movemento
03.11.08,22:11
Dobry den rad by som sa poradil o vybere matracu na pevny rost, niektory predajcovia odporucaju pruzinove matrace vid fy. Segum a niektory napr. fy Materasso ma aj penove aj pruzinove matrace na pevnom roste.Tak nejako neviem komu verit.
dakujem za prispevky
George Michael
03.11.08,21:19
My máme už dlhú dobu pružinové matrace (na pevnom rošte). Sú veľmi dobré. Výrobcu si už nepamätám, je to už pár rokov.
Chobot
03.11.08,21:37
Dobry den rad by som sa poradil o vybere matracu na pevny rost, niektory predajcovia odporucaju pruzinove matrace vid fy. Segum a niektory napr. fy Materasso ma aj penove aj pruzinove matrace na pevnom roste.Tak nejako neviem komu verit.
dakujem za prispevky

Na pevný nepolohovateľný rošt sú dobré pružinové. Na polohovateľný rošt pružinové nie sú vhodné , tam treba penový (PUR, latex, kokosová doska,...). Penový sa dá použiť aj na pevnom rošte, ale pružinový na polohovateľnom nie.

Ak chceš pružinový, tak čím viac pružín, tým lepšie. A ešte lepšie je, keď je pružinový taštičkový.

Ale v konečnom dôsledku to máš jedno, či pružinový alebo penový, zásadný rozdiel v nich nie je. Len sme už veľmi sfajnoveli.
Zdenka 0705
04.11.08,09:30
Mala som aj pružinový matrac, po cca 5 rokoch som menila. Stále som si nevedela zvyknúť na to, že bol pre mňa príliš mäkký. Teraz mám penový od materassa a mám aj pevný rošt. Skôr si uvedom, aké lôžko preferuješ, resp. akú tvrdosť. Ja mám T4 a je veľmi pohodlný.
Bionda
04.11.08,09:54
Osobne odporúčam, aj f. Matratex- vždy boli pokrokový a ich matrace sú naozaj kvalitné.
Aj napr. latexové matrace sú mäkké (cena ich je však vyššia) ja by som volila asi taký- inak závisí aj od výšky matracu, zloženia (napr. kokos. doska....) a tiež aby bol vhodný k váhe používateľa.
Ja osobne som skôr zástancom nie pružinového matracu, hoci dnes ich už umiestňujú do rôznych taštičiek- káps a pod., našťastie aj pri klasik matracoch s pur penou doba pokročila a používajú sa také, ktoré si pamätajú svoj tvar a tak skoro sa nevyležia.
Po správnosti aj tak by k výmene matracu malo prísť cca každých 5-7 rokov, :) nikto si nemôže myslieť, že si kupuje matrac do konca svojho života :D
movemento
04.11.08,10:13
Mala som aj pružinový matrac, po cca 5 rokoch som menila. Stále som si nevedela zvyknúť na to, že bol pre mňa príliš mäkký. Teraz mám penový od materassa a mám aj pevný rošt. Skôr si uvedom, aké lôžko preferuješ, resp. akú tvrdosť. Ja mám T4 a je veľmi pohodlný.

Kazdopadne dakujem asi to vyzera na nejaky latexovy z Materasso co je vhodny na pevny rost...a bude pokoj :)
dalid
04.11.08,11:41
Skus pozriet aj toto: http://www.matrace-vegas.sk/
Pred rokom sme od nich kupovali matrac. Keďže ani som nevedel aky by bol pre nas vhodny, zavolal som na ich linku. Dozvedel som sa co som potreboval, potom uz bol vyber lahsi. Mame pruzinovy matrac (256 pruzimn na m2), tvrdsi so zimnou a letnou stranou. Od vtedy nemavam problemy s chrbtom... Co sa tyka dodavky, ta bola tiez bez problemov.
mover
08.11.08,19:39
Zdravim,
Prespime zevraj tretinu zivota;).
Ja spavam 5 dni v tyzdni na private na pruzinovom, je to dokonaly ortopedicky matrac.
Tvrdsie matrace podla mna ortopedicke nie su.
Domov som si kupil tiez pruzinove matrace, ale kedze mi vadili struny na dotyk, tak som kupil s kokosovym vlaknom a je to OK.
Penovy matrac je treba po urcitom case zrejme vyhodit, lebo vsetky produkty nasho tela, pot, koza ... skoncia v jeho milionoch poroch a von ich neda asi nikto. Aj z tohoto dovodu ja odporucam kvalitny strunovy. Treba len vyskusat, ci vyhovuje tvrdostou.
Rozalka
09.11.08,08:29
Niekomu je vhodný pružinový, iný uprednostňuje penový. Ak spávaš na bruchu, odporúčam ten druhý.
vicktor
14.03.18,15:55
Tusim sa s tym roztrhlo vrece...
buchač
14.03.18,16:00
Sa neposerte s tými vašimi matracmi...

Pružinový, penový, trstinový ?
Je jedno, na akom matraci umreš....alebo trtkáš.