19miso
03.11.08,14:08
viete mi niekto poradit?

mal som notebook acer kupovany na firmu, 4krat bol v servise, tak mi namiesto neho ponukli novy,iny typ, pricom zaruka bola ponechana z toho stareho. ten novy sa mi pokazil treti krat - ta ista chyba, tak som ziadal o vratenie penazi. napisali mi ze kedze je kupovany na firmu, tak podla obchodneho zakonnika mi nevznikol narok na odkupenie od kupnej zmluvy a vratenie penazi a ze zaruka mi uz uplynula. tak mi chcu dat ponuku na opravu, ktoru budem samozrejme muset zaplatit. mam aj nejaku inu moznost ? dakujem
Chobot
03.11.08,13:27
viete mi niekto poradit?

mal som notebook acer kupovany na firmu, 4krat bol v servise, tak mi namiesto neho ponukli novy,iny typ, pricom zaruka bola ponechana z toho stareho. ten novy sa mi pokazil treti krat - ta ista chyba, tak som ziadal o vratenie penazi. napisali mi ze kedze je kupovany na firmu, tak podla obchodneho zakonnika mi nevznikol narok na odkupenie od kupnej zmluvy a vratenie penazi a ze zaruka mi uz uplynula. tak mi chcu dat ponuku na opravu, ktoru budem samozrejme muset zaplatit. mam aj nejaku inu moznost ? dakujem

Áno, dať podnet na Obchodnú inšpekciu. Alebo v krajnom prípade sa s nimi súdiť.
robin78
03.11.08,13:31
Ked sa nejaky vyrobok po reklamacii vymiena za uplne novy, nemala by zaruka plynut od zaciatku? Novy vyrobok - nova zaruka, alebo sa mylim?
19miso
03.11.08,13:41
Áno, dať podnet na Obchodnú inšpekciu. Alebo v krajnom prípade sa s nimi súdiť.

neviete mi poradit konkretne cislo zakona na ktory by som sa mohol odvolat ?
Chobot
03.11.08,13:56
neviete mi poradit konkretne cislo zakona na ktory by som sa mohol odvolat ?

Zákon o ochrane spotrebiteľa č. 250/2007 (v zmysle zákona spotrebiteľom nie je len fyzická osoba, ale aj právnická osoba, ktorá kupuje tovar pre vlastnú potrebu či spotrebu a nie na ďalší predaj - pozri sem:

http://www.porada.sk/t83989-reklamacia-firma-vs-firma.html).

Zákon o štátnej kontrole vnútorného trhu (bývalý zákon o obchodnej inšpekcii) č. 128/2002.
gabooz
03.11.08,14:11
Obchodný zákonník a odvolavaj sa na neodstranitelnu vadu. Mas pravo odstúpit od zmluvy co znamena, ze ti musia vratit peniaze. Ak budes potrebovat official list napis mi na mail.
19miso
03.11.08,14:27
Obchodný zákonník a odvolavaj sa na neodstranitelnu vadu. Mas pravo odstúpit od zmluvy co znamena, ze ti musia vratit peniaze. Ak budes potrebovat official list napis mi na mail.

poslal by som mail ,ale som tu novy a> Prepáčte, používanie súkromných správ je povolené len užívateľom s minimálnym počtom 5 príspevkov a minimálnou dobou členstva 5 dní.

taakze ak mi mozes napisat a poslat ten oficialny list, posli mi ho pls na devilrecords [at] gmail [dot] com , diky
Chobot
03.11.08,14:46
poslal by som mail ,ale som tu novy a> Prepáčte, používanie súkromných správ je povolené len užívateľom s minimálnym počtom 5 príspevkov a minimálnou dobou členstva 5 dní.

taakze ak mi mozes napisat a poslat ten oficialny list, posli mi ho pls na devilrecords [at] gmail [dot] com , diky

miso, nemusíš písať súkromnú správu - stačí keď si klikneš na profil gabooz, tak tam nájdeš kontakt na neho.