Ladoslav
04.11.08,08:08
Ako zabudovať obraz v obraze do LCD TVp ?
Chobot
04.11.08,07:15
Ako zabudovať obraz v obraze do LCD TVp ?

:eek::eek::eek::confused::confused::confused:

Čo sa to pýtaš? Buď ten TV prijímač má funkciu PIP alebo nie. Ak to nemá, tak silno pochybujem, že to tam pridáš.
najag
26.11.08,15:43
Samozrejme, ze to ide, avsak pridavne zariadenie PIP stoji okolo 2500,-Sk a ponukaju ho rozne spolocnosti predavajuce elektroniku.
Chobot
27.11.08,07:28
Samozrejme, ze to ide, avsak pridavne zariadenie PIP stoji okolo 2500,-Sk a ponukaju ho rozne spolocnosti predavajuce elektroniku.

Tak to som nevedel. Môžeš mi prosím ťa dal nejaký link na taký produkt? Som zvedavý, ako to technicky funguje. Díky.
najag
27.11.08,16:46
Reklamy na pridavne zariadenie PIP boli publikovane najma v Praktickej elektronike. Islo o zariadenie s dvoma tunerami, obsahoval procesor PIP, vystup bol SCART, ktory sa zapajal na video vstup TV.Bolo k tomu dialkove ovladanie, ktorym sa menilo umiestnenie, velkost na obrazovke ......ja som o nom uvazoval, ked som kupil Sony Vega, programov som mal cez hlavu a dost mi prekazalo, ze nemam prehlad o zaciatku programu, ktore som chcel pozriet pri sledovani ineho programu. Dnes ta cena bude ina, da sa aplikovat aj vonkajsi TV modul pre monitor s dvomi tunerami a Pip-om, je to vlastne obdoba. Nemozem posudit kvalitu obrazu v porovnani s originalnym Tv, pretoze v podstate modul nahradzal celu cestu az po videozosilnovace, ale na druhej strane v ramci globalizacie su vsetky televizne obvody a moduly na jedno kopyto. Casopisy mam, ak budem mat cas, mozem pozriet, ak ich maju este v ponuke.
Chobot
28.11.08,07:57
Reklamy na pridavne zariadenie PIP boli publikovane najma v Praktickej elektronike. Islo o zariadenie s dvoma tunerami, obsahoval procesor PIP, vystup bol SCART, ktory sa zapajal na video vstup TV.Bolo k tomu dialkove ovladanie, ktorym sa menilo umiestnenie, velkost na obrazovke ......ja som o nom uvazoval, ked som kupil Sony Vega, programov som mal cez hlavu a dost mi prekazalo, ze nemam prehlad o zaciatku programu, ktore som chcel pozriet pri sledovani ineho programu. Dnes ta cena bude ina, da sa aplikovat aj vonkajsi TV modul pre monitor s dvomi tunerami a Pip-om, je to vlastne obdoba. Nemozem posudit kvalitu obrazu v porovnani s originalnym Tv, pretoze v podstate modul nahradzal celu cestu az po videozosilnovace, ale na druhej strane v ramci globalizacie su vsetky televizne obvody a moduly na jedno kopyto. Casopisy mam, ak budem mat cas, mozem pozriet, ak ich maju este v ponuke.

Čiže ak to dobre chápem, tak to bol vlastne jeden komplet jednoduchý externý dvojtunerový televízor, ktorý nemal obrazovku, len video výstup. A pôvodný televízor tuner vôbec nevyužíval, len sa používal ako monitor pre ten externý TV box.

Ak je to tak, tak je to trochu nešikovné riešenie, lebo sú potrebné k tomu 2 zariadenia - okrem samotnej TV aj ten dvojtunerový box. A ako si spomenul - kto vie, aký kvalitný obraz by bol z toho externého tunera, ktorý by asi nedosahoval kvalitu tunera v TV. To je lepšie si radšej doplatiť za dvojtunerový televízor hneď pri kúpe TV.
najag
28.11.08,16:06
Suhlasim s tebou, dnes je to v podstate neirelevantne technicke riesenie, ale v danej dobe a pri danych cenach este ano. Dnes by som televizor bez dvoch tunerov s PIP a PAP.....ani nekupoval, pretoze PIP s jednym tunerom je technicky nedokonaly. Pre niektore znacky TV je mozne uhnat dvojtunerove moduly s PIP dnes za facku, ale iba na CRT.