, ktoré boli veľmi slabo čitateľné. Takže záver bol: dodatočný platobný výmer, penále a teraz očakávam, že sa mi ohlásia na DPPO. Ale čo už???
grušina
05.11.08,09:17
Ja ak dokážem prečítať, že čo je na bločku, zaúčtujem, poznačím ceruzou o čo ide. Ak nevidím nič, nechám ich naboku, prediskutujem s klientom ....a vyhodím do koša. Už mi raz takéto bločky neuznali.....