Luky101
04.11.08,07:17
Caute. Od septembra sa moj syn chysta na francuzske bilingvalne gymnazium do Kosic. Nemate s tou skolou nejake skusenosti? Nepoznate nejake typy ako zvladnut prijimacky lepsie? Prosim poradte. Dakujem
Lídia
04.11.08,07:22
Môj syn je v prime, tiež na gymnáziu so zameraním na Fj. My sme sa doma radili, čo urobiť pre prípravu a nakoniec sme kúpili aktuálne knihy na prijímacie pohovory: matematika a slovenský jazyk-a riešil si to sám, občas nejaký diktát som mu nadiktovala. Mali v prijímacích pohovoroch aj zahrnutý všeobecný prehľad a psycho test. Niektorí rodičia si zohnali doučovanie, takže možno pozeraj inzeráty u vás, niekedy aj priamo z tej školy robia prípravu.
Držím palce, francúzština je nádherný jazyk, ale aj veľmi náročný. Syn ho má na začiatok 6x do týždňa a vedia toho veru dosť:)
jajko50
04.11.08,07:31
Absolvovali sme prímačky - už máme druháčku na biling. franc. v Blave. Hlavne veľmi dobré monitory zo ZŠa potom drviť Matiku a Slovenčinu a ešte som zabudol-vysvečko z polroka 9tr. to sa všetko obodovalo. Bodovanie prísne. Uchádzačov tuším vyše 400a miest len 60. Inak dajú sa podmienky pozrieť na stránke gymnázia na internete. Tak aspon toľko o tom čo viem---o Košickom fr. gym nemám vedomosť. Držím palce.
Luky101
05.11.08,13:00
dakujem za rady.