mendelina
04.11.08,06:13
Včera som dala dotaz ohľadne odvodu poistného, ale nakoľko som neuviedla všetky údaja, takže prosím o radu: zamestnanec pracoval od 1.10 do 7.10. Odpracoval 31 hodín, hodinová sadzba ja 46,6, teda minmálne mzda. Na zvyšných 9 hodín mal by mať neplatené voľno. Keďže neplatené voľne nebolo celý deň bolo v priebehu tých piatich odpracovných dní tak po 1 až 2 hodinách neprerušovala som mu sociálne poistenie. Dúfam, že to som urobila správne. A teraz otázka, aký vymeriavací základ má byť na sociálne a zdravotné poistenie? DO ZP asi 1864,- Sk teda 46,6*40 h, poistené musím odviesť aj z neplateného voľna a čo sociálka? Je postup do zdravotnej poisťovne správny? Prosím poraďte mi!
Marína
04.11.08,09:44
Stačilo pokračovať v už začatej téme tu http://www.porada.sk/t93972-odvod-poistneho.html a nezakladať novú.
mendelina
04.11.08,10:31
radšej by som prijala radu ohľadne uvedeného problému ako radu či mám alebo nemám zakladať novú tému
Muška
04.11.08,10:34
radšej by som prijala radu ohľadne uvedeného problému ako radu či mám alebo nemám zakladať novú tému
Mendelina,
Marína Ti chcela iba dobre :)
Je lepšie svoj problém rozoberať v jednej téme ako otvárať novú, lebo poraďáci majú pocit, že tento problém je tu už raz rozobratý......a na novo založenú tému väčšinou v takomto prípade nereagujú ;)