Lucia štefaňakova
03.11.08,09:57
Dobrý deň
Potrebovala by som radu.
Prišla mi faktúra zo zahraničia proforma a ja som ju zaúčtovala ako ostru faktúru, pretože som zo zahraničia dostala pokyn, že dátum sa nezmení a potrebovala som zaúčtovať výpis.
Lenže keď mi prišla faktúra s tovarom dátum vystavenia bol 10 mesiac ale proforma, ktorú som zaúčtovala bol 09 mesiac. Lenže som si to všimla neskôr.
Ako by som to mohla opraviť? alebo ako odôvodniť
ďakujem za radu
Nadena
03.11.08,09:09
Si to samozdanila? Ak áno, pri samozdanení si to preúčtuj len v účtovníctve, výkaz DPH sa nemusí robiť dodatočný. Faktúru by som preúčtovala len cez 314, odôvodnila chybným zaúčtovaním, že dom si nevšimla že je to proforma. Neviem ako to máš zaúčtované.
Nerobila som si z toho hlavu.
nina1975
03.11.08,19:16
Ak ste je dala do DPH priznania za 9/08 a ste mesacny platca, urobila by som dodatocne priznanie, pretoze danova povinnost vznika dnom dodania tovaru, takze by ste to mali mat v zaznamovej povinnosti za 10/08.
AHA
04.11.08,08:48
Si to samozdanila? Ak áno, pri samozdanení si to preúčtuj len v účtovníctve, výkaz DPH sa nemusí robiť dodatočný. Faktúru by som preúčtovala len cez 314, odôvodnila chybným zaúčtovaním, že dom si nevšimla že je to proforma. Neviem ako to máš zaúčtované.
Nerobila som si z toho hlavu.
Myslým si, že je treba urobiť DDP DPH nakoľko druhá strana bude tiež robiť súhrný výkaz a tým pádom to nebude sedieť. Keďže sa jedná o samozdanenie
tak bude oprava na vstupe aj výstupe.
Lucia štefaňakova
04.11.08,10:37
ďakujem aj ja som nad tým rozmýšľala len som nevedela či to bude takto možné urobiť. ďakujem