svecova
03.11.08,09:19
Nemáte niekto skúsenosť s domácou pekárňou Bifinett?
betyna8
03.11.08,12:35
keď si pozrieš tému http://www.porada.sk/t67035-domaca-pekaren-na-chlieb.html,dočítaš sa aj o pekárničke Bifinet.
DanielaSL
03.11.08,17:03
Nemáte niekto skúsenosť s domácou pekárňou Bifinett?

Kúpili sme ju svokre ešte keď bola v marci akcia v Lidli. Najprv som ju skúšala ja, potom som zaúčala svokru. Je výborná, vyrovná sa kľudne Moulinexu. Keby som sa mala dnes rozhodnúť, kúpim si aj ja Bifinett. Páči sa mi na nej, že na displeji ukazuje to, čo práve pekáreň robí. Akurát som nespokojná s receptami. Všade sa odporúča celý balíček droždia, čo je podľa mňa veľa. Stačí jedna čajová odmerka.
osky
03.11.08,19:23
presne tak-Bifinett je znacka elektroniky z Lidla a ludia sa casto boja ze ked je to lacnejsie,tak to nefunguje.
pekaren nemam:mee::mee:,skoda ale :omam hriankovac i touster tejto znacky a som maximalne spokojna.

:)tesco ma zasa svoje znacky oznacene Severin-su tiez dobre-mam ponorny mixer a odstavovac na citrusy. kamoska ma kanvicu na filtrovanie vody...
:---netreba sa bat takychto lacnejsich vyrobkov,hlavne ak su v takychto velkopredajniach a nie kdesi na trhovisku.
treba odlozit ustrizok z pokladne-na vsetko mate 2-rocnu zaruku-tu vam nikto neodoprie.
osky
03.11.08,19:25
mimotemy.....a co sa tyka toho drozdia,cela kocka je dobra na kilo muky.
inak na menej muky je to naozaj vela a v ceste drozdie velmi citite...mimotemy
kukučka
03.11.08,19:46
ja dávam na pol kg múky droždia len štvrtinku kocky a stačí to
tina1
04.11.08,06:16
presne tak-Bifinett je znacka elektroniky z Lidla a ludia sa casto boja ze ked je to lacnejsie,tak to nefunguje.
pekaren nemam:mee::mee:,skoda ale :omam hriankovac i touster tejto znacky a som maximalne spokojna.

:)tesco ma zasa svoje znacky oznacene Severin-su tiez dobre-mam ponorny mixer a odstavovac na citrusy. kamoska ma kanvicu na filtrovanie vody...
:---netreba sa bat takychto lacnejsich vyrobkov,hlavne ak su v takychto velkopredajniach a nie kdesi na trhovisku.
treba odlozit ustrizok z pokladne-na vsetko mate 2-rocnu zaruku-tu vam nikto neodoprie.

Z vlasnej skusenosti, mam bifinett, aj etu. Kupila som ju v akcii v Lidli, ked som mala etu v reklamacii. Kedze peciem bezlepkovy chlebik mala som urcite obavy, pretoze miesenie chlebika ma ine naroky ako normalny chlebik. Na moje prekvapenie som s bifinettom maximalne spokojna.
Zdenka 0705
25.06.09,10:01
Žienky, ktoré chcete Bifinettku tak ju momentálne majú v Lidli za akciovú cenu. Niečo okol 900 Sk, už aj ju idem pozrieť. Ak chcete, napíšem potom aj model.
Tak je to tá testovaná, KH 1171 a majú ju v akcii za 29,99 €.
Práve som ju doniesla domov. :-)
tina1
25.06.09,16:55
Žienky, ktoré chcete Bifinettku tak ju momentálne majú v Lidli za akciovú cenu. Niečo okol 900 Sk, už aj ju idem pozrieť. Ak chcete, napíšem potom aj model.
Tak je to tá testovaná, KH 1171 a majú ju v akcii za 29,99 €.
Práve som ju doniesla domov. :-)

Neviem ci mi nieco uslo, ale ja nic take v letaku nevidim.
Zdenka 0705
25.06.09,18:29
Ani ja som ju nevidela v letáku, ani na ich stránke. Ale u nás ju majú, je to v rámci zliav na elektroniku. Tak ak majú pekárničky u nás, mali by byť aj inde, nie?
zlobinka
30.06.09,10:08
z vlastnej skúsenosti len doporucujem túto znacku..mam pekaren uz dva roky a dost casto pecieme chlieb,lebo vsetkym chuti a nemam s nou problem..paci sa mi na nej aj to,ze ukazuje,co robi..tak isto mam aj digitalnu vahu tejto znacky a mixer a v praci mame mikrovlnku tejto znacky..nemozem povedat, ze by sa to kazilo,lebo este nebolo nic pokazene..podla mna je to dobra kvalita za velmi prijatelnu cenu..ved pri niektorych vyrobkoch platime len za znacku a niekedy vydrzia ako tie menej znackove..bininett ja len odporucam..
marulik
30.04.10,07:58
od včera som tiež majiteľkou KH 1172
robila som Dáškin chlebík - veľká spokojnosť, chutný aj kolegyne pochválili

čo mi nie je jasné je funkcia "Udržiavanie v teple". Celkom tejto funkcii nerozumiem - mám to chápať tak, že ako sa dopečie chlebík, zapípa, mám nechať chlebík v neotvorenej piecke? lebo začína táto funkcia.
Na toto nadväzuje moja ďalšia otázočka : ked využijem funkciu neskoršieho spustenia - mám s časom 1 hod. pri funkcii udržiavanie v teple počítať?

Teda ako sa dopiekol vyklopila som ho na mriežku a prikryla utierkou - a neviem či som urobila dobre. Môžte tí čo máte bifinetku zareagovať. Vopred ďakujem za vašu ochotu a čas
zdenka131
30.04.10,15:51
od včera som tiež majiteľkou KH 1172
robila som Dáškin chlebík - veľká spokojnosť, chutný aj kolegyne pochválili

čo mi nie je jasné je funkcia "Udržiavanie v teple". Celkom tejto funkcii nerozumiem - mám to chápať tak, že ako sa dopečie chlebík, zapípa, mám nechať chlebík v neotvorenej piecke? lebo začína táto funkcia.
Na toto nadväzuje moja ďalšia otázočka : ked využijem funkciu neskoršieho spustenia - mám s časom 1 hod. pri funkcii udržiavanie v teple počítať?

Teda ako sa dopiekol vyklopila som ho na mriežku a prikryla utierkou - a neviem či som urobila dobre. Môžte tí čo máte bifinetku zareagovať. Vopred ďakujem za vašu ochotu a čas


Želám pekný deň.

Uchovávanie v teple umožňuje uchovať chlieb po pečení teplý. Po skončení pečenia a po zapípaní , pokiaľ chlieb nevyberieme z pekárne, rozsvieti sa zelená kontrolka, ktorá signalizuje uchovávanie chlebu v teple.

Želám veľa spokojností a úspechov s novou pekárňou.
marulik
01.05.10,12:32
ďakujem za odpoved

dnes som piekla sekanú a musím povedať, že je vynikajúca. Síce som ju dala dlhšie miešať tých 10 min je vela stačilo by asi aj 7 minut, krásne našlahalo vajíčka, je nadýchaná
teraz kysne chlebík Dáškin tak dúfam, že to bude zase OK.
marulik
12.05.10,03:47
ahoj babenky

robila som vianočku podľa Daniely už samozrejme bez živého droždia, vynikajúca je, len je troška suchšia. Čím zlepšujete recept, ked sa vám predchádzajúci výrobok zdal suchší. Čo ubrať resp. pridať. A chcem sa spýtať ešte : ked dám stupeň prepečenia najnižší, tak sa mi zdá že to vôbec nemá kôrku a pridala som ešte pár minút na dopečenie - môže to byť tým, že je taká suchšia?

P.S.: robila som aj ryžu v mlieku na marmeláde - takú baštu som už dávno nejedla, prebliklo mi ako ma stará mama vítala ňou v piatok podvečer keď som chodila domov z intráku - samozrejme bola robená na klasickom dedinskom sporáku na drevo.
ivka70
12.05.10,04:21
ahoj babenky

robila som vianočku podľa Daniely už samozrejme bez živého droždia, vynikajúca je, len je troška suchšia. Čím zlepšujete recept, ked sa vám predchádzajúci výrobok zdal suchší. Čo ubrať resp. pridať. A chcem sa spýtať ešte : ked dám stupeň prepečenia najnižší, tak sa mi zdá že to vôbec nemá kôrku a pridala som ešte pár minút na dopečenie - môže to byť tým, že je taká suchšia?

P.S.: robila som aj ryžu v mlieku na marmeláde - takú baštu som už dávno nejedla, prebliklo mi ako ma stará mama vítala ňou v piatok podvečer keď som chodila domov z intráku - samozrejme bola robená na klasickom dedinskom sporáku na drevo.

Ak sa ti zda vysledny produkt suchy, tak pridaj tuk - olej alebo maslo.
yenefer
12.05.10,11:41
Nemáte niekto skúsenosť s domácou pekárňou Bifinett?
Áno, mám ju od januára a pečiem každý deň :-) A to som myslela, že mi možno bude stáť v kúte :-)))
marulik
12.05.10,14:59
vdaka babenky vyskúšam
Gapo
12.05.10,15:17
Práve dnes som bol rozhodnutý nadhodiť tému o domácich pekárničkách, totiž nechal som sa prehovoriť manželkou na kúpu tohoto zariadenia, Eta Delicca. Prečo, lebo v návode je podrobne napísané že sa domáce zvieratá v nej nemajú sušiť, ale akosi pozabudli na podrobnejší opis prevádzkovania. A tak som chcel poprosiť o skúsenosti, recepty. Tak som rád, že už tu téma je, teraz tu čítam, chlebík, vianočku podľa Danušky, nejakú ryžu v mlieku a marmeláde, ale kde to je?:mee:
Dnes som upiekol prvý chlebík z hotového balíčku viaczrnný, nie je to zlé, ale na maslo a medík to nie je.:cool:
Tak to je on, prvý automatický chlebík, ale už len ani nie polovička:D
Xanti
12.05.10,15:22
Práve dnes som bol rozhodnutý nadhodiť tému o domácich pekárničkách, totiž nechal som sa prehovoriť manželkou na kúpu tohoto zariadenia, Eta Delicca. Prečo, lebo v návode je podrobne napísané že sa domáce zvieratá v nej nemajú sušiť, ale akosi pozabudli na podrobnejší opis prevádzkovania. A tak som chcel poprosiť o skúsenosti, recepty. Tak som rád, že už tu téma je, teraz tu čítam, chlebík, vianočku podľa Danušky, nejakú ryžu v mlieku a marmeláde, ale kde to je?:mee:
Dnes som upiekol prvý chlebík z hotového balíčku viaczrnný, nie je to zlé, ale na maslo a medík to nie je.:cool:
Tých tém je tu viac. :) Skús si vybrať http://www.porada.sk/t97886-recepty-pre-domacu-pekaren.html alebo http://www.porada.sk/t67035-domaca-pekaren-na-chlieb.html .

Je to skvelá vecička, vlastním to už dva roky a nelutujem. A ani raz som nerobila chlebík zo zmesy. Vždy vlastný. ;)
alla66
12.05.10,15:57
Práve dnes som bol rozhodnutý nadhodiť tému o domácich pekárničkách, totiž nechal som sa prehovoriť manželkou na kúpu tohoto zariadenia, Eta Delicca. Prečo, lebo v návode je podrobne napísané že sa domáce zvieratá v nej nemajú sušiť, ale akosi pozabudli na podrobnejší opis prevádzkovania. A tak som chcel poprosiť o skúsenosti, recepty. Tak som rád, že už tu téma je, teraz tu čítam, chlebík, vianočku podľa Danušky, nejakú ryžu v mlieku a marmeláde, ale kde to je?:mee:
Dnes som upiekol prvý chlebík z hotového balíčku viaczrnný, nie je to zlé, ale na maslo a medík to nie je.:cool:
ahoj, na maslo a medík upeč http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3733
marulik
13.05.10,14:42
ked mi posles maila na .......................... tak ti poslem recepty, už som nasťahovala z rôznych diskusií
Gapo
15.05.10,17:03
Tak sa chválim svojim veldielom, z darovaných receptov. Páchateľ je Eta Delicca.
To tmavé nie je pripálené, ale kakao.;)
Gapo
20.05.10,12:55
Opäť sa chcem pochváliť tentoraz chlebíkom:D
Prikladám recept, ospravedlňujem sa.;)
3 lyžice oleja, 200ml mlieka, lyžica citrónovej šťavy, lyžica kyslej smotany, lyžica medu,ja som dal trochu menej,400g pšenično ražnej múky,lyžička rasce, lyžička soli, stredne veľký varený zemiak a 15g čerstvých kvasníc.
Suroviny dávať podľa poradia.:Dmňam
program č.1 Eta Delicca
marulik
20.05.10,15:49
to Gapo

mal si aspon priložiť pár slov podľa akého recepisu si dal chlebík robiť

Inak dvíham palec vyzerá vynikajúco, dúfam že aj tak chutil
Gapo
21.05.10,05:14
to Gapo

mal si aspon priložiť pár slov podľa akého recepisu si dal chlebík robiť

Inak dvíham palec vyzerá vynikajúco, dúfam že aj tak chutil
Ďakujem, je to z tejto múky a recept je na opačnej strane, ten čo som vyššie napísal, je už po mojej korekcii.;)
Dnes musím piecť nový, neviem čím to je , ale sa nejako rýchle míňa.:D
Zdenka 0705
21.05.10,07:33
Domáci chlebík je vždy len domáci :) ...
marulik
21.05.10,15:06
neviem vkladat citáty Gapo
Ďakujem, je to z tejto múky a recept je na opačnej strane, ten čo som vyššie napísal, je už po mojej korekcii.
Dnes musím piecť nový, neviem čím to je , ale sa nejako rýchle míňa.

takúto múku som u nás nevidela, v ktorom obchode si to kupoval?
Gapo
21.05.10,17:02
neviem vkladat citáty Gapo
Ďakujem, je to z tejto múky a recept je na opačnej strane, ten čo som vyššie napísal, je už po mojej korekcii.
Dnes musím piecť nový, neviem čím to je , ale sa nejako rýchle míňa.

takúto múku som u nás nevidela, v ktorom obchode si to kupoval?

Túto a mnoho iných majú v Kauflande,fakt dobrý výber, aj mne bol odporučený a je to pravda.;)
Citovať môžeš jednoducho klikneš na pravej strane na "cituj" a máš to tam;)
Gapo
22.05.10,06:54
Ešte prikladám pre informáciu ďalšie.;)
marulik
22.05.10,14:07
dakujem
Kauf nemáme tak až sa pôjde do Ke tam sa zastavím