Katarina T1
03.11.08,12:09
Ahojte, chcela by som sa spýtať. Tento rok som dovŕšila 33 rokov, pracujem od 18 rokov. Medzitým som bola aj evidovaná na úrade práce. Podľa Zákonníka práce mám nárok na 5 týždňov dovolenky, ale na Sociálnej poisťovni mi povedali, že od roku 2004 sa evidencie na úrade práce nezapočítava do zápočtu rokov na 5 týždňov dovolenky. Ako je to v skutočnosti? Neviete mi poradiť? ďakujem
brčko
03.11.08,11:24
Ahojte, chcela by som sa spýtať. Tento rok som dovŕšila 33 rokov, pracujem od 18 rokov. Medzitým som bola aj evidovaná na úrade práce. Podľa Zákonníka práce mám nárok na 5 týždňov dovolenky, ale na Sociálnej poisťovni mi povedali, že od roku 2004 sa evidencie na úrade práce nezapočítava do zápočtu rokov na 5 týždňov dovolenky. Ako je to v skutočnosti? Neviete mi poradiť? ďakujem

majú zlé info.
Evidencia na UP sa nezapočítava do odpracovaných rokov "pre uplatnovanie nároku na dôchodok", čo je pre pracovníčky v SP dôležité vedieť. O nároku na dovolenku nemusia vedieť nič (ak nie su zrovna mzdárky).

Evidencia na UP sa "ráta" do odprac.rokov pre nárok na vyšší výmer dovolenky. POzri zákonník práce § 103 ods. 5 písm.j - je to tam stále uvedené!
Katarina T1
03.11.08,11:41
Ďakujem za odpoveď, veď mňa tiež ten Zákonník práce stále presviedčal o inom ako panie na Sociálnej poisťovni.