gerapa
03.11.08,14:22
ahojte, poradí mi niekto čo môžem urobit...
prijala som zálohu ale nevystavila daňový doklad, teraz už je takmer 3 mesiace po prijatí zálohy. Nevie niekto či sa to dá urobiť inak ako dodatočným danovým priznaním, nejaká zmluva o dielo, niečo čokolvek len aby som nemusela opravovať DPH. Ozaj robím jednoduché účto. dakujem za info.... gerapa
Tweety
03.11.08,13:58
ahojte, poradí mi niekto čo môžem urobit...
prijala som zálohu ale nevystavila daňový doklad, teraz už je takmer 3 mesiace po prijatí zálohy. Nevie niekto či sa to dá urobiť inak ako dodatočným danovým priznaním, nejaká zmluva o dielo, niečo čokolvek len aby som nemusela opravovať DPH. Ozaj robím jednoduché účto. dakujem za info.... gerapa
Tu už pomôže len to DDP.
Zoltán Kovács
03.11.08,14:36
ahojte, poradí mi niekto čo môžem urobit...
prijala som zálohu ale nevystavila daňový doklad, teraz už je takmer 3 mesiace po prijatí zálohy. Nevie niekto či sa to dá urobiť inak ako dodatočným danovým priznaním, nejaká zmluva o dielo, niečo čokolvek len aby som nemusela opravovať DPH. Ozaj robím jednoduché účto. dakujem za info.... gerapa

A odvtedy nedošlo k vyúčtovaniu zálohy? Ak áno, vyúčtovanie bolo v rovnakom zdaňovacom období ako prijatie zálohy?
gerapa
05.11.08,16:40
došlo k vyúčtovanie, ale nebolo to v rovnakom zdaňovacom odbobí, ale o dva mesiace neskôr... je nádej že nemusím to ddp??? lebo ak nie musela by som robiť ddp na dva mesiace ??
gerapa
Zoltán Kovács
05.11.08,16:48
došlo k vyúčtovanie, ale nebolo to v rovnakom zdaňovacom odbobí, ale o dva mesiace neskôr... je nádej že nemusím to ddp??? lebo ak nie musela by som robiť ddp na dva mesiace ??
gerapa


V tomto prípade ťa DDP neminie.
Tweety
05.11.08,16:49
V tomto prípade ťa DDP neminie.
Áno, pretože dátumom prijatia zálohy vznikla podľa § 19 odst. 4 Zákona o dph daňová povinnosť.
gerapa
06.11.08,07:32
Práve to je ten problém, že záloha bola vložená na účet a presne definovaná na čo v hodnote 50000,- Sk. Ako by sa dala zlikvidovať záloha. Vrátiť v hotovosti, alebo ako ste to mysleli..??
gerapa
07.11.08,13:50
muska dakujem
urobila som to presne podla kroku 2.