jaja8008
03.11.08,09:15
dobry den,
xcela by som poprosit o Vas nazor ako postupovat co najlepsie v mojom pripade:
zamestnanec ktory nastupil 1.9.2008 so skusobnou dobou tri mesiace nebol od 16.10. v praci. volali sme mu, nedvihal, pisali sms, nic, ziadna odpoved. Nakoniec dvihol kolegovi s ktorym spolupracuje a povedal ze nedojde uz. samozrejme som cakala par dni, ale ked sa neozyval, dala som mu prerusenie od toho 16.10. ako neospravedlnenu absenciu. cakala som ci sa ozve, alebo nahodou neprinesie PN papier, kedze stat sa moze cokolvek. ku koncu mesiaca som mu dna 27. 10.2008 poslala postou vypoved v skusobnej dobe ku koncu mesiaca, k 31.10.2008. on si tuto postu prevzal na poste dna 30.10. a dnes 3.11. mi prisiel postou PN papier vypisany 30.10. a uznana praceneschopnost spatne odo dna 27.10.2008.

xcem sa spytat, ako je najlepsie postupovat? plati mu ta vypoved kedze je v skusobnej dobe alebo mu bude platit po ukonceni PN az?

dakujem za nazory.
Tweety
03.11.08,08:21
dobry den,
xcela by som poprosit o Vas nazor ako postupovat co najlepsie v mojom pripade:
zamestnanec ktory nastupil 1.9.2008 so skusobnou dobou tri mesiace nebol od 16.10. v praci. volali sme mu, nedvihal, pisali sms, nic, ziadna odpoved. Nakoniec dvihol kolegovi s ktorym spolupracuje a povedal ze nedojde uz. samozrejme som cakala par dni, ale ked sa neozyval, dala som mu prerusenie od toho 16.10. ako neospravedlnenu absenciu. cakala som ci sa ozve, alebo nahodou neprinesie PN papier, kedze stat sa moze cokolvek. ku koncu mesiaca som mu dna 27. 10.2008 poslala postou vypoved v skusobnej dobe ku koncu mesiaca, k 31.10.2008. on si tuto postu prevzal na poste dna 30.10. a dnes 3.11. mi prisiel postou PN papier vypisany 30.10. a uznana praceneschopnost spatne odo dna 27.10.2008.

xcem sa spytat, ako je najlepsie postupovat? plati mu ta vypoved kedze je v skusobnej dobe alebo mu bude platit po ukonceni PN az?

dakujem za nazory.
Pri skončení PP v SD neide o výpoveď, ale jednoducho o skončenie PP v SD § 72 ZP. To môžete aj bez toho, aby ste mali potvrdenie o jeho prebratí. Stačí, že ste list o skončení zaslali. PP 31.10.08 končí. Kedže od 27.10. 08 je DPN preplatíte mu tieto dni, teda od 27.- 31.10.08 náhradu príjmu.
jaja8008
03.11.08,08:25
aha, takze normalne plati skoncenie v skusobnej dobe, nie je v ziadnej ochrannej lehote, ano? to som si xcela uistit aby som nahodou neurobila nejaku chybu.
takze co som si ho poodhlasovala v poistovniach, to nemusim uz prerabat, ale plati to a pn papier zanesiem do socialky.
takze vobec nemusim pozerat na to, ze on je PN od 27.10. cize skor ako som ja udala termin skoncenia v skusobnej dobe?

dakujem velmi pekne.

jana
Tweety
03.11.08,08:27
aha, takze normalne plati skoncenie v skusobnej dobe, nie je v ziadnej ochrannej lehote, ano? to som si xcela uistit aby som nahodou neurobila nejaku chybu.
takze co som si ho poodhlasovala v poistovniach, to nemusim uz prerabat, ale plati to a pn papier zanesiem do socialky.
takze vobec nemusim pozerat na to, ze on je PN od 27.10. cize skor ako som ja udala termin skoncenia v skusobnej dobe?

dakujem velmi pekne.

jana
Nie v OD nie je. Odhlásiš ho k uvedenému dátumu z poisťovní, a ak DPN trvá ďalej, odstúpiš potvrdenie o DPN SP ktorá mu preplatí nemocenské (spolu s VZ zamestnanca).
brčko
03.11.08,08:29
súhlasím s tweety, ide o ukončenie PP podla § 72 ZP a pre tento § neplatí zákaz výpovede, lebo o výpoved nejde.

Oznámenie bolo písomné a bolo doručené, takže je platné. V zákone sa síce hovorí, že sa má oznámenie spravidla doručiť druhému učastníkovi aspon 3dni pred dnom, ked má PP skončiť, no je tam to slovíčko "spravidla" takže nie je to nevyhnutné a ak sa tak nestane aspon 3 dni pred..., na platnosti ukončenia PP to nič nemení.
jaja8008
03.11.08,08:46
vdaka este raz teda za Vase nazory. s tymto som sa stretla po prvy krat, preto som si xcela byt ista ako postupovat.