rommy
04.11.08,08:08
Ahoj poraďáci chcela by som Vás poprosiť o radu, autoškola 1 firma s.r.o. bola založená 14.8.08 jej vznik bol (zápis do OR) 29.10.08 pri jej založení uzatvorila zmluvu s druhou sro autoškolou 2 že jej zapíše do kurzov žiakov, a týchto žiakov odučia inštruktori živnostníci, ktorí majú zmluvy s autoškolou 1. Chcem sa spýtať či nebude problém s tým, že budú autoškole 1 fakturovať svoje služby - odučené hodiny až po vzniku autoškoly 1. či to nevadí že autoškola 1 dostane faktúry za odučené hodiny od 14.8.08 do 31.10.08. Neviem či som to vysvetlila dobre je to také pomotané...
rommy
07.11.08,19:57
Ja by som s týmto tak strašne moc potrebovala poradiť...:o
Zoltán Kovács
08.11.08,10:21
Ahoj poraďáci chcela by som Vás poprosiť o radu, autoškola 1 firma s.r.o. bola založená 14.8.08 jej vznik bol (zápis do OR) 29.10.08 pri jej založení uzatvorila zmluvu s druhou sro autoškolou 2 že jej zapíše do kurzov žiakov, a týchto žiakov odučia inštruktori živnostníci, ktorí majú zmluvy s autoškolou 1. Chcem sa spýtať či nebude problém s tým, že budú autoškole 1 fakturovať svoje služby - odučené hodiny až po vzniku autoškoly 1. či to nevadí že autoškola 1 dostane faktúry za odučené hodiny od 14.8.08 do 31.10.08. Neviem či som to vysvetlila dobre je to také pomotané...

Spoločnosť s r.o. vzniká dňom zápisu do OR. Do tohto dátumu by namal vykonávať žiadnu podnikateľskú činnosť.
Neviem či nebude problém s obhajobou takýchto nákladov, a samozrejme k tým naväzujúcim výnosom. Aby to neposudzovali ako nedovolené podnikanie (do dátumu zápisu do OR).
rommy
10.11.08,08:31
Lenže tá autoškola A v skutočnosti nepodniká, len jej autoškola B zaregistruje žiadateľov, poskytne priestory na výuku a inštruktori si výuku vyúčtujú autoškole A. Ide o to že inštruktori sú neplatcovia DPH a autoškola B je platca takže ak by tieto služby - výuku prefakturovala autoškola B autoškole A tak by musela odviesť dph a tomu sa chcú vyhnúť, alebo by sa to dalo chápať ako prechodná položka čiže by mohla prefakturovať bez dph?
Výnosy má auotškola až po úspešnom zvládnutí kurzu dovtedy sa berú len zálohy.